Skocz do zawartości

Komputer z monitorem do gier 10000zł


Recommended Posts

Hej potrzebuję pomocy w złożeniu komputera tylko do gier w budżecie około 10000zł z czego na monitor chciałem przeznaczyć 2000-2500zł reszta na budę.

Jaki monitor minimum 32 cale polecacie z 144hz i matrycą ips. Fajnie jakby miał g-sync bo karta musi być z nvidii. Procek też raczej intel chyba że bardziej się opłaca teraz na amd składać. Żadnych podzespołów nie posiadam. Wiem że teraz dostępność i ceny GPU są sporym wyzwaniem ale znajomy chce kupić kompa synowi i wie że taka jest sytuacja na rynku ale chciałby go na dniach złożyć. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Sprzęt nie będzie podkręcany.

 

Czy taki zestaw jest ok? https://proline.pl/koszyk/11d6e16e

Link to post
Share on other sites

Przekombinowałeś w tym zestawie.

 

10000zł na set ze szkłem 32" na G-sync, nie ma szans.

 

https://proline.pl/koszyk/988e0499

Rezygnacja z OC CPU na rzecz 10700F gdzie masz i tak 4,6GHz w turbo dla wszystkich rdzeni, lepszy cooler, szybsze pamięci, lepsza buda ze szkłem nie pleksi, szkło 27" 144HZ na IPS z G-sync.

No i dostępny RTX 3070, cena kiepska, ale taniej to też zbytnio się tego nie kupi.

Link to post
Share on other sites

Moje pytanie potraktowałeś chyba jako krytykę Twojego braku znajomości tematu, ale źle to odebrałeś. Chciałem raczej powiedzieć że do kompa za 10K przeznaczonego do gier i to w rozdzielczości WQHD nie można oszczędzać na karcie. Taniej  i to jeszcze 600-700 zł., znaczy  gorsza karta, mniej wydajna. Tym bardziej przy dzisiejszych cenach kart. Zadałem tylko pytanie a Ty złośliwie odpowiadasz. 3ndurek złożył ci zestaw. Sam mam złożony zestaw według jego propozycji, oprócz karty właśnie bo ceny są kosmiczne. Oczywiście kupisz tańszą kartę tylko musisz się zdecydować czy to ma być komp do gier czy do przeglądania internetu i oglądania filmów. 

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Widocznie się nie zrozumieliśmy. Ale ostatnio widziałem kartę od msi gaming x trio(mam 1060 gaming x i kultura pracy oraz temperatury są ok) na allegro od sklepu a nie prywatnego sprzedawcy i kosztowała 3800 i znajomy miał się zastanowić czy ten zestaw mu pasuje. Ale na drugi dzień ten sprzedający i tak podniósł cenę tej karty na 4400, więc na pewno nie zaoszczędzimy, a wydawało mi się że nie jest ona gorsza od tej co podał 3ndurek. Jeśli jednak jakość jest słabsza to proszę o info.

 

Mi osobiście ten zestaw pasuje tylko zmieniłbym monitor na minimum 32 cale bo znajomy się upiera. Ja sam mam drugi zestaw złożony na tym forum i jestem zadowolony, a monitor mam 24 cale z pierwszego mojego zestawu. Na co dzień nie siedzę w sprzęcie tak mocno, więc każda konstruktywna uwaga jest mile widziana. Dlatego proszę o pomoc jeszcze z tym monitorem i temat będzie mógł być do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...