Skocz do zawartości

KUPNO MYSZKI CZY NAPRAWA XM300??


Recommended Posts

WYBÓR MYSZKI.
Po latach dzielnego użytkowania w mojej GIGABYTE XM300 padł klik w scrollu.
W związku z tym kiedyś muszę kupić sobie jakąś fajną myszke w nie dużych funduszach. Jak najbardziej możliwa używana, rozważałem nawet kupno XM300 używanej, bo akurat bardzo mi pasowała.
WYMAGANIA:
  1. Kształt i wielkość zbliżona do XM300
  2. Tak samo dobry sensor jak w XM300, ew nie dużo gorszy
  3. Fajny wygląd, ledy.
  4. Dostępność w PL, tak samo w przypadku używanej.
  5. Fundusze ok. 80 zł, nie chcę wydawać więcej.
  6. Chwyt - bez znaczenia gdyż w zaleznosci co robię mam inny chwyt, inny chwyt mam w grach fps, inny w czasie siedzenia na necie, inny w czasie pracy w PS.
Póki co awaryjnie siedzę na mojej starej wiekowej A4Tech X748 ( na szczęście tej z dobrym sensorem )
W pudełku mam jeszcze Krux Thorn.

139069989_4122390237773377_1521863878164812272_o.jpg

140381686_4137110069634727_9076199384959422336_o.jpg

140648504_4137109639634770_8183547182828346881_o.jpg

Link to post
Share on other sites

Rozważyć warto chyba wyłącznie Krux Beam - kopia Zowie "EC2":

 > https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/krux-beam/

Otrzymujesz mikro-przełączniki Huano dla pobocznych przycisków oraz enkoder F-Switch - na obecną chwilę, najżywotniejsze połączenie.

Przycisk pod rolką w XM300 to mikro-przełącznik Tactile, stosowany również w myszach Logitecha, nie są one żywotne i relatywnie często nie pracują poprawnie po już po kilkunastu miesiącach intensywnego użytkowania.

Wadą oczywiście jest jakość myszy, rozbieżność w wykonaniu zarówno odlewów jak i spasowania, niemniej w tak niewielkim budżecie, podzespoły są priorytetem, a identyczne znaleźć możesz choćby w rozsławionych myszach Glorious.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Leminairre napisał:

1. Rozważyć warto chyba wyłącznie Krux Beam - kopia Zowie "EC2":

 

2. Przycisk pod rolką w XM300 to mikro-przełącznik Tactile, stosowany również w myszach Logitecha, nie są one żywotne i relatywnie często nie pracują poprawnie po już po kilkunastu miesiącach intensywnego użytkowania.

 

1. Rozważam.

2. U mnie wytrzymało ponad 3 lata, stąd się zastanawiam czy nie sprobować wymienić samego przełącznika, kwadratowy z dwoma pinami pod spodem. O ile bym gdzieś znalazł w dobrym sklepie w niewielkiej kwocie ( a najlepiej na allegro + jakby był SMART z dużą ilością towaru to bym coś dodatkowo pozamawiał )

Link to post
Share on other sites

Zanim zupełnie przestał działać - tak, lecz z pewnością już wcześniej nie klikał jak powinien, metalowy element wewnątrz odpowiadający za klik, stracił na elastyczności.

Możesz "przelutować" nieużywane mikro-przełączniki domyślnie odpowiadające za zmianę DPI, o ile nie różnią się za bardzo wielkością.

Mimo wszystko, mozolne i biorąc pod uwagę ewentualne nieprawidłowości w działaniu rolki oraz mikro-przełączników Omron później, zaryzykowałbym kupno nowej myszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...