Skocz do zawartości

Myszka do chwytu claw grip za 100 zł


Recommended Posts

Dzień dobry, proszę o pomoc w wyborze gryzonia. Może być nowy lub używany.

 

§  Budżet: 100 zł

§  Jakiej myszki obecnie używasz: KTEC KTM-9500+

§  Jaką masz obecnie podkładkę: Genesis M22 i SS QcK Mini

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 1600dpi (gram w rozdzielczości 1920x1080)

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: rzadko gram w FPSy, więc nie mam jak sprawdzić

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): RTS, TBS, H'n'S, sandbox; rzadko gram w "multi" i nie bawię się w "klany"

§  Ile przycisków używasz w myszce: LPM, PPM, scroll, bo więcej nie mam

§  Chwyt: najbliżej mi do claw gripa

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+1

§  Wielkość dłoni: 18-19 cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: odpadły mi wszystkie ślizgacze, a poza tym obecny gryzoń ma problemy ze zbyt czułym scrollem

§  Uwagi: mysz musi być przewodowa, lekka, niedużych rozmiarów, bez podświetlenia (lub z delikatnym podświetleniem), z niedużą liczbą dodatkowych przycisków (które nie będą przeszkadzać) i ze "zwykłym" designem

 

Zastanawiam się nad:

- Cooler Master MM710 (używana + konieczna dopłata)

- Dream Machines DM1 S2 (używana)

- Dream Machines DM6 Holey S (używana)

- Genesis Krypton 770 (używana)
- Mionix Castor (nowa)
- Mionix Avior (nowa)
 
Co polecacie? Kusi mnie głównie Mionix Avior/Castor, bo są bardzo tanie (50-60 zł).
Link to post
Share on other sites

Najowocniej prezentuje się MM710, choć jest to mysz o bardzo kwestionującej jakości.

Rozważyłbym na pierwszym miejscu Roccat Burst Core.

Otrzymujesz przede wszystkim enkoder ALPS oraz mikro-przełączniki pracujące optycznie - "feedback" rolki, powinien Ci się bardzo spodobać, choć nie są to tak żywotne enkodery jak te pracujące optycznie, to są gwarantem dosadnego "feelingu". Optyczne mikro-przełączniki winny pracować wiele lat, mechaniczne Omron są niestety przeżytkiem.

Wadą jest niemożność zmiany parametru LOD sensora PMW3335, który jest uboższą wersją PMW3360, choć najpewniej nie będzie to dla Ciebie nic problematycznego, oraz nieelastyczny przewód.

 

Avior oraz Castor, to nie są nieodpowiednie modele, lecz ze względu na ich przestarzałe komponenty i niemałą konkurencję, nie zaleciłbym ich.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Leminairre napisał:

Rozważyłbym na pierwszym miejscu Roccat Burst Core.

Dziękuję za merytoryczną odpowiedź, nawet nie wiedziałem o istnieniu tej myszki :) Nieelastyczny przewód mi nie przeszkadza, bo jestem do tego przyzwyczajony :) Design, wymiary i waga też mi odpowiadają. Dziwi mnie natomiast fakt, że nie znalazłem żadnych recenzji tego modelu... widzę jedynie dużo dobrych opinii na temat "Burst Pro".

 

Poczytałem trochę więcej na temat myszek na testgear i zapoznałem się z poradnikiem na stronie dreammachines i chyba niechcący wprowadziłem w błąd. Patrząc na obrazki wychodzi na to, że mój chwyt to claw + finger, a nie klasyczny claw grip. Powinienem również podkreślić, że najczęściej gram w strategie i bardzo rzadko gram w gry wieloosobowe.

 

Przejrzałem allegro/ceneo pod kątem myszek odpowiednich do moich preferencji i znalazłem takie modele:

ASUS ROG Pugio OEM (używana)

ASUS ROG Sica (używana)

Cooler Master MM710 (używana)

Dream Machines DM6 Holey (nowa)

Mionix Castor (nowa)

Roccat Burst Core (nowa)

 

Czy z tych wszystkich gryzoni Roccat Burst Core będzie najlepszym wyborem? Czy typowy gracz singleplayer odczuje różnicę między tymi gryzoniami czy po prostu kierować się ceną?

Link to post
Share on other sites

Ze względu na rozrost peryferii komputerowych, wybrzydzać można już w niewielkich ramach budżetowych.

Z podanych, wciąż pierwszorzędnie Burst Core - mysz z wspomnianą wcześniej MM710, to podstawowe propozycje dla wymienionego chwytu, nie odrzucające komponentami jak reszta modeli z zestawienia.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupiłem Roccat Burst Core na promocji w RTV Euro AGD za 70 zeta i jestem zadowolony. Jakość wykonania na dobrym poziomie, choć przy dłuższym użytkowaniu trochę poci mi się ręka. Sensor ma dobrą dokładność, do "normalnego" użytkowania i "każualowego" grania jest zupełnie wystarczający. Testowałem szczurka w RTS i h'n's i nie ma problemu z celowaniem/zaznaczaniem jednostek. Scroll chodzi dobrze, wreszcie czuję, że mam nad nim kontrolę i nic mi nie "lata". Klik LPM/PPM wyczuwalny i słyszalny, będę się musiał do niego przyzwyczaić, bo w poprzedniej myszce był cichszy i "miększy". Przyciski boczne nie sprawiają tak solidnego wrażenia, ale chodzą sprawnie. Kabel bez oplotu i średnio-elastyczny, ale nie ma tragedii. Myszka dobrze chodzi na zwykłej materiałowej podkładce SteelSeries QcK Mini, jak i na nieco bardziej chropowatej powierzchni Genesis M22. Soft prosty w obsłudze, podświetlenie trochę daje po oczach, ale na szczęście da się je wyłączyć. Za te pieniądze jestem zadowolony. Dzięki za pomoc w wyborze :)

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...