Skocz do zawartości

KLAWIATURA - PIERWSZY MECHANIK - 400 zł -


Recommended Posts

Klawiatura.

Pierwszy mechanik, wybór.

Jako że jestem bardzo wybredny w kwestii wyboru i większość rzeczy musi ładnie pasować do stanowiska, to dotychczas żadna klawiatura mechaniczna mnie nie zauroczyła... Aż pewnego dnia wpadłem na TO...

Czy znajdę w kwocie do 400 zł ( ale im mniej tym lepiej ) inne ładne klawiatury? UWAGA mam specyficzny gust ( choć bez udziwnień )

Dostępność w PL. Żadnych Aliexpress, banggood ( nie mam cierpliwości do długiego czekania na towar, do tego do zakupów Aliexpress trzeba mieć karte lub blika z tego co mi wspomniano )

Koniecznie pełnowymiarowa, podpórka, LEDY ( tak koniecznie LEDY - chyba nie muszę wspominać dlaczego? )

Przełączniki -Linear - liniowe, brak wyczuwalnego punktu aktywacji, lekkie, brak kliku lub Tactile - wyczuwalny punkt aktywacji, brak kliku

Za Anne Pro i inne podobne o takiej bryle/wyglądzie podziękuję, nie w moim typie ( no poprostu mi się nie podoba, a o gustach się nie dyskutuje )

111111111.JPG

Link to post
Share on other sites

Mam jakieś pół roku Vulcana 120 i szczerze to drugi raz bym nie kupił tej klawiatury. Wizualnie jest petarda jak ktoś lubi ledy i w tym względzie jest to niewątpliwie jakaś innowacja.

Natomiast w pozostałych kwestiach jest średnio. Klawisze są delikatne aż strach ich zdejmować do czyszczenia żeby nie połamać któregoś przez przypadek. Potrafią się one nieraz minimalnie przyciąć podczas wciskania, co skutkuje gubieniem znaków w trakcie pisania.

Spacja gibie się na boki, te stabilizatory są bardzo wątpliwej jakości, nieraz nawet i wyskoczy z jednej strony, szczególnie gdy nie wciskamy jej bezpośrednio na środku.

Rolka regulacji głośności nie ma płynnego ruchu jak choćby w klawiaturach Corsaira tylko ma wyczuwalny skok i nie jest jakaś super precyzyjna.

Podpórka pod nadgarstki fajna bo magnetyczna ale skrzypi i wygina się podczas nacisku.

 

Najlepiej byłoby gdybyś sobie sprawdził namacalnie w jakimś sklepie jak śmigają klawisze i ogólnie. Niektóre sklepy umożliwiają coś takiego i wtedy widzisz co kupujesz ;)

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, rafal12322 napisał:

Klawisze są delikatne aż strach ich zdejmować do czyszczenia żeby nie połamać któregoś przez przypadek.

Spacja gibie się na boki, te stabilizatory są bardzo wątpliwej jakości, nieraz nawet i wyskoczy z jednej strony, szczególnie gdy nie wciskamy jej bezpośrednio na środku.

Rolka regulacji głośności nie ma płynnego ruchu jak choćby w klawiaturach Corsaira tylko ma wyczuwalny skok

 

 

 

1. Nie będę miał potrzeby ich zdejmować bo patrzyłem na recki jak odsłonięte są przełaczniki i będzie łatwo to czyścić bez zdejmowania klawiszy.

2. Akurat spacje przewaznie wciskam po srodku, wiec w sumie kwestia przyzwyczajenia

3. Oglądałem recki i rolka do regulacji głośności przez to że ma wyczuwalny skok dla niektórych jest zaletą, a jesli nawet jednak wada to i tak mało z niej bym korzystał. Pd tak jako dodatek.

 

Co do macania i klikania sobie s klepie klawiatur to nic mi to nie da, bo w sklepach tych mają i tak paskudne klawki ( jak dla mnie ) a czesto dany rodzaj przełacznika brzmi ciutke inaczej w innym modelu.

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czego oczekujesz tak naprawdę, sprawdzić gablotę sklepów możesz w każdej chwili i roztrząsnąć co Cię zaintrygowało.

Jeżeli postać wykonania klawiatury, jej perspektywa na przyszłość czy rentowność są odłożone na bok, to pozostaje tylko Twój gust i nie wiem w czym miałbym Ci pomóc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...