Skocz do zawartości

ROG GL752VW i V-NAND SSD 970 EVO NVMe M.2


Recommended Posts

Witam potrzebuje pomocy, mam laptopa Asus ROG GL752VW bios 303 i kupiłem dysk ssd 970 EVO M.2 w gnieździe pasuje, grzeję się ale niestety nie widać go ani w biosie ani na laptopie w biosie mam tylko wybór AHCI nic tam więcej nie mogę przełączyć na inny tryb pamiętam że wcześniej w biosie 214 był taki wybór czy coś można z tym zrobić, żeby zainstalować ten dysk, dziękuje i pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites
36 minut temu, sako09 napisał:

Witam potrzebuje pomocy

Tak, to widać.

grzeję się

Naprawdę nie ma czego się wstydzić. Temperatury są niskie i wiele osób tak robi.

A poniżej przetłumaczony post:

 

Witam! Potrzebuję pomocy: Mam laptopa Asus ROG GL752VW bios v303. Kupiłem dysk SSD 970 EVO M.2, ale niestety nie widać go ani w biosie ani w systemie. W biosie mam tylko wybór AHCI, nie mogę przełączyć na inny tryb. Pamiętam, że wcześniej w biosie v214 był wybór. Co można zrobić, żeby zainstalować ten dysk? Dziękuję i pozdrawiam.

 

 

Link to post
Share on other sites

jak już to prędzej na CSM patrz jeśli o bios chodzi (aktualizacja tez może pomóc) 

 

w menadżerze urządzeń jest?  

 

Co do kompatybilności, to z tego co widzę po forach to jest losowo. Bo sa 2 płyty główne, jedna obsługuje tylko SSD M.2 AHCI, druga tylko SSD M.2 NVMe. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam rozwiązanie  

Uprzejmie informuję, że wszelkie zmiany sprzętowe i programowe robi Pan na własne ryzyko i odpowiedzialność. 

Firma ASUS nie daje gwarancji na poprawne działanie sprzętu w innej konfiguracji niż fabryczna.

Według specyfikacji w tym urządzeniu dyski ssd m.2 tylko Sata są kompatybilne z tą płyta główną a dysk jaki Pan zakupił jest PCIe.

 

zaproponowali tylko dwa dyski    

Uprzejmie informuję, że nie było stosowanych dysków 1 Tb a według informacji dyski jakie były stosowane to :

SSD SATA3 128GB M.2 2280 SAMSUNG/MZNLF128HCHP-00004

 

SSD SATA3 256GB M.2 2280 MICRON/MTFDDAV256MBF-1AN1ZABYY

 

Niestety nie możemy polecać żadnych firm.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...