Skocz do zawartości

Jaki monitor 24” lub 27” do 2000 zł


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Chciałbym was prosić o pomoc w wybraniu monitora do 2000 zł. Głównie do Internetu, Czasami Photoshop i jakaś Gra.

Matryca IPS.

Zastanawiam się nad 27” WQHD, ale nie wiem czy nie będzie zbyt duży, żeby nie czuć dyskomfortu, ponieważ będę musiał biurko przerobić tak aby była odległość od monitora min. 80 cm a najlepiej 1 m, więc rozważam również 24” WQHD lub FullHD

 

Zastanawiałem się nad ASUS TUF VG27AQ1A – 27” WQHD

 

 Z góry dziękuję wszystkim za każdą pomoc. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ten TUF nie oferuje zbyt wiele. W tym budżecie króluje LG 27GL850-B - przynajmniej moim zdaniem. Sam szukałem takiego monitora jakiś czas temu i postawiłem na niego. Głównym wyznaczkiem dla mnie była cena do oferowanej jakości. Regulacja góra dół, której w TUF brakuje. Przede wszystkim monitor nie smuży, kolory są świetne - gorsze czernie, ale cecha każdego IPS. Gsync działa poprawnie.

Link to post
Share on other sites

No ten LG to na prawdę kocur. NanoIPS robi zdecydowanie robotę i jest zdecydowanie szybszą matrycą od zwykłego ips'a. Tylko LG jak szybko się pojawi - tak szybko zniknie, ale jego bliźniak Dell, jest dostępny. Praktycznie ta sama konstrukcja https://www.x-kom.pl/p/620657-monitor-led-27-dell-s2721dgfa-nanoips-hdr.html

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.01.2021 o 13:25, porcelanowy_janusz napisał:

No ten LG to na prawdę kocur. NanoIPS robi zdecydowanie robotę i jest zdecydowanie szybszą matrycą od zwykłego ips'a. Tylko LG jak szybko się pojawi - tak szybko zniknie, ale jego bliźniak Dell, jest dostępny. Praktycznie ta sama konstrukcja https://www.x-kom.pl/p/620657-monitor-led-27-dell-s2721dgfa-nanoips-hdr.html

Właśnie ja byłem prawie zdecydowany na monitor Dell S2721DGF, tylko według testu występuje migotanie - PWM Dimming Frequency >1000 Hz,

Nie wiem, czy tak samo jest z monitorem Dell S2721DGFA, niestety brak testów tego monitora i nie wiem czy jest jakaś różnica poza tym, że ma dopisek A na końcu

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.02.2021 o 09:26, tokacz napisał:

 

Tak, tylko czy w tym monitorze Dell S2721DGFA nadal występuje migotanie ? jak w poprzednim monitorze S2721DGF - PWM Dimming Frequency >1000 Hz , w filmiku wyżej nic o tym nie było wspomniane. Z tego co też wyczytałem na tym forum, podobno w S2721DGFA jest tylko nowy firmware, a sprzętowo to ten sam monitor, więc czy sam firmware może coś tu zmienić ?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem tego Della pomimo obaw o to słynne już "migotanie" w wersji DGFA.

Mam 14 dni na testy, jak będą oczy bolały, to zwracam go i wezmę tego LG.

Jakoś Dell mnie przekonał nieco lepszym wykonaniem i stonowaną stylistyką. 

Do tego bardzo mi się nie podoba stopa w tym LG, jakaś taka przekombinowana.

 

Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie, monitor ma dzisiaj przyjechać. 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Tomekr_199 napisał:

Kupiłem tego Della pomimo obaw o to słynne już "migotanie" w wersji DGFA.

Mam 14 dni na testy, jak będą oczy bolały, to zwracam go i wezmę tego LG.

Jakoś Dell mnie przekonał nieco lepszym wykonaniem i stonowaną stylistyką. 

Do tego bardzo mi się nie podoba stopa w tym LG, jakaś taka przekombinowana.

 

Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie, monitor ma dzisiaj przyjechać. 

Jak już przyjedzie do ciebie i przetestujesz, to oczywiście daj znać czy występuje migotanie. Pisałem do Stilgara, ale czy odpisze to nie wiem

 

Możesz sprawdzić aparatem, czy występuje migotanie i zmieniając jasność ekranu od 0% do 100% powinny się pasy pojawić. Jeszcze w ustawieniach zaawansowanych aparatu można regulować przesłoną, aby zobaczyć lepszy efekt pasów.

 

Na filmiku jest pokazany ten efekt pasów, tylko na innym monitorze

 

Edytowane przez danielsta66
Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Tomekr_199 napisał:

Kupiłem tego Della pomimo obaw o to słynne już "migotanie" w wersji DGFA.

Mam 14 dni na testy, jak będą oczy bolały, to zwracam go i wezmę tego LG.

Jakoś Dell mnie przekonał nieco lepszym wykonaniem i stonowaną stylistyką. 

Do tego bardzo mi się nie podoba stopa w tym LG, jakaś taka przekombinowana.

 

Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie, monitor ma dzisiaj przyjechać. 

 

Byłbym wdzięczny jeśli podzielisz się opinią tutaj :)
Jestem bliski zakupu tego monitora, aczkolwiek opinie odnośnie migotania dosyć często są spotykane.

Link to post
Share on other sites
W dniu 9.02.2021 o 21:20, danielsta66 napisał:

Jak już przyjedzie do ciebie i przetestujesz, to oczywiście daj znać czy występuje migotanie.

 

 

Monitor mam od kilku dni i zdecydowanie nie ma takiego efektu, jak przedstawiony przez Ciebie na filmie. Przeleciałem na całej skali jasności od 100% do 0%.  

To już chyba nie zdarza się w takim zakresie i przy tej częstotliwości odświeżania, bo to wygląda jak przypadłość monitorów z minionej epoki :)

 

Monitor sprawia bardzo dobre wrażenie, nie siedziałem jeszcze przed nim cały dzień, ale póki co nie znalazłem niczego do czego bym się mógł przyczepić. 

Oczy mnie nie bolą, jeszcze w poniedziałek Żona będzie na nim pracowała przez ponad 8h, zobaczymy jakie będą Jej odczucia, bo ma oczy bardzo wrażliwe. 

27" w 1440 robi naprawdę dobrą robotę. Aż denerwuje stojący obok monitor 24" w fullHD - przepaść. 

 

Jedyne, co musiałem się trochę pobawić, to kolory i kontrast, jasność i testowałem tryb HDR, ale to jak w każdym monitorze trzeba dostosować pod swoje preferencje. 

 

Edytowane przez Tomekr_199
Link to post
Share on other sites
W dniu 13.02.2021 o 14:33, Tomekr_199 napisał:

bo to wygląda jak przypadłość monitorów z minionej epoki :)

Właśnie zdarza się w niektórych monitorach, a jeśli chodzi o Dell S2721DGF, według testu występuje migotanie - PWM Dimming Frequency >1000 Hz, więc takie same paski na pewno występują

 

Ty masz monitor Dell S2721DGFA więc masz szczęście że trafiłeś na dobrą sztukę, ponieważ właśnie na innym forum czytałem jakiś świeży temat, ktoś pisał że dopiero co kupił S2721DGFA i myślał że mu oczy wypali przy różnych ustawieniach, więc wygląda na to że nie naprawili tego problemu z migotaniem.

Ja bardzo byłem za tym monitorem, tylko mam wrażliwe oczy i nie wiem czy zaryzykuję, może jeszcze poczekam na jakieś testy konkretne tego monitora, a jeżeli nie to chyba kupię np. ASUS TUF VG27AQ1A ponieważ przynajmniej mam pewność że oczu mi nie wypali

 

W dniu 13.02.2021 o 14:33, Tomekr_199 napisał:

Żona będzie na nim pracowała przez ponad 8h, zobaczymy jakie będą Jej odczucia, bo ma oczy bardzo wrażliwe. 

Daj znać jeszcze jakie są odczucia Żony przy tym monitorze

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ciąg dalszy: monitor używany już od jakiegoś czasu i potwierdzam: u mnie nie występuje problem "wypalania oczu".
Żona także pracuje po kilka/kilkanaście godzin zależnie od dnia i nie odczuwa skutków ubocznych. 

Ciężko mi jednak określić czy to moje szczęścia, czy też pech osób, które trafiły na jakieś wadliwe egzemplarze.

 

Monitor jest popularny i podejrzewam, że tutaj zadziałała skala: najczęściej się opisuje problemy, część opinii piszą entuzjaści, a reszta po prostu sprzęt użytkuje :)


Z Asusem także mam pozytywne wrażenia. Posiadam  ASUS TUF VG259Q i jestem zadowolony z niego: bardzo fajnie wykonany, solidna stopa, opcje regulacji itp. Tylko nie ta rozdzielczość, jak obok stoi 1440p.  

Może rozwiązaniem w Twoim przypadku byłoby zamówienie dwóch różnych i pozostawienie sobie tego, który lepiej przypadnie Ci do gustu. 

 

 

Edytowane przez Tomekr_199
Link to post
Share on other sites

No ja mam pecha, albo zbyt wrażliwy wzrok. Od kilku dni działam na S2721DGFA i strasznie mi katuje oczy. Dzisiaj ściągnąłem jeszcze nowy profil ICC i pogrzebałem głębiej w ustawieniach monitora - przez weekend sprawdzę czy coś pomogło, ale coś czuję że będę go zwracał.

Wysłane z mojego HD1910 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...