Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ostatnio coraz poważniej zastanawiam się nad samodzielnym upgradem. Początkowo myślałem nad laptopem, jednak okazało się, że na moje obecne potrzeby wystarcza blaszak i nie potrzebuję rozwiązań mobilnych. I tu nasuwają się moje 3 pytanka.

 

1. Czy wg was opłaca się inwestować teraz (sierpień/wrzesień) w up, czy poczekać na ten gorący IV kwartał 2009? Wiadomo nowy system, nowe karty... Może coś jeszcze nowego?

 

Jestem już zmęczony nieudolnością mojego komputera, do czego bym używał nowego zestawu? Grafika 2D/3D, Gry, Być może amatorska obróbka video.

 

2. Jeżeli tak to co myślicie o poniższym zestawie:

 

Mobo: MSI Eclipse X58

Procek: Core i7 920 D0

Chłodzenie na procka: Scythe Mugen II

Karta graficzna: GF GTS 250 Gainward 1GB

RAMy: Corsair DDR3 3x2GB 1600 MHz CL8

HDD: WD Caviar Black 1TB 32 MB Cache

Obudowa: NZXT Lexa Blueline

Zasilacz: OCZ StealthXStream 700W SLI

Napęd: Asus Combo Blu-ray

Karta dźwiękowa: Creative SB X-Fi Xtreme Gamer

 

Całość ok. 6000 zł.

 

Jakie są wasze uwagi? Co można zastąpić żeby trochę oszczędzić, a zyskać na wydajności? Preferowane marki Intel, nVidia (karty- Gigabyte, EVGA, Gainward, Asus), WD. Lecz nie odrzucę propozycji platformy na AMD, jeżeli byłaby całkiej rozsądna, a i wydajność porównywalna przy niższej cenie.

Zaznaczę, że karta graficzna jest przejściowa, prawdopodobnie wziąłbym nawet słabszą, bo i tak zostanie wymieniona na GF GTX 360, kiedy nVidia wypuści chipy GT300.

Mam też wątpliwości co do mobo czy to dobry wybór, trochę kosztuję, ale czy z jakiejś tanszej nie dałoby się osiągnąć podobnych wyników przy niższej cenie?

Co sądzicie też o chłodzeniu obudowy i procka. Procek zamierzałbym podkręcić do co najmniej 3,5 GHz; 4GHz+ jeżeli temperatury byłyby akceptowalne. Taki mocny zasilacz biorę ze względu, że ma to być platforma na mniej więcej 3 lata. Na początku GTS 250, potem replace na GTX 360, a potem dołożenie drugiej i podpięcie w SLI jakby była potrzeba. Raid 0? Hmm to chyba wszystko?

 

3. Co ew. byście zmienili poza prockiem/karty dźw., żeby zejść z ceny poniżej 5000?

Link to post
Share on other sites

zmienisz kreconego na 700/2600 gtxa? na co zmienisz? i to za 3 msc hehe marzyciel - jeszcze dlugo dlugo bedziesz na niej pykal :roll:

Tobie sie wydaje ze ATI wrzuci na starcie potwora ktory zdmuchnie wszystko? ATI ma umowy z producentami i doputy nie sprzedadza swoich produktow to nie bedzie ani potwora ani smoka anie nic ciekawego nie bedzie zacznie sioe pomalutku i z rok poczekasz na swojego YETI:) a jesli nawet wrzuci to z tak zaporowa cena ze tylko Ciebie bedzie stac na taka rozrzutnosc

Link to post
Share on other sites

A ja myślę, że cena GTX300 będzie musiała być niższa jeżeli wcześniej wejdą Radeony zgodne z DX11.

 

EDIT: chyba że GTX będzie lepszy od Radeona, ale to wtedy ceny Radków polecą... na jedno wychodzi :roll:

Link to post
Share on other sites

Chcesz oszczedać na mobo i innych rzeczach a wpakować conajmniej 2tyś na grafike kupująć ja zaraz po premierze wybacz ale taki tok rozumowania mnie dobija bez komentarza masz rozrzutnych rodziców

Wiem, że oszczędzanie na mobo to zła rzecz, ale po prostu nie jestem pewien czy potrzebuję AŻ tak dobrej płyty za ~1300 zł, jak mogę mieć wystarczającą na moje potrzeby za mniej niż 1000 zł.

 

2000 zł na grafę? Nie wyolbrzymiaj, tyle to najwyżej będzie kosztować GTX 380 znając nasze realia. GTX 260 w ok. premiery kosztował 400$, jeżeli nasi "kochani" dystrybutorzy nie walną ceny pow. ~1200 zł to z chęcią kupię GTX 360. Wtedy poważnie pomyśle nad alternatywą od ATI (oczywiście jeżeli będzie w przyzwoitej cenie ;)). Z drugiej strony jeżeli będzie 2 fala kryzysu to rozwiązanie z kartą na przeczekanie zostawi mnie na lodzie, ponieważ poczekam sobie na ludzkie ceny nowych chipów jeszcze z pół roku co najmniej ;].

 

[...]masz rozrzutnych rodziców.

Oj nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym mieć rozrzutnych. Po prostu siedzę na złomie już dobre 3 lata (no 5, ale przez 2 był jeszcze sprawny) i przez ten czas namówienie na jakiś mały upgrade graniczył z cudem (wedle zasady "działa? to się ciesz, że masz"), aż do teraz kiedy nieudolność tej maszynki jest widoczna nawet dla nich. Pomijając fakt, że połowa środków pochodzi z kasy uzbieranej przeze mnie.

 

Ktoś ma jeszcze jakieś alternatywne propozycje?

Link to post
Share on other sites

przede wszystkim zmienilbym zakupy na inny sklep:)

Dobre ;) Moim zdaniem przy tak dużych kwotach nie ma sensu się spieszyć - poczekaj na IV kwartał tego roku - zbyt wiele nowości się szykuje, a co za tym idzie znaczny spadek cen. Szczególnie drogiego sprzętu.
Link to post
Share on other sites

owszem sa aleternatywne

nie upieraj sie przy i7

nigdy nie kupuj sprzetu "na zapas"- do rozbudowy kupuj zawsze to co jest najwydajniejsze obecnie za najnizsza cene a kiedy przychodzi czas na rozbudowe to (mozna ew. rozbudowac po roku znacznie wydajniejszymi uzywkami juz za "grosze") zmieniaj wszystko poza buda , moze i napedami oraz zasilaczem to jest najwydajniejsza rozbudowa w najtanszych kosztach przy najlepszej wydajnosci

 

gdybys teraz kupil kompa za 2 kola a 2 wsadzil na konto to za rok ze sprzedazy uzywek +dolozenie tego co zostawiles bedziesz mial duzo wydajniejszego w nizszej cenie niz dokladajac cos do czegos

a komp za 2,5 kola jest tak samo wystarczajacy do domowych zastosowan jak ten za 5. Nie mowie trzymaj na koncie i patrz na kase bo to sie nie da ale mowie nieprzeplacaj za cos co i tak blyskawicznie traci na wartosci- czesciej kupuj i odsprzedawaj a nie rozbudowywuj

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...