Skocz do zawartości

Monitor do gier do 1000 zł.


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

Komputer posiadam taki jak poniżej w specyfikacji. Chciałbym kupić monitor do gier typu FPS. 

1. Co myślicie o tym: https://www.x-kom.pl/p/517973-monitor-led-24-aoc-24g2u.html ?

 

2. Drugie pytanie dotyczy konfiguracji z kartą graficzną i drugim monitorem. Mój stary monitor i nowy planowany zakup posiadają 60 i 144 Hz. Czy będą one kompatybilne i czy nowy będzie pracować z swoimi parametrami pracy?

 

3. Tryb gry w oknie bez ramek daje możliwość odpalenia na drugim monitorze strony z ewentualnym buildem, konfigiem etc. Niestety ten tryb obcina trochę klatek. Czy jest jakieś inne, dające mniejszy spadek fps rozwiązanie by robić pogląd stron?

 

Specyfikacja komputera to: 

Procesor: Intel Core i3 8100 3.60GHz

RAM: 2x4 GB GOODRAM  2666MHz

Płyta: MSI B360M PRO-VDH

Obudowa: Silentium PC Gladiusz 800

Karta grafiki: Gigabyte GeForce GTX 1660 6GB

Dyski: HDD WD Blue 1TB, ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

Monitor: Samsung S24D390

Link to post
Share on other sites

Co do monitora to nie jest jakiś super wybór, bo często zdarzają się martwe piksele, lub zablokowane na jednym kolorze.
Popolowałbym na tego Acera, jest droższy, ale jeśli masz kartę od zielonych to ma gsync.
https://www.x-kom.pl/p/577974-monitor-led-24-acer-nitro-xv253qpbmiiprzx-hdr-czarny.html

Wydaje mi, że jeśli włączysz grę na pełnym ekranie, będziesz mógł odpalić przeglądarkę, ale nie będziesz mógł scrolować, dopóki nie zrobisdz alt+tab.

 

Twój główny monitor będzie dzialać normalnie w 144Hz, a "boczny" normlanie w 60Hz

 

 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Lucky1777 napisał:

Tryb gry w oknie bez ramek daje możliwość odpalenia na drugim monitorze strony z ewentualnym buildem, konfigiem etc. Niestety ten tryb obcina trochę klatek. Czy jest jakieś inne, dające mniejszy spadek fps rozwiązanie by robić pogląd stron?

Możesz wypróbować kombinację z GTXem do gier + iGPU jako karta do wyświetlania pulpitu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Na próbę pod iGPU podłączyłem stary monitor na VGA. W biosie włączyłem multi-monitor. W panelu Nvidia nie wykrywa mi karty zintegrowanej i drugiego monitora. Dlaczego?

 

Po wczytaniu się w technologię synchronizacji wyciągnąłem wniosek, że posiadając kartę zielonych mam problem. Mogę kombinować z tańszym monitorem pod freesync, ale nie mam pewności czy nie będzie mrugać. Wszędzie też piszą, że trzeba posiadać kartę GTX 10XY, ale ja mam GTX 1660. Czy ona też jest ujęta jako GTX 10XY czy nie?

 

Jaki monitor jeszcze z IPS, G-SYNC, 144 HZ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...