Skocz do zawartości

Zawieszanie systemu Win10


Recommended Posts

Cześć,

kilka dni temu postawiłem świeży system na zastawie który kupiłem z olx.
Wczoraj podczas benchmarku system się zawiesił i przestał odpowiadać na sygnały z klawiatury, dzisiaj sytuacja powtórzyła się w przeglądarce, czyli bez obciążenia.

System jest postawiony na nowym dysku ssd na m.2 z xkom, plyta, proc i ram z allegro.

Na starej platformie na win10 nigdy nie miałem takiej sytuacji, gdzie szukać problemu? soft czy raczej hardware?

Link to post
Share on other sites

raczej pół przewodniki się nie starzeją, problemem mogą być kondensatory. Co prawda mogło któregoś wybić dołem i bym nie widział. Dodatkowo pomierzyłem go multimetrem i wszystkie napięcia wydają sie w normie, niestety nie mam w domu oscyloskopu i nie widziałem kształtu. Z resztą taki pomiar to najlepiej pod obciążeniem.

Druga rzecz jaka mnie martwi to procesor, pisałem na forum, ale nie uzyskałem odpowiedzi.
Potrafi się zagotować do 91 stopni w prome 95, jednak nie obcięło zegarów przy takiej temperaturze.
Jak mierzyłem termoparą, na styku ihs i radiatora miałem ok 43 stopni, blacha pod spodem płyty była znacznie cieplejsza.
Nie wiem czy płyta albo proc nie są strzelone :(
Co do pamięci, to napiszę jak wypadł memtest

 

Link to post
Share on other sites

tak sprawdziłem
niestety miałem tylko pastę silikonową, martwi mnie jednak niska temperatura na samym ihs, a czytałem, ze haswell'e mają problem z czapką
na 3dmarku i takich benchmarkach growych jest ok 65

chłodzenie to zwykły box z intela

teraz prime95 na teście pamięci pokazał 0 błędów po 7 minutach

 

Edytowane przez dziadek żyd
Link to post
Share on other sites

Po godzinie w memtest 0 błędów, jutro puszcze na dłużej.

@Pawel7 sprawdziłem te logiobraz.thumb.png.2211913c1ee0fb9e2fb80864f019bbd0.png

zdarzenie krytyczne to wpis o resecie z przycisku , błąd poniżej opisuje je i mówi, że wystąpiło o 19,56
najbliższym zdarzeniem jest to podświetlone.

Nie wiem czy to będzie istotne
Internet udostępniam z telefonu po usb, kabelkowi zdarza się rozłączyć i połączyć, czasem często i z dużą częstotliwością, tak było dzisiaj.
Kabelek podpiąłem do USB 3.0, na poprzedniej platformie był podpięty do 2.0, też się rozłączał, ale nigdy się nic nie zawiesiło.
Czy to może być przyczyna?

Edytowane przez dziadek żyd
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...