Skocz do zawartości

2600zł bez grafiki+1000zł na monitor 27"- zestaw do amatorskiego AutoCAD i gier


Recommended Posts

Cześć,
w najbliższych dniach będę kupował komputer -budżet 2600zł bez karty graficznej i systemu, który będzie mi służył do codziennego użytku- amatorsko AutoCAD, filmy i gry typu GTA 5 czy Cyberpunk.

Prośba o ocenę zestawu https://proline.pl/koszyk/15584aff i kilka wskazówek:
- czy warto dopłacić 20zł do RAMu 3200MHz?
- czy zasilacz udźwignie ten zestaw gdy za kilka miesięcy dołożę do niego RTX 3060/RTX 3050 Ti - na grafikę będę miał budżet do 1500zł
- jaka alternatywa dla płyty głównej z koszyka która jest chwilowo niedostępna?
- z dyskiem dobry wybór czy lepiej SSD 240GB na system i do tego HDD 1TB na pliki? Napewno trochę $ bym na tym oszczędził
- czy wszystko będzie pasowało? Może w tym budżecie da się lepiej zoptymalizować podzespoły?

Do tego zestawu będę też kupował monitor 27" Dell S2721D, chyba że polecicie lepszy w tym budżecie. Wiem że dokładając parę stówek można mieć 144Hz zamiast 75Hz, a dokładając kolejne parę stówek nanoIPS, ale niestety nie mam budżetu na monitor większego niż 1000 zł a siedzę w takiej odległości od monitora że musi być 27 cali.
 

Z góry dziękuję za pomoc bo chcę jak najrozsądniej wydać ciężko zarobione pieniądze :D

Link to post
Share on other sites

Witam. Zestaw złożyłeś optymalnie jak się da, sam posiadam podobny komputer z tym że obudowę nie dawno kupiłem taką samą z wentylami ARGB ( stary byk a świecidełka cieszą ) :). Co do płyty możesz kupić tą podobna i całkiem fajna ja bym taką kupił https://proline.pl/asrock-b460-pro4-ddr4-s-1200-p6714830

Co do pamięci są ok i tak szybsze niż pozwala specyfikacja procesora 2666 MHz. Chyba że w przyszłości planujesz wymianę na nowszego intela który wyjdzie wiosną to wtedy wykorzystasz nowsze pamięci z tym że nie wiem czy do tego nie potrzebna będzie nowsza płyta B560 minimum. Co do dysków kupuj tego co wybrałeś na M2. Talerzowce są tańsze pojemniejsze ale za to głośne i znacznie wolniejsze. Sam posiadam jednego i już nie mogę doczekać się aż go wcisnę do innego komputera, żadnych talerzowców !!! Ale to twój wybór ja już nie kupię takiego HDD.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :) Jeśli RAM szybszy niż 2666 MHz nic nie da to może lepiej taki właśnie kupić zamiast 3000 MHz?
Co myślicie na temat kart graficznych- czy teraz kupię coś dobrego za ok 1500zł co pozwoli grać na monitorze 2560x1440? Jak nie teraz to kiedy ta sytuacja z dostępnością i cenami grafik powinna się unormować? Czy wgl się unormuje?
I pytanie czy zasilacz z zestawu Seasonic S12III Bronze 550W będzie stabilny po dodaniu grafiki z półki takiej jak 
RTX 3060/RTX 3050 Ti ? Jak postawię na zasilacz np 600W to będzie pobierał więcej prądu od zasilacza 550W czy tylko o stabilność tu chodzi?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz jaki wybrałeś jest bardzo dobrej i renomowanej marki. On pociągnie tą i następną generację kart graficznych. Ja z przyzwyczajenia posiadam w swoich komputerach Silentium PC Vero L2 500W oraz Elementum E2 550W i powiem ci że wcale nie kuleją i sprawują się wzorowo a do tego są tańsze od tego Seasonicka. Co do pamięci ram spokojnie możesz kupić o szybkości 2666MHz.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, michael26 napisał:

I pytanie czy zasilacz z zestawu Seasonic S12III Bronze 550W będzie stabilny po dodaniu grafiki z półki takiej jak RTX 3060/RTX 3050 Ti ?

Mój zestaw z i7 10700F, 4x8GB, RTX 3060Ti (przed UV), 3xSSD, 2xHDD pod pełnym obciążeniem ciągnie z gniazdka (według miernika) chwilowo nie więcej jak 400W, podczas grania ok. 300-320W, zasilany jest z zasilacza RM550x.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...