Skocz do zawartości

Porblem z uruchomieniem komputera


Recommended Posts

 

Witam

 

Od jakiegoś czasu mam problem z uruchomieniem komputera. Po włączeniu komputer startują wszystkie komponenty natomiast nic nie jest wyświetlane na ekranie. Zdarza się, że wyłączam i włączam przyciskiem komputer i np za 8razem komputer uruchamia się prawidłowo. Sprawdzałem pamięci ram (przekładałem w drugie gniazda oraz Ram był przekładany do innego komputera). Zastanawiam się gdzie może tkwić problem, nie wiem czemu ale wydaje mi się, że jest to problem płyty głównej.

 

Sprzęt komputerowy :

Procesor Intel Core i7-6700K

Płyta główna Asus Z170 PRO GAMING

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 GAMING 6GB GDDR5 (GV-N1060G1 GAMING-6GD)

Pamięć Corsair Dominator Platinum, DDR4, 16 GB, 3000MHz (8+8)

 

Wdzięczny będę za każdą próbę pomocy

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, BlackCoffe napisał:

Skoro na integrze też jest ten problem to może to być wina płyty głównej. Na jak długo wyciągałeś bateryjkę? Było conajmniej 20min?

Do kasowania ustawień biosu wydaje mi się że wyjmowanie bateri nie ma znaczenia, wystarczy zetknąć dwa piny które kasują ustawienia biosu i po sprawie.

Podmień zasilacz na inny jeśli to nie pomoże winna będzie płyta główna czyli zakup nowej.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Ja bym w takim przypadku odpiął wszystkie dyski i napędy od płyty, wyjął grafikę, zostawil tylko 1 kość Ramu, podpiął 1 monitor pod płytę i próbował wejść do biosu. Bios wcześniej zresetuj poprzez wyjecie baterii na 20 min aby wszystkie kondensatory się rozładowały. Jak w biosie masz na stałe włączona grafikę PCI a nie na auto to Integra może nie ruszać. Jak to nie pomoże to zostaną 3 opcje zasilacz, cpu, płyta. 

Jak wejdziesz do biosu ustaw wszystko na auto bez OC, bez xmp i podłącz tylko dysk systemowy i zobacz czy ruszy Windows. 

Link to post
Share on other sites

Tak że najszybciej uwalona jest płyta główna ale pierwsze co zrób to podmień zasilacz na inny. Sprawny komputer ( płyta główna ) powinna się uruchamiać jeśli są sprawdzone i pewne pamięci, sprawny zasilacz. Coś z tego szwankuje w twoim komputerze. Sam reset biosu powinien już załatwić sprawę aby komputer się uruchomił na ustawieniach domyślnych. No ale jak coś jest zepsute to niestety. Twój komputer zachowuje się jak 80% zepsutych płyt lub zasilaczy.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...