Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć

 

Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem karty dźwiękowej. Do tej pory korzystam z zintegrowanej karty płyty głównej gigabyte z370 hd3 a słuchawki to isk hd9999. Wydać na kartę dźwiękową planuje mniej więcej 350 zł. Z racji, że lubię pograć w gierki i to co znalazłem na forum mam dwie karty na oku.

 

Audiotrak Prodigy Cube Black Edition (często polecana) - 389 zł

Sound BlasterX G6 (B-Stock) - ze stronki Creative - 329 zł

 

Sound blaster b-stock jak na razie nie ma w magazynach, ale jakoś bardzo mi się nie spieszy. Jeśli ktoś mógłby mi doradzić co wybrać (może jest jakaś inna w podobnej cenie ale lepsza) to byłbym wdzięczny. 

Głównie granie w gry, czasami muzyka i filmy.

 

Pozdrawiam!

 

 

Link to post
Share on other sites

Jako posiadacz Cube Black, może wrzucę swoje trzy grosze:


zalety:

- posiada wejście mikrofonowe ze wzmocnieniem, możliwość jednoczesnego podpięcia kolumn aktywnych oraz dwóch par słuchawek, przełączanie między wyjściem RCA a jackami jednym przyciskiem (nauszne i wokółuszne słuchawki wpinamy do jacka 6.3 mm, a douszne do 3.5 mm, bo daje mniejszą moc),

- zero szumu i zniekształceń, co jest niestety dość typowe nawet dla lepszych zintegrowanych układów,

- tyciunie maleństwo, nie zajmuje w ogóle miejsca na przestrzeni roboczej,

- wysoka szczegółowość dźwięku, wyraźnie szersza i głębsza scena, względem integry ALC892 u mnie (ale minimalnie gorzej, niż np w Xonar DX),

- dość naturalna i neutralna barwa dźwięku na fabrycznym opampie

 

wady:

- dość naturalna i neutralna barwa dźwięku na fabrycznym opampi (tak, zarówno wada jak i zaleta, zależnie od oczekiwań),

- dźwięk nieco "zbity" wokół środka (na fabrycznym opampie),

- słaba reprodukcja basu (na fabrycznym opampie), jest po prostu wypłaszczony, nawet na basowych słuchawkach,

 

Co do Blastera to nie wiem, jeszcze go nie miałem w swoich rękach, lecz planuję. Tutaj kolega FeX miał z nim do czynienia i być może się wypowie. 

Link to post
Share on other sites

Sam osobiście zdecydowałbym się chyba na SoundBlasterX G6 B-Stock. Miałem to urządzenie trochę czasu u siebie i porównując z SC808 oraz FX-Audio DAC-X6MKII jest to poziom jakości do nich porównywalny, więc jak na takie małe urządzenie jest bardzo dobrze, choć normalna cena 600zł+ to przeginka :)

Jeśli będziesz korzystał głównie ze słuchawek to SBX G6, jeśli myślisz o głośnikach w przyszłości to lepszym wyjściem może być Cube.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.01.2021 o 19:15, slo1q napisał:

Jako posiadacz Cube Black, może wrzucę swoje trzy grosze:


zalety:

- posiada wejście mikrofonowe ze wzmocnieniem, możliwość jednoczesnego podpięcia kolumn aktywnych oraz dwóch par słuchawek, przełączanie między wyjściem RCA a jackami jednym przyciskiem (nauszne i wokółuszne słuchawki wpinamy do jacka 6.3 mm, a douszne do 3.5 mm, bo daje mniejszą moc),

- zero szumu i zniekształceń, co jest niestety dość typowe nawet dla lepszych zintegrowanych układów,

- tyciunie maleństwo, nie zajmuje w ogóle miejsca na przestrzeni roboczej,

- wysoka szczegółowość dźwięku, wyraźnie szersza i głębsza scena, względem integry ALC892 u mnie (ale minimalnie gorzej, niż np w Xonar DX),

- dość naturalna i neutralna barwa dźwięku na fabrycznym opampie

 

wady:

- dość naturalna i neutralna barwa dźwięku na fabrycznym opampi (tak, zarówno wada jak i zaleta, zależnie od oczekiwań),

- dźwięk nieco "zbity" wokół środka (na fabrycznym opampie),

- słaba reprodukcja basu (na fabrycznym opampie), jest po prostu wypłaszczony, nawet na basowych słuchawkach,

 

Co do Blastera to nie wiem, jeszcze go nie miałem w swoich rękach, lecz planuję. Tutaj kolega FeX miał z nim do czynienia i być może się wypowie. 

 

Jeszcze się dopytam. Na sprzęcie muzycznym znam się tyle co nic praktycznie. Czytałem właśnie, że ten opamp w Cubie wypadało by zmienić, żeby wyciągnąć 100%. Czy to w sumie jest konieczne i jeśli tak, to jaki byłby dodatkowy koszt? Na własną rękę tego raczej nie zrobię. 

 

No i w sumie jeszcze jedno. Nie ma jakiegoś innego sprzętu w przedziale 350-400 zł? Tak oglądałem filmiki i recenzja Cube z 2016 roku a on nowy 350 zł kosztował :D 

Edytowane przez Mortis70
Link to post
Share on other sites

Najtańszy Asus STX to około 700 zł, a to już 100% więcej cenowo. @adivxv, może coś jeszcze polecisz w budżecie do tych 400 zł.

 

Wyhaczyłem Cube na x-kom outlet za 320 zł, chyba jakiejś tragedii nie ma. Jedyne wady to jakieś ryski na obudowie, ale normalnie 2 lata gwarancji + 15 dni na zwrot. Potestuję i najwyżej odeślę. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Mortis70 napisał:

Najtańszy Asus STX to około 700 zł, a to już 100% więcej cenowo. @adivxv, może coś jeszcze polecisz w budżecie do tych 400 zł.

Czasami można spotkać wersję STX 1 za 350-400zł .Niewiele się różni od znacznie droższej STX2.Dobra propozycja w tej kwocie,po wymianie oampów, dalej świetna karta.

Godzinę temu, Mortis70 napisał:

Potrzebuję czegoś z wejściem na mikro, ale dzięki za odpowiedź :)

Z jakiego powodu ?

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, adivxv napisał:

Z jakiego powodu ?

Coś jest nie tak z zintegrowaną kartą, jak rozmawiam z ziomkami to mnie słabo słyszą i jest efekt "jak w studni". Mikrofon na innym pc sprawdzałem i było wszystko w porządku.

 

Jest jakaś konkretna różnica pomiędzy jackiem 3.5/6.3 mm? Z którego korzystać przy słuchawkach wokółusznych? (isk hd9999)

Edytowane przez Mortis70
Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Mortis70 napisał:

Jest jakaś konkretna różnica pomiędzy jackiem 3.5/6.3 mm? Z którego korzystać przy słuchawkach wokółusznych? (isk hd9999)

Juz dokładnie nie pamiętam ale chyba lepiej do dużego jacka podpiąć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...