Skocz do zawartości

Płyta główna pod Ryzen 7 5800X


Recommended Posts

Witam,

 

Po dłuższej przerwie postanowiłem wrócić nie było mnie kilka lat a ostatni swój zestaw składałem chyba z 8lat temu zmieniając tylko GPU.

 

Leci do mnie 5800X postanowiłem przejść na stronę AMD ( obecnie mam Asrock Z87 Extreme 4 + i7 4770k + DDR3 8GB 2400Mhz...  podzespoły mam w stopce zostały tutaj :) ) i się tak zastanawiałem nad i7 10700K czy nawet 10850K bo budżet miałem do 2000zł ale padło na AMD bo myślę ze dłużej mi posłuży jak intel , a przynajmniej mam taką nadzieje.

 

Zastanawiam się nad płytą i proszę o pomoc w doborze wybrałem MSI MEG X570 Unify zależny mi na porcie 2,5Gbit bo router mam tez 2,5Gbit czy dobrze wybrałem.

 

Zastanawiałem się tez nad B550 ale nie ma PCIE 4.0 wiec być możne w przyszłości będę chciał skorzystać , SLI funkcja dla mnie zbędna.

 

Czy dobrze wybrałem ? może w tej cenie jest coś lepszego albo i nawet tańszego po co przepłacać jest tez ACE ale nie wiem czym się różni.

 

Ram myślę o takich ale nie wiem czy dobrze wybrałem G.SKILL Trident Z Neo 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz CL16 https://www.ceneo.pl/85709717

 

Proszę o Waszą pomoc.

 

 

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Dziekuje. 

 

Myślę że to i tak za dużo jak za płyta ale widzę że czasy się zmieniły, pamiętam jak za z87 płaciłem coś koło 500zl a tu place prawie x3. Martwi mnie trochę ten wentylator na płycie powrót do pradawnych czasów. 

 

Rozumiem że żadna b550 w cenie ok 1300zl nie będzie lepszym wyborem o tej co wybrane. 

Link to post
Share on other sites

Coś takiego na reddicie znalazłem.

 

I've been looking at these two x570 motherboards and I really can't find a huge advantage or difference the Unify ($300) has over the Tomahawk ($200).

  1. VRMs are about the same

    1. in fact Tomahawk is actually better but it's within margin of error ( https://www.techspot.com/review/2020-msi-x570-tomahawk/ )

  2. Unify has aluminum heatsinks which isn't specified in Tomahawk

    1. VRM temp wise, it has made no difference it seems

  3. Both have an ample amount of USB support both v2 and v3

  4. Same Wifi 6 and Realtek 2.5gb LAN

  5. No word about how the Tomahawk board "feels" but reviews say Unify is a heavy, quality board. I assume Tomahawk won't be too different

  6. Unify has +1 m.2 slot, +1 pci-e x16 slot

    1. Won't need the extra really, as Tomahawk has 2 m.2 slots and that's all I'd need at most

  7. Unify can SLI but Tomahawk can't

    1. I won't use SLI most likely

  8. Tomahawk has +2 Sata3 slots over the Unify

  9. Unify clocks up to 5000+ Mhz and Tomahawk up to 4600+ Mhz

    1. Don't even know how I'd OC Ram up to 5000 Mhz, most I'd go for is 3800Mhz for ryzen 3

  10. Unify has Realtek® ALC1220 Codec vs Tomahawk's Realtek® ALC1200 Codec

  11. Don't think there's a huge, if any, difference here

  12. Tomahawk has onboard HDMI input

  13. If someone's spending $200 on a x570 board, they hopefully already have a discrete graphics card so this benefit is moot

  14. I believe Unify comes with some extra RGB cable extensions (not actual RGB cables)

  15. I'm planning to use just one strip for illumination, no RGB anywhere else

 

Ogólnie to b. dobra płyta. MSI na początku miała słabe x570, oprócz topowej. Ten Tomahawk to taka 'odpowiedź z przeprosinami' za słabe otwarcie. Na pewno ma super sekcje zasilania, która konkuruje z topami innych marek jeśli chodzi temp., bez problemu ogarnie oc 16c.

 

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...