Skocz do zawartości

Powiesiłem Micro UPS Volt 1000V, nie reaguje na nic.


Recommended Posts

Do dziś po prostu podtrzymywał napięcie a ja wyłączałem kompa jak gdzieś wychodziłem. Zainstalowałem View Power, który początkowo widział UPS a później już nie.
Do tego UPS nie da się wyłączyć. Świeci ale nie reaguje na nic. Z tyłu jest klawisz reset ale nic nie daje. Niestety infolinia dopiero w pon. będzie czynna. Co tu się stało?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź wszystkie kable, czy dobrze siedzą, następnie zmierz napięcie na akumulatorze, bo może padł. Jeżeli nic z tego nie przyniesie efektu, to pewnie padła elektronika. Możliwe, że to tylko zimny lut i ktoś obeznany z elektroniką powinien sobie z tym poradzić.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Pawel7 napisał:

Sprawdź wszystkie kable, czy dobrze siedzą, następnie zmierz napięcie na akumulatorze, bo może padł. Jeżeli nic z tego nie przyniesie efektu, to pewnie padła elektronika. Możliwe, że to tylko zimny lut i ktoś obeznany z elektroniką powinien sobie z tym poradzić.

Akumulator jest pełny, zasilacz ma pół roku. Coś tym softem pochrzaniłem choć nawet nic nie zmieniłem, tylko zainstalowałem. Rano miałem przerwy w dostawie energii i UPS pięknie działał. Coś się zwiesiło a teraz żeby wysłać na reklamację to mam rok czekać aż aku padnie?

17 minut temu, Pawel7 napisał:

Sprawdź wszystkie kable, czy dobrze siedzą, następnie zmierz napięcie na akumulatorze, bo może padł. Jeżeli nic z tego nie przyniesie efektu, to pewnie padła elektronika. Możliwe, że to tylko zimny lut i ktoś obeznany z elektroniką powinien sobie z tym poradzić.

I poczytaj co pisałem... jak mógł paść aku jak mam problem z wyłączeniem tego gówna?

Link to post
Share on other sites

Najwięcej problemów w tych sprzętach robią właśnie akumulatory. Wystarczy, że napięcie akumulatora jest poza napięciem dopuszczonym przez soft i wtedy zaczynają się problemy. W softem nic nie zrobiłeś, bo w przypadku Volta nie ma za bardzo w czym namieszać. Jeżeli nie masz na nim plomb, to odłącz go od sieci i odłącz akumulator na ok. 15-30 min. Dopiero to go całkowicie zresetuje. Po wszystkim podłącz ponownie akumulator i włącz go do sieci. Jeżeli ruszy, to będzie dział, a jak nie, to padła elektronika.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Pawel7 napisał:

Najwięcej problemów w tych sprzętach robią właśnie akumulatory. Wystarczy, że napięcie akumulatora jest poza napięciem dopuszczonym przez soft i wtedy zaczynają się problemy. W softem nic nie zrobiłeś, bo w przypadku Volta nie ma za bardzo w czym namieszać. Jeżeli nie masz na nim plomb, to odłącz go od sieci i odłącz akumulator na ok. 15-30 min. Dopiero to go całkowicie zresetuje. Po wszystkim podłącz ponownie akumulator i włącz go do sieci. Jeżeli ruszy, to będzie dział, a jak nie, to padła elektronika.

Gdyby nie plomba pewnie bym tu nie pisał ;) 

Link to post
Share on other sites

To niestety sam za wiele nic nie zrobisz.

Godzinę temu, ArturCzu napisał:

Na wyświetlaczu widać tryb bateryjny mimo podłączenia do sieci.

To wskazuje na to, że UPS nie wykrywa napięcia z sieci. Jeśli kabel zasilający jest sprawny, to mógł się zawiesić bezpiecznik, albo coś nie tak jest z elektroniką. W starszych Voltach ten bezpiecznik automatyczny można było wykręcić i wtedy po ponownym wkręceniu zaczynał czasem znowu działać. Ten reset to właśnie bezpiecznik automatyczny, może da się go wykręcić, oczywiście na UPSie odłączonym od sieci.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Pawel7 napisał:

To niestety sam za wiele nic nie zrobisz.

To wskazuje na to, że UPS nie wykrywa napięcia z sieci. Jeśli kabel zasilający jest sprawny, to mógł się zawiesić bezpiecznik, albo coś nie tak jest z elektroniką. W starszych Voltach ten bezpiecznik automatyczny można było wykręcić i wtedy po ponownym wkręceniu zaczynał czasem znowu działać. Ten reset to właśnie bezpiecznik automatyczny, może da się go wykręcić, oczywiście na UPSie odłączonym od sieci.

Odkręca się tylko nakrętka, środek zostaje. Wyciągnąć go na siłę?

Link to post
Share on other sites

Nie wytrzymałem i rozkręciłem. :D Odpiąłem akumulator i pomogło. View Power Monitor nawet przez chwilę pokazywał parametry jednak zaraz przestał.  I ta sama sytuacja. Rozkręciłem ponownie i już nie podłączę USB, bo wieszam UPS softem! W pon. dzwonię do producenta z ryjem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...