Skocz do zawartości

Problem z instalacją Windows 10 z pendrive/rufus na w miarę nowym kompie


Recommended Posts

Cześć, mam problem z instalacją systemu Windows 10 64bit UEFI - windows media creation tool potem rufus na dobrego pendrive'a

komputer nowy nie jest ale nie jest to też jakieś core 2 duo

Radeon HD7950 3GB jakiś niereferent OC

i5 3gen

4x4GB DDR3

ssd i hdd (system chcę na ssd zainstalować)

płyta główna GA-Z68AP-D3

 

rufus przy bootowaniu wywala błąd,że mam wyłączyć legacy bo pendrive jest na UEFI tj. sytem na nim tj. instalka

 

Załączam screeny z biosu - ja już nie wiem co i jak pustawiać,serio... robiłem wszystko na logikęwg. mnie i nie zadziałało.

co i jak ustawic?

 

no i drugie pytanie: coś powinienem pustawiać z pcie,żeby karta graficzna pełną mocą działała?

 

link do zdjęć z biosu

Link to post
Share on other sites

Dobra , słuchajcie dziwna rzecz jest , już ręcę mi opadają.

zainstalowałem system na ww. komputerze z pendrive rufusem ale jako legacy i system zadziałał wszystko gi.

wg. mojej wiedzy wszystkie podzespoły w kompie są sprawne a jest problem.

System to W10 Pro 64bity legacy

 

1. miałem wrażenie,że po 10 minutach kompa (idle totalny)sie wyłączym sam ale myślałem,żę to może jaki update czy coś  (ale finalnie pewnie nie)

2. Potem wywaliło mi 2x BSOD - nazwie "critical proces died" i jakoś samo się to naprawić nie chce chociaż windows próbuje

3. zrobiłem jakieś sfc scan i naprawę bo takie info w google znalazłem... niby complete. Potem 2x miałem taką sytuację,że odpaliłem na spokojnie jakiś filmy na YT z MS Edge - i raz po jakichś 10 minutach, drugi raz też coś podobnie ekran sfreezował... co ciekawe - nie dało się ani ctrl alt delete ani takimi sposobami, wg mnie komp freez ALE!! :) kółeczko loadingu YT cały czas się kręciło - nie wiem jak to jest możliwe (chyba,że to kółeczko było z TV bo do TV podpinałem ; możę tutaj problem bo TV 4k)

 

Słuchajcie, jak najszybciej mogę sprawdzić co i jak ? nie ma jakichś narzędzi które wyłapią w czym rzecz? albo coś z narzedzi do naprawy jak ten sfc scan? nie znam tego typu narzędzie bo nigdy nie miałem problemów tego typu.

 

Co do instalacji

Postawiłem  Windowsa, potem update'y wszystkie i tylko driver z softem do karty graficznej ze strony producenta.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...