Skocz do zawartości

Komputer nie startuje.


Recommended Posts

Witajcie.

Dziś złożyłem sobie zestaw.

Procesor: AMD Ryzen 3 3100
Płyta główna: Gigabyte B450M S2H
Karta graficzna: Gigabyte Geforce GTX 1050TI
Pamięci: G.SKILL 3000MKz CL16 Ageis
Obudowa: Chińczyk, ze starego PC.
Zasilacz: SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze
Chłodzenie: Stock.
 
Po złożeniu całego zestawu komputer nie uruchomił się. Posprawdzałem całe okablowanie, czy wszystko jest dociśnięte, lecz problem nadal nie ustąpił. Po wyjęciu jednej kości RAM (niezależnie której), komputer uruchomił się, szczęście nie trwało zbyt długo. Przechodząc do sedna, komputer nie zawsze się chce uruchomić w tej samej konfiguracji:
 
- Uruchomił się z jedną kością RAM.
- Nie startuje z kością RAM i grafiką (po kilku próbach udaje się).
- Gdy wyjmę grafikę to słychać (2 długie 1 krótki) czyli brak grafiki.
- Bez grafiki i RAMÓW uruchamia się lecz nie daje sygnałów o braku podzespołów (dziwne bo przy braku grafiki zapiszczał).
- Uruchomił się z dwiema kośćmi RAM, bez grafiki (wyczyn udał się tylko raz).
 
Przy testach były odpięte dyski twarde i inne niepotrzebne elementy.
 
Grafikę sprawdziłem na innym komputerze, procesor nie ma pogiętych pinów. Podczas skręcania jednostki byłem przypięty do maty ESD.
 
Proszę o pomoc, czy problem jest w źle dobranych komponentach, na co mogą wskazywać objawy loteryjnego uruchamiania komputera.
Edytowane przez Tome133
Link to post
Share on other sites

Najlepiej by było zaktualizować BIOS, ale w tej sytuacji to może być problematyczne, bo ta płyta nie ma awaryjnej procedury wgrywania BIOSu. Listą obsługiwanych pamięci, to ja bym się nie przejmował, to tak naprawdę lista przetestowanych pamięci. Od czasu wydania tej listy, to wyszło już kilka BIOSów z informacją o poprawie kompatybilności pamięci.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...