Skocz do zawartości

Stacja do ArchiCAD/Twinmotion/AutoCAD do +/- 4500 zł


Recommended Posts

Cześć,
 

przyjaciółka planuje zakup stacji do projektowania architektonicznego / projektowania wnętrz w ograniczonym budżecie. Wiem, że mogę na Was polegać jeżeli chodzi o pomoc w dobraniu zestawu - najchętniej linki do koszyków.

Budżet: +/- 4500 zł brutto.

 

  • Zastosowanie komputera : ArchiCAD (55% czasu), Twinmotion (30%), AutoCAD (15%), Photoshop sporadycznie
  • Maksymalna kwota : +/- 4500 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w ciągu tygodnia
  • Których części potrzebuję : pełna jednostka, w tym płyta główna, procesor, karta graficzna, RAM, dyski twarde, obudowa i ew. dodatkowe chłodzenie, chyba, że wystarczy to z obudowy. Odnośnie dysków myślałem o 2x Adata SSD XPG SX8200 Pro (256GB i 512GB) i ewentualnie 1TB (jeden na system, drugi do obsługi projektów i trzeci jako magazyn danych). Karta WiFi/BT będzie zewnętrzna, sam mam GC-WB1733D-I i zakup takiej samej planuję polecić
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 2560x1440 (myślę o zaproponowaniu koleżance NEC EA274WMI)
  • Specjalne wymagania : Stabilność i kultura pracy, wiatraki w obudowie aktywne
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu : dyski np. Adata SSD XPG SX8200 PRO (256 i 512GB), ewentualnie tani trzeci dysk 1TB jako magazyn danych, np. Seagate BarraCuda ST1000DM010 1TB sATA III 64MB
  • Inne : -

 

Zależy mi na dobraniu zestawu, który umożliwi maksymalny komfort pracy na CAD-ach przy takim budżecie. Sam pracuję głównie na programach graficznych z pakietu Adobe i nie mam doświadczenia w doborze sprzętu dla architektów, stąd proszę o pomoc w ułożeniu pełnego zestawu. Co do procka myślałem o Intelu i5-10400, ale nie wiem, co jest najbardziej optymalne dla tych zastosowań.


Mateusz

Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/koszyk/7d3a2eab zostaje ~700zł na GPU, kart nie ma, a to co gdzieś jeszcze jest cena x2.

Czekaj na GTX 1050/1050TI choć cena pewnie będzie wyższa, na teraz to nie ma sensu nic brać bo nawet taki zdechlak jak GTX 1060 6GB kosztuje ~750zł.

 

Masz iGPU w procesorze więc można na tym jako tako działać.

Co mogę powiedzieć to RAM zdrożał, płyt nie ma, o Z490 to już nie wspomnę, cena za ten sam model lekko 150zł więcej. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...