Skocz do zawartości

Wymiana HD7770 na coś podobnego


Recommended Posts

Dzień dobry,

popsuła mi się z dnia na dzień karta graficzna Club3D Radeon HD7770 - potrzebowałbym jej zamiennika.

Na co dzień z komputera korzystam do pracy w Autocadzie 2D,sporadycznie proste rysunki 3D. Czasami odpalę jakąś prostą, starszą grę.

Poprzednia karta była jak najbardziej w porządku.

Czy moglibyście mi zaproponować jakąś nową kartę? Tak do 300-350zł.

Komputer współpracuje w dwoma monitorami ACER V223 - jeden podpięty przez DVI, jeden przez VGA.

Płyta główna jaką posiadam to MSIH110M PRO-D.

 

Z wstępnego rozeznania wychodzi na to, że Zotac 1030 2gb będzie optymalnym rozwiązaniem.

Edytowane przez gharalion
Link to post
Share on other sites

Weź pod uwagę , że karty typu gt 1030 nie maja wyjścia vga na monitor , choć akurat zotac chyba miał taki model , na pewno z 1050 .

 

Szukaj taki model https://www.zotac.com/pl/product/graphics_card/zotac-geforce-gt-1030-2gb-gddr5-hdmi-vga-low-profile

ewentualnie załtwić to można konwerterem hdmi / dsub 

Edytowane przez jakub1t
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Jak dobrze sprawdziłem to acer v223 ma tylko vga i jak rozumiem to z hd7770 jeden podpięty był bezpośrednio pod VGD a drugi z DVI przy użyciu przejściówki na vga, niestety nowe karty nawet jak mają DVI to tylko to cyfrowe i przejściówka nie wystarczy, potrzebny jest konwerter. Jak mam rx570 i od prawie roku jadę na konwerterze z allegro za 15pln HDMI do VGA. I raczej takie coś autorowi zostanie bo szukałem wczoraj chwilę tego zotaca z VGA ale nigdzie tej wersji nie ma (sklepy, allegro).

Konwertery to np.:

hdmi do vga

AB2 KONWERTER ADAPTER z HDMI na VGA D-Sub FULL HD 10064176021 - Sklep internetowy AGD, RTV, telefony, laptopy - Allegro.pl

DVI do VGA

Adapter Konwerter DVI-D 24+1 do VGA Przejściówka 8470891912 - Sklep internetowy AGD, RTV, telefony, laptopy - Allegro.pl

 GT 1030 z hdmi i dvi np.:

Gigabyte GeForce GT 1030 2G OC | cena, raty - sklep Komputronik.pl

Gigabyte GeForce GT 1030 Low Profile 2GB GDDR5 (GV-N1030D5-2GL) w Morele.net

Zotac GeForce GT 1030 LP 2GB GDDR5 (ZT-P10300A-10L) w Morele.net

 

LUB szukać tego zotaca z vga i dokupić 1 przejściówkę do hdmi

ale cena CHORA

zotac GeForce GT 1030 2GB GDDR5 64BIT HDMI/PCI-e/VGA Low Profile ZT-P10300E-10L w NET-S.pl (net-s.pl)

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za dyskusję - rzeczywiście, mogłem dodać informację nt. wejść monitorów. Panowie jednak dobrze założyli - sprawa wygląda tak, że jeden monitor mam z wejściem DVI oraz VGA, drugi jest z samym VGA.

Już wczoraj szukałem tego Zotaca w wersji VGA - cena dla mnie zaporowa a i z dostępnością krucho. RX550 cenowo też przewyższa mój budżet.

 

Postawią na 1030 z posta powyżej + dokupię konwerter.

 

Dzięki za pomoc!

 

 

 

Link to post
Share on other sites

ja na miejscu autora kupiłbym używanego Radeona 7790 za 150zł, nie powinno być problemów z sygnałem VGA ( można zastosować zwykłą przejściówkę za 5zł ) a wydajnościowo ta karta jest porównywalna z GT1030 GDDR5 oraz GTX750

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-radeon-hd-7790-oc-1gb-ddr5

coś na ten wzór ale tutaj akurat dwie dyszki za drogo

 

GT 1030 jak na swoją wydajność jest drogi i ma sens tylko w komputerach ITX lub pasywnych oraz z mocno ograniczonym zasilaczem

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Częściowo się zgodzę że jest droga ale jest nowa, ma gwarancję wspiera sprzętowo h265, vp8, vp9 czyli najczęściej wykorzystywane obecnie kodeki dźwiękowe. Decyzja czy nowa czy uzywana należy do autora można też szukać r7 260x czy gtx 750 lub Ti, za 350 to i gtx 950 lub 960 tylko z używka i zawsze jest ryzyko. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...