Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu mój internet w telefonie ucieka bardzo szybko. W ciągu sekundy oglądania Youtube znika około 2MB internetu. Nawet podczas zwykłego przeglądania Facebooka znika w szybkim tempie. Nie mam pojęcia o co chodzi. Proszę o pomoc.
Automatyczne aktualizacje mam wyłączone 

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim odinstaluj niepotrzebne aplikacje.
Dwa zablokuj tym których nie da się odinstalować dostęp do neta.

A ogólnie to pamiętaj że za reklamy idzie nasz transfer, więc Xiaomi do pieca...

Wejdź na kompie na Play24 i będziesz miał orientację w jakich godzinach, może naprowadzi cię na jakąś aplikacje żrąca...

Link to post
Share on other sites
Teraz, AudiAWX napisał:

Przede wszystkim odinstaluj niepotrzebne aplikacje.
Dwa zablokuj tym których nie da się odinstalować dostęp do neta.

A ogólnie to pamiętaj że za reklamy idzie nasz transfer, więc Xiaomi do pieca...

No właśnie ja mam telefon z Xiaomi. To przez to może być problem?

 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, milek098 napisał:

No właśnie ja mam telefon z Xiaomi. To przez to może być problem?

 

Niektóre moduły MIUI mogą wyświetlać reklamy ale to nie jest to taka ilość by to miało znaczenie - bardziej tu "boli", że po prostu te reklamy się zdarzają ale to łatwo ogarnąć, np. nawet czytając benchmark'a:

 

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jak-wylaczyc-reklamy-w-xiaomi-redmi-poco-miui.html

 

Tak jak zasugerował Minas_Trith, sprawdź najpierw statystyki zużycia danych przez dane aplikacje bo równie dobrze sam android może pobierać sobie aktualizacje w ostatnim czasie. Youtube w rozdziałce FHD też dość szybko pożera transfer także z tym trzeba się liczyć, szczególnie z reklamami, których nie można pominąć, choć na to też jest rada jak np. Youtube Vanced :D.

Edytowane przez RalfNwn
Link to post
Share on other sites
W dniu 12.01.2021 o 12:45, milek098 napisał:

W ciągu sekundy oglądania Youtube znika około 2MB internetu.

Czy 2 MB/s przy oglądaniu filmu na YT to jest jakaś zatrważająca wartość? W dzisiejszych czasach takie wyniki to chyba nic nadzwyczajnego. Większość filmików jest w FHD i trochę miejsca zajmują.

Jeżeli w danym momencie nie korzystasz z netu, to możesz po prostu wyłączyć transmisję danych w smartfonie i uruchamiać ją tylko wtedy, kiedy faktycznie chcesz sobie coś tam obejrzeć. Wtedy będziesz miał pewność, że żadna aplikacja nie będzie nic pobierała/wysyłała wtedy, kiedy masz fona w kieszeni i nic na nim nie robisz. Trochę MB można w ten sposób zaoszczędzić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.01.2021 o 11:23, 030366 napisał:

Czy 2 MB/s przy oglądaniu filmu na YT to jest jakaś zatrważająca wartość? W dzisiejszych czasach takie wyniki to chyba nic nadzwyczajnego. Większość filmików jest w FHD i trochę miejsca zajmują.

Jeżeli w danym momencie nie korzystasz z netu, to możesz po prostu wyłączyć transmisję danych w smartfonie i uruchamiać ją tylko wtedy, kiedy faktycznie chcesz sobie coś tam obejrzeć. Wtedy będziesz miał pewność, że żadna aplikacja nie będzie nic pobierała/wysyłała wtedy, kiedy masz fona w kieszeni i nic na nim nie robisz. Trochę MB można w ten sposób zaoszczędzić.

Z drugiej jednak strony weź pod uwagę że jak wyłączysz transmisję to nawet pogoda będzie nie odświeżalna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...