Skocz do zawartości

Dysk - czy jest sprawny?


Recommended Posts

Witam, chciałbym zapytać czy wszystko z tym dyskiem w porządku? Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy gdy kupiłem nowy komputer i przeniosę dysk SSD ze starego komputera z systemem i jakimiś tam plikami to czy może to powodować jakieś błędy, i czy muszę reinstalować system? (Sterowniki do grafy i płyty zaaktualizowanie oczywiście)

 

image.thumb.png.0c1ee5034f9c04ad6f47164d4ad92904.png

Link to post
Share on other sites
48 minut temu, leomessi3111 napisał:

gdy kupiłem nowy komputer i przeniosę dysk SSD ze starego komputera z systemem i jakimiś tam plikami to czy może to powodować jakieś błędy, i czy muszę reinstalować system?

Teoretycznie jeśli jest tam windows 10 i masz dostęp do sieci to przy pierwszym uruchomieniu powinien pobrać brakujące sterowniki i zainstalować automatycznie.

W praktyce jednak lepiej nowy komputer = nowy system. Można uniknąć niepotrzebnych konfliktów sterowników i poprawić wydajność.

Sam dysk wygląda nieźle tylko:

1. 1 błąd CRC (C7). Przeważnie jest spowodowane błędem transmisji np. poluzowanym lub zagiętym zbyt mocno kablem SATA. Jeśli nie będzie rosło z czasem to nie ma się co martwić.

2. Sporo niespodziewanych wyłączeń. Miałeś jakieś blue screeny, częste przerwy w dostawie prądu, losowe resety?

3. 7% gwarantowanej żywotności ubyło w 863 godziny (8,3GB zapisu na godzinę). W takim tempie zajedziesz go w jakieś 514 dni czyli około półtora roku. 

4. Temperatura dziwnie niska jak na SSD, możliwe że błąd odczytu, zwłaszcza że na drugim dysku jest realistyczne 28 stopni.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

W starym komputerze bardzo czesto go wyłączałem bo miałem jakieś problemy z ramami i resetowałem go czesto. A czemu takie duże zużycie tego dysku? Miałem kiedyś problem z fivem pisałem post na forum, miałem ścinki straszne na starym komputerze i nie wiedziałem od czego to. Mam całego nowego kompa, tylko karta używana 1070 ti, ale kolega testował i nie było zadnych problemów, no i ten dysk ssd, ale gta zainstalowane jest na HDD. Może aktualizacja biosa coś by pomogła?

Teraz tez mam te wlasnie „ścinki” w których spada zużycie karty i procka, gdy jest ta „ścinka” i nie wiem kompletnie od czego może to być. Oczywiście fpsow jest o niebo wiecej i zdecydowanie lepiej się gra, te ścinki są bardzo rzadko, ale jak nowy sprzęt to przydałoby się to chyba wyeliminować. Na tamtym kompie tez tak miałem, wiec może to od tego systemu z tego SSD coś nie tak jest?

Aha i zapomniałem dodać ze komputer mi składali z morele i robili testy, oczywiście bez karty i tego dysku, wszystkie są Pass, także raczej nie powinno być nic uszkodzone. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...