Skocz do zawartości

otwarte wygodne tanie słuchawki nauszne, raczej do 500zł.


Recommended Posts

Dzień dobry 

 

Kupiłem ostatnio płytę ulubionego wykonawcy chrzestnej na urodziny, no to teraz musze jej kupić słuchawki :roll: 

 

Zrobiłem już RIP-a na MP3 i wgrałem jej na telefon Motorola Moto E6s, zainstalowałem aplikację do odtwarzania (bo oryginalnie dało się tylko przez eksploratora plików odtworzyć :sciana:) i ustawiłem listy, teraz tylko słuchawki do tego kupić 3.5mm (muszą być otwarte, bo musi słyszeć co się dzieje obok). 

Myślałem na początku o BT, ale nie kojarzę niczego otwartego na BT.

 

 

 

 


 

Link to post
Share on other sites

Chociaż rip jakiejś normalnej jakości w tym mp3? :D

 

Po pierwsze wspomniany fonik Moto E6s wspiera jedynie kodek SBC, więc szału na BT nie zrobisz. Jest to najbardziej podstawowy kodek używany w budżetowych konstrukcjach. Słuchawki otwarte na BT to oksymoron :) Cała idea bezprzewodowości jest powiązana z izolacją i ANC, bo takie słuchawki mają służyć do zastosowań mobilnych. Słuchawki otwarte to tylko na kabelku.

 

Pytanie brzmi, gdzie Twoja chrzestna najczęściej będzie słuchać muzyki? Czy koniecznie nauszne? Może być problem napędzić z tego biedaczka takie słuchawy :)

Link to post
Share on other sites

mam wolny Fiio A3 gdyby była potrzeba, ale wolę nie przesadzać z ilością urządzeń. 

 

rip-a robiłem na MP3 320kbps, płyty są, zawsze FLAC można zrobić tylko nie widzę sensu do tej komórki... 

ewentualnie ma jeszcze starego laptopa (nie pamiętam modelu, z 10 lat ma), ale wątpię czy tam będzie cokolwiek lepiej, do tego trzeba się pod laptopa podłączać. 

Słuchać będzie w swoim pokoju w domu, jedynie musi słyszeć co się dzieję obok, a to raczej wyklucza zwykłe douszne, czy dokanałowe słuchawki. 

Link to post
Share on other sites

Dousznych nie wyklucza, pchełki nie izolują aż tak i nie będzie nimi problemu, sam je stosuję i właśnie przez brak izolacji je lubię, bo słyszę co się dzieje do okoła.

Tak z tym ripem tylko zagaiłem, wszystko gra :D Nauszne ciężko będzie z tego telefonu napędzić, może być po prostu cicho w większości wypadków, więc wydawanie sporych kwot na słuchawki do tego telefonu to trochę mija się z celem.

Link to post
Share on other sites

Ale z drugiej strony kto używa dousznych słuchawek do relaksu. Obecnie najlepiej brzmiące douszne/dokanałowe słuchawki jakie mam to Denon AH-C621R, ale dobrze brzmią tylko z piankami, a te dobrze izolują i też wytrzymują 3-6 miesięcy max. Na prezent się nie nadają prze to. 

Czyli radzisz jakieś zwykłe douszne Huawei AM116, czy JBL T205? Coś w tym stylu? 

 

Jest coś fajnego w ogóle otwartych słuchawek do 500zł 

 

sam myślałem nad Audio-Technica ATH-AD500X, ale brak odłączanego przewodu je dyskwalifikuje, przynajmniej w moich czach przy tej cenie.  

może coś po taniości, nawet z stałym przewodem, ATH-AVA400? za 220-230zł do dostania. 

Link to post
Share on other sites

Są różne słuchawki o różnym komforcie, a i nawet doki potrafią być wygodne, wszystko zależy od budowy i wyprofilowania, wielkości tulejki, zastosowanych tipsów oraz od naszych kanałów słuchowych.

 

Ja najmniej problemów mam oczywiście z nausznymi, szczególnie tymi posiadającymi welurowe/alkantarowe nausznice, przez które łeb się nie poci :D Niemniej często stosuję pchełki z gąbkami np. moje ulubione Yincrow X6 nie powodują u mnie dyskomfortu i mogę ich słuchać przez dłuższy czas bezproblemowo.

 

jfBL5Vm.jpg

 

Do tego telefonu kupowanie nausznych słuchawek ATH nie ma większego sensu, bo on nie ma takiej mocy żeby one jakoś zagrały, będzie cicho i bez polotu, zmarnują się. Cały czas zbieram się do napisania paru słów o zapomnianych przez wielu pchełkach w temacie polecanych tws/dousznych/dokanałowych. Sam przed chwilą posłuchałem znów Yincrow X6, których nie słuchałem od paru tygodni pewnie i nadal cieszą bardzo przyjemnym dźwiękiem za te ~10$.  Wiem, że moja propozycja jest zupełnie inna od tego, czego pewnie oczekujesz, ale ze słuchawek z którymi miałem do czynienia i które mają spełniać kryterium niewielkiej izolacji, użytkowania z niskiej półki telefonem, przy tym dobrej jakości dźwięku to jest moja pierwsza myśl.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...