Skocz do zawartości

NZXT CAM nie widzi wentylatorów


Recommended Posts

Tak jak w tytule mam problem z aplikacją NZXT Cam, ponieważ nie widzi ona fabrycznych wentylatorów chłodnicy i nie mam pojęcia jak ten problem rozwiązać.

 

Moja płyta główna to ASUS Z490-plus TUF.

 

Przez to, że aplikacja nie widzi wentylatorów nie mogę sterować ich prędkością w odniesieniu do temperatury cieczy.

 

Jest jakiś sposób, żeby aplikacja prawidłowo rozpoznawała wentylatory? Może będę w stanie ustawić do za pomocą innej aplikacji?

 

 

asdasdas.PNG.e2fc92056a89c9cd306fb0fd0f73106e.PNG

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, marko22 napisał:

Czy te wentylatory mają wtyczkę 3-pin, czy 4-pin? Próbowałeś Asus Ai? Podłączyłeś wszystko zgodnie z instrukcją? Najlepiej jakbyś wstawił jakąś fotkę, albo rozpisz dokładnie, co gdzie siedzi.

 

Wentylatory AIO (4-pinowe) podłączone pod CPU_FAN i CPU_OPT,

pompa pod AIO_PUMP,

 3 pozostałe wentylatory (3-pinowe) pod CHA_FAN 1, 2 i 3. 

 

W asus AI normalnie mogę sterować wszystkimi wentylatorami, ale nie ma możliwości bazowania na temperaturze płynu.

Edytowane przez RaV1298
Link to post
Share on other sites

Spróbuj przestawić w biosie sterowanie z Auto dla każdego wentylatora na PWM. Może pomoże. Ale niekoniecznie musi. Jak nie, będziemy dumać dalej. I sugerowałbym odinstalowanie jednego z programów do kontroli prędkości, jeśli masz je oba. Albo Asus Ai, albo NZXT CAM. Dwa na pokładzie mogą się wzajemnie zakłócać. I najlepiej wymienić te 3-pin na 4-pin PWM. Wtedy będziesz miał prawdziwą kontrolę nad nimi.

 

Przeczytaj sobie tutaj - https://forums.tomshardware.com/threads/fan-control-nzxt-cam.3607112/#post-21763981

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Wentylatory są ustawione na PWM, ale nie rozwiązuje to problemu :/

 

137209365_2462045834092241_3749408675081869267_n.thumb.jpg.f412b2395e1a7d6615b2b5ce4a2e9552.jpg

 

Od 3 miesięcy leciałem na ASROCK'u H87 i dopiero wczoraj przesiadłem się na nową platformę. NZXT nigdy tych wentylatorów nie widział i myślałem, że to wina płyty, ponieważ 4-pinowe wentyle były podpięte pod 3 pinowe wtyczki. Dopiero wczoraj gdy zmieniłem płytę na Z490 i program dalej nie widział tych wentylatorów, szukając rozwiązania doinstalowałem ASUS AI. 

 

Z tego co zrozumiałem w tamtym wątku, to pomogło podłączenie wentylatorów bezpośrednio do płyty głównej... Ja mam je tak podłączone i problem się nie rozwiązuje

 

Generalnie 3-pinowe wentylatory znajdują się na górze i tyle obudowy. Nie wymagam od nich zbyt wiele, a spisują się dobrze, więc nie będę ich wymieniał (AIO mam zamontowane na froncie, ponieważ nie mieści się na górze).

 

 

Słyszałem opinie, że apka NZXT jest ułomna, ale nie myślałem, że tak bardzo. Gdybym wiedział że będzie z tym taki problem zdecydowałbym się na Corsaira.

 

 

Oczywiście Asus AI nie ma żadnego problemu z identyfikacją tych wentylatorów

Edytowane przez RaV1298
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...