Skocz do zawartości

Komputer bez karty graficznej i monitora za max 3500 zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Zastosowanie komputera: Gry, internet, słuchanie muzyki. Gry głównie typu FarCry5, GTAV Wiedźmin3, Forza

Maksymalna kwota: +- 3500 zł

Kiedy zamierzam kupić komputer?: natychmiast

Których części potrzebuję: Wszystko oprócz monitora i karty graficznej.

Czy będę podkręcać sprzęt?: NIE

Rozdzielczość mojego monitora i model: Na razie 1080p w przyszłości wymienię monitor na 1440p 144Hz

Specjalne wymagania: Komputer będzie stał w sypialni więc zależy mi na cichym sprzęcie i bez zbędnych iluminacji w postaci ledów. Chcę aby płyta główna posiadała bluetooth i w miarę dobrą zintegrowaną kartę dźwiękową - będę słuchał muzyki na bezprzewodowych słuchawkach. Wifi też by się przydało, bo komputer za pół roku pewnie zmieni miejsce położenia bez dostępu do LAN. Na razie chcę procesor i5 ale w przyszłości pewnie zmienię na i7. Nie wiem na jaki zasilacz się zdecydować ponieważ na razie będzie to chodzić z GF GTX 1660 Super ale w tym roku lub w następnym zmienię na RTX 3080.

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): MONITOR LED IIYAMA 24" XB2483HSU-B2,FHD, grafika GTX 1660 Super Ventus XS OC 6GB.

Własna propozycja zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/08766396/

 

Ten koszyk ma 2 zasilacze. Nie iem, na który się zdecydować. Tak jak napisałem, w przyszłości będzie RTX3080 i czy lepiej wziąć gorszy 750W czy lepszy ale 650W? Czy może ten 650W wystarczy?Jak pisałem wyżej, zależy mi na ciszy!

 

Dodam też, że miałem już falstart z tą modernizacją bo w grudniu zamówiłem zestaw z płytą główną MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI ale przyszła uszkodzona i musiałem ją odesłać. Dlatego zastanawiam się czy dać szanse MSI czy pozostać przy Gigabyte.

 

EDIT: Zapomniałem dodać, że obudowa musi być max 21cm szerokości i mieć przyciski z przodu bo mam biurko z regulowaną wysokością i komputer będzie zamocowany na uchwycie pod blatem o max 21cm szerokości.

 

Zastanawiam się jeszcze nad tą płytą główną: Asus TUF GAMING Z490-PLUS

Edytowane przez Emjo1980
Link to post
Share on other sites

No buda myślę że styknie. Co do zasilacza Adata to parametry i długość gwarancji budzą zaufanie. Firma jednak chyba nie słynie z produkcji zasilaczy? Mam też dylemat nad płytą główną. Czy nie lepiej dopłacić do Gigabyte Z490 AORUS ULTRA.

Co sądzisz? Warto? Jest sens?

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Emjo1980 napisał:

Firma jednak chyba nie słynie z produkcji zasilaczy?

Środek tego PSU to nie twór ADATA. Tam siedzi OEM CWT więc git. 

6 minut temu, Emjo1980 napisał:

Czy nie lepiej dopłacić do Gigabyte Z490 AORUS ULTRA.

Co sądzisz? Warto? Jest sens?

Pod 10400F? Nie ma sensu. Możesz dać https://proline.pl/gigabyte-z490-gaming-x-ax-ddr4-s-1200-p7147210 z wbudowanym WiFi i BT

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Emjo1980 napisał:

Ok. Spoko. A kiedy warto? Kiedyś może będzie I7.

I tak nie warto. Płyty pokroju Gaming X od Gigabyte czy Tomahawk od MSI w cenach 700-800 zł sobie radzą z OC i9. 
Jak się nastawiasz na jakieś i9 Rocket Lake pod OC, to wtedy ok

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Ok. To chyba wszystko jasne. Dzięki za pomoc.

19 godzin temu, kajtek. napisał:

Złożyłem zamówienie, ale teraz widzę że na stronie płyty głównej nie ma informacji, że te pamięci są kompatybilne... https://download.gigabyte.com/FileList/Memory/mb_memory_z490-gaming-x-ax_200916.pdf

Jest ryzyko, że nie zadziałają? Np te niby są wspierane: PV416G340C6K

Tak samo, nie ma tego dysko SSD: https://download.gigabyte.com/FileList/Document/mb_m.2_support_intel_201117.pdf

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...