Skocz do zawartości

Wymiana 32 GB 3600MHZ na 16 GB 4400MHz


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Pawel7,

Recommended Posts

Hej, po głowie chodzi mi pomysł, aby sprzedać aktualne kości pamięci Goodrama IRDM PRO 3600MHz CL17 32GB (2 x 16GB) i zakupić Patriota Viper Steel 4400MHz CL19 16GB (2 x 8GB). Przed realizacją tego planu chcę zapytać czy warto? Z tego co widzę po sprzedaży aktualnych kości dopłata będzie wynosić od 50 do 100 zł. Czy zauważę różnicę między przejściem na lepsze pamięci? Czy nowe pamięci nie będą za wysokie względem chłodzenia procesora? Konfiguracja PC:

 

Procesor: i5 10600K @ 5.0GHz 1.27V

Chłodzenie CPU: Noctua NH-D15 Chromax Black

Płyta główna: MSI MAG Z490 Tomahwak

Karta Graficzna: PowerColor Red Devil RX 5700 8GB

Pamięć RAM: Goodram IRDM Pro 3600 MHz CL17 2 x 16 GB

Zasilacz: Corsair RM650X

Dysk systemowy: ADATA XPG SX8200 PRO 256 GB

Dysk na gry: ADATA XPG SX8200 PRO 1 TB

Dysk na dane: Toshiba P300 1TB

Obudowa: SilentiumPC Signum SG7V TG

 

Link to post
Share on other sites
59 minut temu, Robcio5551 napisał:

Rozumiem, a czy warto wymienić kości ramu na jakieś szybsze np. 4000MHz< z dual rankiem? Ewentualnie jakieś wolniejsze, lecz na kościach Samsung B-Die, a później podkręcić.

Znaczenie podsystemu pamieci w pewnym momencie sie kończy tak samo jak w karcie graficznej.Moim zdaniem nie warto

Link to post
Share on other sites

https://www.purepc.pl/test-pamieci-do-procesorow-amd-ryzen-taktowania-vs-opoznienia?page=0,24

 

Co prawda test na Ryzenie, ale wydaje mi się, że na intelu powinno być analogicznie.

 

Przy taktowaniach powyżej 3600 MHz nie uzyskasz lepszego wyniku, jeżeli wzrosną opóźnienia. 

 

Edytowane przez RaV1298
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...