Skocz do zawartości

Mysz pod potężną dłoń


Recommended Posts

§  Budżet: ~200zł

§  Jakiej myszki obecnie używasz: DM6 Holey

§  Jaką masz obecnie podkładkę: Tesoro Aegis X4

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 400/800

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS:  ~17cm

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): CSGO, Apex

§  Ile przycisków używasz w myszce: 2 dodatkowe pod kciukiem + switch dpi

§  Chwyt: Palm grip, z tym że nie wciskam przycisków całą powierzchnią palca tylko czubkiem więc taka lekka hybryda z Claw

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

§  Wielkość dłoni (cała dłoń i od czubka palca środkowego do kciuka: Cała dłoń - 20cm, czubek środkowego do kciuka - 14cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Jest dla mnie niewygodna

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Posiadałem dwie myszki które były relatywnie wygodne, był to Razer Deathadder Elite oraz Delux M555 - ta była taka 8/10 jeśli chodzi o kształt jedynie sensor pozostawiał wiele do życzenia.

Zastanawiam się nad Logitechem G402 z tym że posiada jakiś dziwny sensor, jak się on sprawuje?

 

Edytowane przez siemanowicz98
Link to post
Share on other sites

Czemu akurat 402? Nie myślałeś o 502, która jest dość podobna? Ja posiadam G502, myśle że już z pół roku i co nieco mogę o niej powiedzieć. Sam mam dość długie paluchy i lubię ciężkie myszki, tu na plus ciężarki do regulacji wagi. Co do sensora, miałem z nim problemy jak latałem myszką po biurku, były takie cyrki, że jakby dwa razy odczytywał ruch przez co ta myszka nie działała za dobrze. Kupiłem podkładkę od DM i jest bajka. Pod kciukiem masz praktycznie trzy przyciski, scroll z opcją odblokowania, obok switche do zmiany DPI. Mój styl to zdecydowanie Claw grip.

Jak wiadomo, mysz to bardzo dedykowane akcesorium i najlepiej samemu dobrać pod siebie, ale teraz przy koronce to nie pójdziesz do sklepu i nie przymierzysz. Ja tego Logi dorwałem za 200 zł, co chwile jest na promce czy to na amazonie czy w Polsce.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli byś rozważał bezprzewodową, to mogę polecić G603. Dobrze leży w większej dłoni, sensor zdecydowanie na plus względem mojej poprzedniej myszy (X-748k na Avago 3080). Dla mnie dużym plusem jest waga, bo lubię ciężkie myszy, ale nie dla każdego może być odpowiednia. Można pokombinować z jedną baterią AA, albo z AAA na plastikowej przejściówce.

Link to post
Share on other sites

Myszy powyżej ~105 gramów stają się problematyczne i ograniczające w grach FPS, wiele z nich nie ma równego rozkładu masy, a już szczególnie myszy bezprzewodowe z zewnętrznym zasilaniem jak baterie czy akumulatorki AA, co również wpływa negatywnie.

Myślę, że osoby użytkujące wymienione myszy, nigdy nie wdepnęły w "competitive level" bądź nawet w wysoki poziom amatorski, wystarczająco głęboko.

Dłoń mamy identyczną, znalezienie wygodnej myszy jest bardzo męczące i zazwyczaj kończyłem na kompromisach bądź powracałem do polubionych kształtów, lecz to było jakiś czas temu, pogoń za ultra-lekkimi myszami zrodziła wiele niewielkich modeli, DM6 Holey pośród nich to mysz z innego katalogu.

 

Postaram się później dodać jakąśkolwiek listę modeli, którymi w ogóle warto się zainteresować.

Link to post
Share on other sites

A ja przewrotnie powiem: madcatz. Wyglada bardzo futuro, ale mnie leży w łapie idealnie. Fakt, ja mam mała łapę, ale jest tam bezproblemowa regulacja długości. Swojego szczura posiadam od jakiś 6-7lat i gdyby nie to że zaczyna łuszczyć mi się guma na niej-nawet bym nie pomyślał o zmianie. A jak teraz mysle to po prostu na nowy egzemplarz

Link to post
Share on other sites

"Swojego szczura posiadam od jakiś 6-7lat i gdyby nie to że zaczyna łuszczyć mi się guma na niej-nawet bym nie pomyślał o zmianie."

I w tym cały problem, MadCatz kilka lat temu implementował w większości myszy sensory Philipsa, które potrafiły przyprawić o poirytowanie nawet w grach MMO - jeżeli nie widzisz wad w tej myszy, to Twoja opinia jest raczej miałka.

Ponadto odświeżona wersja ma irytujący przewód w oplocie, przeogromną wagę - 120 gramów i wysokie opóźnienie przycisków głównych.

Myszy MadCatz to zawsze były produkty dla "casuali", dla których DPI mogłoby zaczynać się od 2000 i nie mieliby z tym żadnego problemu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Udało mi się nabyć G502, pograłem na niej dwa dni i stwierdzam totalną porażkę. W połowie meczu w cs:go musiałem podłączyć z powrotem DM6, bo przez dwukrotnie większa wagę nie potrafiłem nic trafić, może to kwestia przyzwyczajenia, może nie. Co do chwytu to było jeszcze gorzej, strasznie przeszkadzał mi przycisk pod kciukiem przez co intuicyjnie łapałem myszkę bardziej z tyłu, było to niewygodne i wpływało na mój aim, przy mocniejszym wciśnięciu LPM zjeżdżał mi palec i zwiększał DPI a co do scrolla to szkoda strzępić ryja, feeling jak w myszce z chińczyka za 3 złote.

Logitech poszedł na zwrot, zastanawiam się nad Glorious Model D/Deatadder Elite, będzie to dobry wybór czy lepiej zostać przy DM6?

Edytowane przez siemanowicz98
Link to post
Share on other sites

Któż mógł się spodziewać, że 120 gramowy kloc nie zapewni odpowiedniego komfortu podczas gry w FPS;)

W dniu 7.01.2021 o 15:20, porcelanowy_janusz napisał:

Sam mam dość długie paluchy i lubię ciężkie myszki, tu na plus ciężarki do regulacji wagi.

Opinie osób, które nie wyjrzały za czubek własnego nosa, "blacklistowałbym" od razu.

Posiadam bardzo podobną dłoń - 20cm i znalezienie komfortowego modelu, zawsze było problematyczne.

Nie znalazłem nic poza MX518 Legendary, Kone EMP, Rival 600 czy IntelliMouse Pro, choć nie to było największym problemem - myszy które zamykają się w kategorii do 90 gramów, z taką wielkością po prostu nie istnieją.

Skończyłem na "zmodowanej" G400 z wagą ~87 gramów do której wróciłem niedawno, lecz nawet w jej przypadku nie obyło się bez perypetii.

Mysz posiadam od 2011 roku, dłoń przez te lata się rozrosła i prawa strona z nacięciem dla małego palca, zaczęła irytować, podobnie jak wysunięty, plastikowy element wokół "scrollwheela" który w końcu wyciągnąłem by zredukować wagę.

Drugi model o wadze 67 gramów zrobiłem z czystej ciekawości, jednak przy chwycie "palm-grip" i takiej dłoni, jest to najwyraźniej wyjątkowo niekompatybilne dla mnie połączenie, myszą za łatwo poruszać.

Z myszy dostępnych, niewymagających ingerencji i niemałych, pozostaje Ci wyłącznie Model D oraz Deathadder V2, Elite to już anachroniczny model.

Glorious to niższa waga, żywotniejsza rolka oraz przycisk pod nią, Deathadder V2 to optyczne mikro-przełączniki które powinny pracować wiele lat, oraz wyższa jakość tworzywa jak i wykończenia, choć wciąż natrafić możesz na model w którym coś chybocze.

W zestawieniu z DM6, jest to przede wszystkim poszukiwanie innego kształtu.

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Leminairre napisał:

 

Opinie osób, które nie wyjrzały za czubek własnego nosa, "blacklistowałbym" od razu.

 


Proszę, rozwiń to co masz na myśli. To, że jednej osobie dana myszka siadła, nie znaczy, że drugiej też siądzie. Mnie G502 akurat mega przypadła i nie mam problemów z nią w FPSach.

Link to post
Share on other sites

Peryferia na G502 i graniu we wszelakie FPS-y się nie kończą.

Użytkowałeś jakąkolwiek lekką mysz o wadze ~70 gramów przez dłuższy czas? Grałeś kiedykolwiek na wyższym poziomie, niż "casual"? Korzystasz z KovaaK 2.0 bądź innych "aim trainerów"?

Pogoń za coraz to lżejszymi myszami, nie wzięła się znikąd, to usprawnienie które od czasów przejęcia Avago przez PixArta, jest największym i bezpośrednim rzutem na użytkowanie myszy.

Przetestowałem ponad 40 modeli, "modując" konstrukcje które już posiadałem wcześniej, posiadając w pewnym momencie trzy myszy o bardzo podobnym kształcie i odmiennej wadze - MX518 Legendary - 103g, G400s - 87g oraz drugą G400s - 67 gramów, różnica w użytkowaniu jest niewyobrażalna dla kogoś kto większość czasu w grach spędził na myszach o wadze przekraczającej 100 gramów.

Łatwość w poruszaniu, czas reakcji to kluczowe składowe umiejętności w grach e-sportowych, szczególnie w tytułach "fast paced" jak Quake oraz statycznych jak Valorant bądź CS:GO, ze względu na tendencję graczy do ustawiania bardzo niskich czułości.

G502 stała się memem tak szybko, jak szybko rozrósł się e-sport i nikt tej myszy nie poleca w środowisku graczy, bo waga również powiązana jest ze zdrowiem nadgarstka i pogrywając nawet w RTS, bardziej adekwatnym wyborem jest mysz lekka.

Twoja opinia nie jest poparta żadnym doświadczeniem oraz wiedzą, tylko własnymi preferencjami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...