Skocz do zawartości

4 beepy przy włączaniu komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Witam,

Po wymianie karty graficznej, komputer przy włączaniu wydaje 4 krótkie beepy. Macie jakiś pomysł co mogło się stać?

Na razie nie widze żadnych innych przypadłości ale póki co mam czysty system, bo robiłem reinstall win10.

Z170 Extreme 4 asrock

i7 6700k

2*8GB Hyperx Savage

rtx 3070 vision gigabyte

Link to post
Share on other sites

RAM wyciągnąłem i zamieniłem miejscami, sloty dobre 2 i 4 tryb dual, dalej to samo.

5 minut temu, zbiku90 napisał:

Zainstaluj jeszcze raz windowsa tylko w trybie uefi/gpt. Już parę osób tu na forum miało taki problem.

uefi/gpt to z pendriva startowego też się robi?

Link to post
Share on other sites

Normalnie możesz zrobić z mediacreationtool tylko przy instalacji musisz wyłączyć CSM/legacy mode i zbootować pendrive w trybie uefi. System chyba świeży więc nie będzie bolało.

Aha no i partycje trzeba usunąć i utworzyć na nowo więc jak masz jakieś ważne pliki np. na D: to trzeba kopię zapasową zrobić na innym dysku.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Odpalam kompa z pendrivem, F11 i wybieram boot uefi USB, dalej normalnie zaczyna ale nie mogę zainstalować na tym dysku co miałem bo jest MBR, a musi być GPT. Moge go sformatować w tym instalatorze na MBR czy to w systemie jakoś w zarządzaniu dyskami? Csm/legacy mode nie mam takiego czegoś do wyboru

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zbiku90 napisał:

Strona 92 instrukcji, minuta szukania. CSM masz w zakładce Boot w biosie, musisz dać na Disabled.

Jak się wie czego szuka ;) Pomogło od razu!

Zbiku90 jesteś wielki, leci plus.
Dziękuje wszystkim, którzy aktywnie udzielają się na forum. Szacunek.

Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...