Skocz do zawartości

Gigabyte Z490 GAMING X AX + i7 10700k udźwignie procka?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Artok,

Recommended Posts

@Artok tak wiem że do i7 czy i9 z K się nie nadaje za bardzo, no chyba że zamontował by jakiś dodatkowe chłodzenie sekcji. Mam Aio więc miejsce na to jest ;) z tym że mi i tak wystarczył by 10600k do grania. Generalnie wystarcza mi 10400F z ramem 3733mhz. Chciałem pamięć podkręcić do 3800 MHz ale jakoś mi to nie idzie. Na ryzenie jakoś mi to wychodziło tak na tej płycie się resetuje. Jakoś na b450 łatwiej mi się to wydawało. Hehe...

Link to post
Share on other sites

Tak, jest łatwiejsze. Na Ryzenie wbijasz dane z kalkulatora, potem możesz sobie je poprawić, ale przynajmniej wiesz jakie wartości gwarantują wyższą wydajność + stabilne działanie komputera. Na Intelu wszystko trzeba robić na wyczucie i sprawdzać samemu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

49 minut temu, MariuszB35PL napisał:

Chciałem pamięć podkręcić do 3800 MHz ale jakoś mi to nie idzie.

Mam te same Patrioty, jak chcesz je mocniej podkręcić, to trzeba poluzować timingi w okolice 19-23-23-43 i dopakować im trochę napięcia (chociaż za bardzo to chyba nic im nie daje). One już same z siebie są dość mocno podkręcone. Jak dla mnie, to nie ma sensu ich wyżej kręcić, bo zysk z tego będzie mały, a może nie być do końca stabilnie.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites
 
Mam te same Patrioty, jak chcesz je mocniej podkręcić, to trzeba poluzować timingi w okolice 19-23-23-43 i dopakować im trochę napięcia (chociaż za bardzo to chyba nic im nie daje). One już same z siebie są dość mocno podkręcone. Jak dla mnie, to nie ma sensu ich wyżej kręcić, bo zysk z tego będzie mały, a może nie być do końca stabilnie.
Na b450 leciały na 3800 bez problemu z CL bazowymi, tylko napięcie trzeba było dać na 1.42v to myślałem że i na Intelu tyle chociaż pójdą.
Link to post
Share on other sites

U mnie chodzą na 3733MHz 17-20-20-40, ale na 1,35V, żeby podnieść je do 3800MHz trzeba już luzować timingi, zmiana napięcia w sumie niewiele daje. Ostatecznie dałem sobie z tym spokój i zostawiłem 3733MHz z obniżonymi timingami i jest OK. Z różnych testów też wynika, że w sumie powyżej 3600MHz nie ma już wielkiej różnicy w wydajności.

https://www.purepc.pl/jaka-pamiec-ram-do-intel-core-i9-10900k-test-ddr4-2133-4000-mhz

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...