Skocz do zawartości

Budowa taniego komputera za kilkaset złotych do gier


Recommended Posts

Dobry wieczór, mam zbudować kuzynowi (młody chłopak) PC do gier , póki co ma 8GB RAM DDR3 w dwóch kościach + obudowę krux trek + dysk ssd

na resztę ma 500-600zł z wysyłkami max maxów... powiem Wam,że ja nie potrafię mu tego ogarnąć... serio...

wg. mnie to te 500zł czy 600zł to wystarczy albo na sensowne gpu (rx470/może 580 albo jakiś 1060 3gb) albo na jakiegoś i5 + mobo + chłodzenie

 

A nam w tych pieniadzach jest potrzebne

-gpu do gier 

- procesor

-płyta

-zasilacz

-jakiś hdd chociaż 300-500gb stary trup ale sprawny

-chłodzenie na procka (byłoby miło jakiekolwiek inne niż stockowe intela)

Link to post
Share on other sites

500/600,- na dużo nie starczy... Jedyna opcja to chyba i5 2500 wraz z płytą... Lub jakis xeon w tej cenie... Zasilacz? Fortron... Chieftec... Wszystko co trzyma moc a tanie... W sprawie dysku przejrzyj forum, ktoś tu często wystawiał ... GPU może wyjdzie jakieś 400,- to GTX 970 jedynie chyba teraz w tej kasie...

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, under555 napisał:

powiem Wam,że ja nie potrafię mu tego ogarnąć

No ja się nie dziwie bo nie ma szans poskładać obecnie w tych pieniądzach coś co odpali płynnie choćby cs go czy lola. Nie wiem o jakie gry konkretnie chodzi ale xbox one s byłby o wiele lepszym rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites

Na upartego:

Stąd procesor + płyta = 140zł

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-atx-chieftec-gpa-400s8-400-w-szary-cichy-9771985386

zasilacz - 70zł

https://allegro.pl/oferta/dysk-twardy-500gb-3-5-sata-seagate-gwarancja-8800267936

dysk 500gb rok gwarancji - 35zł

W sumie wychodzi 245zł + 3xprzesyłka = 280zł

Na kartę  zostaje 320zł, musi być bez zewnętrznego zasilania np.:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-geforce-gtx-750ti-2lq za 280zł

 

Jak to będzie mniej więcej działać?

 

3 godziny temu, zbiku90 napisał:

nie ma szans poskładać obecnie w tych pieniądzach coś co odpali płynnie choćby cs go czy lola

Trochę mnie poniosło sorry :D

 

Części szukałem na szybko na allegro i tu na forum, na olx pewnie dałoby się coś lepszego znaleźć w tych samych pieniądzach.

Link to post
Share on other sites

Filmik jest z początku października i jest już mocno nieaktualny, ceny od tamtego czasu poszły mocno go góry. 

Cytat

Do 250 zł, do grania na niskich detalach 720p/1080p -GTX 950 / GTX 960 (najlepiej wersje 4GB) -HD 7870 / HD 7950 -R9 280x

Do 500 zł, do grania w nowe, popularne gry -RX 470 / RX570 -RX 480 / RX 580 -GTX 1060 6GB

Do 700 zł, do grania w nowe gry 1080p, 60FPS + -GTX 1070 -GTX 1660 (używany, outletowy, ale z GW)

Do 900 zł -RTX 2060

Najtańszy 2060 na olx to obecnie 1350zł, 1070 zaczynają się w okolicach 900zł itd...

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, zbiku90 napisał:

Filmik jest z początku października i jest już mocno nieaktualny, ceny od tamtego czasu poszły mocno go góry. 

Najtańszy 2060 na olx to obecnie 1350zł, 1070 zaczynają się w okolicach 900zł itd...

 

Fakt ale daj ogólny pogląd na to jak wyglądały ceny w ostatnich miesiącach i jakie ewentualnie karty graficzne mogą być warte uwagi w odpowiednio podniesionym/uaktualnionym progu cenowym. Jak ktoś nie siedzi dobrze w temacie to takie zestawienie jest nadal pomocne.

Link to post
Share on other sites

Waty watami, kable kablami, a jakość i sprawność swoją drogą. Zasilacze to głęboki temat, można o tym doktorat napisać. Niby ok. 100zł są porządne używki 500/600W ale swoje na karku już mają i bym chyba nie ryzykował. Przejściówki to zło konieczne, radzę unikać. Nówki sensowne najtaniej to około 200zł więc 1/3 budżetu, w tych pieniądzach nie ma co wybrzydzać. Pewnie dałoby się coś lepszego znaleźć do 100zł ale nie miałem na to ani czasu ani ochoty, ten chieftec wygląda dość młodo i jest ze znanej firmy ale tak naprawdę nie wiem co dokładnie ma w środku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...