Skocz do zawartości

Płyta główna Intel® DH55TC + core I7 1st gen - nie wchodzi do BIOS


Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Mam problem ze starszym kompem który próbuję reanimować z uwagi na wciąż przyzwoity procesor i7.

 

Obecny zestaw:

  1. 4x2GB DDR3
  2. Core i7 1st gen
  3. Płyta Intel H55 - https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/42408/intel-desktop-board-dh55tc.html
  4. Zasilacz 350W ATX
  5. GTX 750 1GB DDR5

 

Pozostałe elementy odłączone.

 

Taki zestaw, po włączeniu zawiesza się w trakcie bootowania i nie da się wejść do BIOS.

 

Co już próbowałem:

  1. Wyjmowałem z niego grafikę - wtedy w kółko piszczy dwa razy (błąd grafiki), nie wyświetla obrazu (płyta ma zintegrowaną grafikę)
  2. Wyjmowałem ram - na końcu zostawiłem 2GB - bez wpływu
  3. Wyjąłem bateryjkę na 30minut aby skasować ustawienia BIOS - bez wpływu
  4. Zmieniałem zasilacz na inny 350W i inny 500W - bez wpływu

 

Macie jeszcze jakiś pomysł?

Link to post
Share on other sites

Ten iBox może Ci zapewnić fajerwerki  i to dosłownie, elita czarnej listy zasilaczy, do kosza z nim. 

Ten zasilacz opengate to też pierwsze słyszę, lepiej uważaj na niego.

 

Sprawdzałeś w jakim stanie jest procesor, czy ma w ogóle pastę termoprzewodzacą? Na płycie głownej nie masz spuchniętych kondensatorów?

Link to post
Share on other sites

To tylko do sprawdzenia. Wygląda, że to nie zasilacz więc wepnę z powrotem tego fortrona.

 

Możliwe, że to płyta?? powinna przynajmniej obraz podać na monitor, no nie?

Kupiłbym cos na aukcjach, ale to min 100zł i nadal nie wiadomo czy to na pewno to.

 

Co do pasty - wymieniałem ją w zeszłym roku. Kondensatory też są ok - nic nie jest wybulone.

Edytowane przez pavelkuss
Link to post
Share on other sites

Może być problem z wykrywaniem klawiatury. Dobrze by było sprawdzić coś na PS2, albo inną klawiaturę USB. Miałem kiedyś podobny przypadek na jakiejś starej płycie, że w systemie wszystko działało na klawiaturze USB, ale w BIOSie nic się na niej nie dało zrobić, dopiero aktualizacja BIOSu pomogła.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Może być coś z płytą nie tak, niestety Intel w tej płycie nie przewidział awaryjnej procedury wgrywania BIOSa, albo nie udało mi się do takowej dokopać. Zapytaj w jakimś pobliskim sklepie, czy nie mają czasem karty diagnostycznej na PCI, wtedy szybko się okaże, gdzie leży problem gdyby ją zdiagnozowali. Kupować takiej karty się nie opłaca, bo pewnie niewiele drożej by kosztowała płyta :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...