Skocz do zawartości

Polecane słuchawki - douszne / dokanałowe / TWS - linki i źródła informacji


Recommended Posts

  • adivxv podpiął ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Dobra zanim coś więcej napiszę i temat z pchełkami pociągnę to takiego Wam prostego tipa dorzucę.

 

Zapewne każdy z Was, kto miał do czynienia z dokanałowymi słuchawkami oraz dousznymi zauważył, że istnieją pewne różnice w dźwięku i komforcie czy użytkowaniu związane z samą budową słuchawek. Niestety fizyki i akustyki nie da się oszukać i niektóre rozwiązania po prostu mają swoją specyfikę. Różnica ta objawia się tym, że słuchawki douszne mające mniejszą izolację i tym samym gorsze dopasowanie do kanału słuchowego zazwyczaj tracą na dociążeniu dźwięku. Może się objawiać brakami w niskich pasmach, głównie basu. Do tego dochodzą często problemy z samym komfortem, czy tym, jak pewnie słuchawki siedzą w uchu. Ja sam często miałem wrażenie, że mogą mi wypaść.

 

Założyłem z ciekawości na SoundPEATS TrueAir2 gąbki pchełkowe z otworem (tylko takie preferuję) i trochę w sumie się zaskoczyłem. Nie sądziłem, że taka mała pierdoła może sporo zmienić.

 

Dźwięk stał się bardziej dociążony i izolacja nieco się poprawiła, choć umówmy się i tak jest to izolacja na poziomie pchełek, więc w sumie w porównaniu do doków, jakby jej w ogóle nie było xD Dociążeniu dźwięku towarzyszy też lekkie przytemperowanie góry, której w TrueAir2 jest sporo i w sumie to sprawia, że stają się bardziej przystępne mimo wszystko. Niektóre kawałki z dość wysoko pociągniętą górą potrafiły czasem zakłóć, a po założeniu gąbek ten problem jest zwyczajnie mniej uciążliwy w takich utworach.

 

W każdym razie teraz te słuchawki stały się jeszcze bardziej uniwersalne i przez lepsze dopasowanie do ucha nie muszę ich poprawiać, żeby odpowiednio w uchu siedziały. Przy pchełkach istnieje problem, że przesunięcie się słuchawki o milimetr potrafi znacząco wpływać na dźwięk. Teraz te problemy się zminimalizowały. Kolejna sprawa to higiena. Takie słuchawki łapią trochę tego miodu z ucha i nawet jeśli przed każdym odsłuchem będziecie myć uszy nie macie pewności, że coś nie trafi na filtry słuchawek. Gąbki to super opcja na takie problemy :D

 

Słuchawki polecam gorąco, to genialna opcja na TWSy à la airpods za ułamek ich ceny, szczególnie z gąbkami.

 

57uwV54.jpg

otSfLzB.jpg

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

W końcu przysiadłem po raz drugi do odsłuchu tego zestawu pchełek i porównałem moje notatki i przemyślenia z poprzedniego odsłuchu. Polecam takie podejście, bo często nie wszystko da się za pierwszym razem usłyszeć albo dobrać odpowiednio repertuar muzyczny, który zalety i wady ujawni.

 

Teraz tylko ubrać to wszystko w słowa :D

 

Na zdjęciu od górnego lewego rogu:

- Vido

- FENGRU DIY EMX500

- Yincrow X6

- FAAEAL Iris

- JCALLY EP01

- MEMT T5

- KBear Stellar

- VE MONK+

- QianYun Qian69

- Headroom MS16

- Philips SHE3800

 

6CNVNee.jpg

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

No to zaczynają się ludzkie tragedie...

SoundPEATS TrueAir2 idą na zwrot, bo mają problem z baterią. Nawet jak naładuje etui i leża odłogiem parę dni to po wyjęciu czasem słuchawki miały 40-50% baterii.

Tronsmart Onyx Ace spadły mi w etui na beton i myślałem że jest ok, bo się włączały itd, ale dzisiaj po odsłuchu lewa słuchawka niedomaga z basem strasznie jest ucięty, zaburza cały balans.

Szkoda wielka, bo mam coś takiego do dousznych i fajnie się to sprawdza, basiku już nie powinno brakować :)239ce0acbabb854a7122143c49482018.jpg

  • Smutne 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Dobra trochę czasu minęło i w sumie to trudne pytanie, bo najbardziej efektowne i najbardziej cieszące ryj były Earfun Free Pro z jednym małym mankamentem tj. czasem basu jest zbyt wiele stąd świetne są w elektronice, ale wokalne i bardziej instrumentalne gatunki gorzej.

 

Sam na co dzień używam SoundPEATS TrueAir2 i dla mnie to takie najlepsze połączenie cech jakich szukam w niskiej cenie. Nie lubię zbytnio dokanałowych, bo tam to już wpływ na sam dźwięk i komfort noszenia ma fakt, czy doczyściłeś dobrze uszy z miodu, a sama aplikacja dla mnie też jest średnio przyjemna i trzymanie czegoś w kanale. Na dłuższą metę stąd douszne TrueAir2 dla mnie super opcja. Pewnie będę się rozglądał za ich rozwinięciem.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc istnieją 2 wersje słuchawek (przynajmniej z tyloma się spotkałem)

Pierwsze TrueAir2, które kupiłem nie posiadały diody informującej o poziomie naładowania etui oraz nie posiadały tryby "gaming mode". Szczęście w nieszczęściu, bardzo słabo trzymała mi w nich bateria i otrzymałem nową parę, która posiadała już te wszystkie ficzery. Co śmieszniejsze nie ma w instrukcji informacji o "gaming mode", więc nie są one jakoś nazbyt aktualne.

 

Te z filmiku to chyba w ogóle jedne z pierwszych wypustów, więc nie zdziwiłbym się, gdyby instrukcje też były nieaktualne. Chip Qualcomma QCC3040 zastosowany w tych słuchawkach wspiera BT 5.2 i jest to do sprawdzenia na stronie producenta chipu.

 

Manual ze strony.

image.png.0189daa41df7ee4948ba71e855b9b98b.png

Link to post
Share on other sites

Fex a któreś z tych approved Ci się jeszcze nie popsuły? :> I dobrze by było gdybyś dodał info czy dany model dostępny w PL. Z Aliexpress mam ostatnio złe doświadczenia. Produkt nie działa a oni oświadczają, że to nie jest demaged product tylko quality issue i zwrotu całości kasy nie będzie :/

Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, cooger napisał:

Fex a któreś z tych approved Ci się jeszcze nie popsuły? :> I dobrze by było gdybyś dodał info czy dany model dostępny w PL. Z Aliexpress mam ostatnio złe doświadczenia. Produkt nie działa a oni oświadczają, że to nie jest demaged product tylko quality issue i zwrotu całości kasy nie będzie :/

 

Ogólnie to miałem kiedyś fazę na pchełki i chciałem po prostu z tego jakieś porównanie zrobić dla siebie i dla innych. Od kiedy mam TWSy to chyba tylko raz zdarzyło mi się posłuchać Yincrow X6 :D Nic się nie zepsuje, bo niczego praktycznie nie używam xD

 

41 minut temu, dcieslik napisał:

FeX a możesz mi jeszcze podpowiedzieć jak rozróżnić pierwszą wersję od tej poprawionej, w sieci nie znalazłem informacji o tej diodzie na etui, czy to jest ta zielona w środku jak się etui otworzy?

 

Jeśli chodzi o rozróżnienie organoleptyczne to jedynie ta dioda wewnątrz, która pali się na zielono, gdy etui jest naładowane i potem przechodzi chyba w żółty i nie wiem co dalej, jeszcze nie sprawdzałem tego, bo ładuję je tak czy siak co użycie, żeby miać pewność, że jest full.

Skąd będziesz zamawiał? Dodam, że ja kupiłem nową wersję 06.05.2021 z amazona, sprzedawca YXM-EU.

Link to post
Share on other sites

Mówię o amazonie niemieckim, gdzie kupowałem te słuchawki w cenie już od 90zł.

Ostatnie z maja już wziąłem za 28€ tj. ~125zł.

Na polskim amazonie były po 110zł kiedyś.

PS. Na allegro nie ma żadnego oficjalnego sprzedawcy.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, FeX napisał:

która pali się na zielono, gdy etui jest naładowane i potem przechodzi chyba w żółty i nie wiem co dalej, jeszcze nie sprawdzałem tego,

Dalej, Killer is death.  Czyli na słabej baterii na żółto a potem nic.;)

W dniu 8.06.2021 o 22:43, FeX napisał:

Sam na co dzień używam SoundPEATS TrueAir2 i dla mnie to takie najlepsze połączenie cech jakich szukam w niskiej cenie.

Podpisuję się, choć z TWS'ami mam dużo mniejsze doświadczenie niż @FeX, TA2 mam już kilka miechów (kiedy to Fexiu mi je wysłałeś?) są już z tą diodą. Noszą się elegancko, brzmieniowo jak na TWS jest bardzo pozytywnie. Tutaj zaznaczenie, że jeśli ktoś jest przyzwyczajony do dobrej jakości przewodowców to nie może oczekiwac cudów ale naprawdę jest ok, a co najważniejsze skutecznie zastąpiły mi mój wysłużony Explorer50 od Plantronics jako codzienny zestaw słuchawkowy. (pierwsze TWS które mnie do tego przekonały, ponieważ nie zatykają szczelnie ucha i bardzo dobrze się trzymają).

 

W następnej wersji widziałbym chętnie większą pojemność aku w etiu. Ładuję je (etui) gdzieś raz w tygodniu ale chętnie zapomniałbym o tym na dłużej.

 

e0540724a6a007d7.jpg

 

A tak już pozakonkursowo to trafiły do mnie ostatnio SoundMagic e50, razem z Dragonfly Black 1.5  jeszcze z piankami Comply.... imo poezja, ale to wiadomo przewody - wieczorkiem do poduchy czy na bieżnię, bo izolacja jest tęga. Natomiast TrueAir2 jako daily... sztos.

 

Teraz korci mnie przyczaić się na e80, to już ponoć zupełnie inna liga, bardziej płaskie wręcz lekko studyjne klimaty. W e50 na gumach dociążenia basem jest jak dla mnie trochę za dużo, sprawę poprawiają pianki comply. Ja chyba jednak nie jestem bassheadem:D

@FeX a jak sprawdzają się te sylikonowe nakładki?

Edytowane przez pendzel_3
literówka
Link to post
Share on other sites

Miałem taki początkowy zachwyt tymi nakładkami, ale mają jedną zdecydowanie sporą niedogodność, nie mieszczą się w etui słuchawki z nimi. Obecnie w związku z temperaturą na zewnątrz stosują wyłącznie gąbki pchełkowe, bo i poprawiają wygodę i mam pewność, że z ucha nie wypadną. Te z otworem przelotowym.

 

s-l300.jpg

 

Sylikon dodaje nieco basu, ale chyba mimo wszystko nie jest tak wygodny w gruncie rzeczy. No i brakuje trochę do tego, aby pasowały idealnie, choć i tak jest niexle.

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, FeX napisał:

nie mieszczą się w etui słuchawki z nimi.

No tak, etui spasowane a przy TWS non stop się je chowa. Być może wypuszczą niebawem coś fabrycznego jeśli się to przyjmie.

Muszę spróbować z tymi gąbkami, chociaż jeśli chodzi o TrueAir2 to "siedzą" mi tak dobrze i wygodnie, że właściwie o nich zapominam, jeszcze się nie wydarzyło (w normalnym użytkowaniu) aby mi wypadły z ucha, w przeciwieństwie do np. X3, no i wiadomo sama konstrukcja "nie gwałci" tak ucha jak doki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...