Skocz do zawartości

Fractal Design Define R5 jakie AIO wlezie ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pablo_gda,

Recommended Posts

Cześć, wymieniam procka i5 5600K na i9 9900K. Posiadam obudowę Fractal Design Define R5, i nie wiem jakie chłodzenie AIO wejdzie. Poproszę o poradę. i9 będzie kręcony na płycie Gigabyte Z390 Auros Pro, Zasilacz Corsair 750W. GPU RTX 2070 super. Oczywiście zależy mi jak na najlepszym zbiciu temp. Budżet 500 - 550 zł 
Dzięki 

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, pablo_gda napisał:

Osobiście mogę polecić AlphaCool Eisbaer.

Według informacji na stronie producenta obudowy powinna się nawet tam zmieścić 420mm chłodnica na topie.

Dzięki za odpowiedź?? a coś tańszego ?? bo jednak przeliczyłem się z kasą ;)  Wentylatorów RGB nie będzie u mnie widać, jedynie pompka. Obudowa z oknem

 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że widziałeę EisBaer-a w wersji aurora. Mi chodziło o wersję black

 

Testy za pewne są wiarygodne tyle że poglądowe,

nie zapominaj że są czynniki dodatkowe takie jak:
obudowa

ilość dodatkowych wentylatorów

temperatura pomieszczenia

rodzaj party termoprzewodzącej

Edytowane przez pablo_gda
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 4.01.2021 o 19:14, pablo_gda napisał:

Rozumiem że widziałeę EisBaer-a w wersji aurora. Mi chodziło o wersję black

 

Testy za pewne są wiarygodne tyle że poglądowe,

nie zapominaj że są czynniki dodatkowe takie jak:
obudowa

ilość dodatkowych wentylatorów

temperatura pomieszczenia

rodzaj party termoprzewodzącej

Przeglądałem w sieci testy AIO, które mi wskazałeś ale wydaje mi się, że przewody są za krótkie na umiejscowienie chłodnicy z przodu obudowy. Jak jest u Ciebie? jaką masz obudowę??  

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, pablo_gda napisał:

A że się zapytam o jakim chłodzeniu rozmawiamy ? Chce obadać długość węży. Możesz jeszcze dodać info o tym jakie masz MOBO.

Gigabyte Z390 Auros Pro, Chcę schłodzić i9 9900k 

Link to post
Share on other sites
Teraz, pablo_gda napisał:

Którym chłodzeniem ? Wybrałeś już coś? Wybacz ale nie będę sprawdzał każdego.

proponowałeś mi AlphaCool Eisbaer i raczej chłodnica na topie 420 u mnie nie wejdzie bo nie chcę zdemontować went z tyłu budy. Zostaję chyba 360? 
Zastanawiam się też nad 
Arctic Liquid Freezer II 360 ale wolałbym cos z RGB

Link to post
Share on other sites

1. Twoje mobo ma dobre chłodzenie sekcji zasilania, więc jak byś zamontował EisBaera na topie i wentylatory ciągnęły by powietrze ze środka przez chłodnice na zewnątrz a na froncie były by wtłaczające to według mnie było by ok (przekładasz ten z tyłu na front)

2.  Przy Arctic Liquid Freezer II 420 problem jest jeszcze mniejszy ponieważ w blokopompie jest także wentylatorek którego zadaniem jest dmuchanie w sekcje zasilania.
Przy EisBaer masz ten komfort że możesz modyfikować później tego loopa, dokładając np kolejną chłodnice, albo z czasem całkowicie przejść na custom loopa zostawiając sobie chłodnice która warta jest około 400 zł.

Przy Arcticu nie masz takich możliwości ale nic nie stoi na przeszkodzie aby wymienić z czasem wentyle na inne np. Corsair albo EK Vardar EVO RGB/ARGB no i dodatkowo jest ten wentylatorek dla sekcji zasilania

 

Ja akurat założyłem EVO ARGB

Edytowane przez pablo_gda
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za pomoc zdecydowałem się na Arctic Liquid Freezer II 420 w związku z ceną oraz wydajnością. Mam jeszcze dwa pytania: Mój zasilacz posiada przewód 8 pin do sekcji zasilania procesora, w płycie głównej mam 8pin + 4 pin. Teraz używając i5 9600K @ 4,8Ghz z 8 pin wpiętym działa bez zarzutu. Czy po przejściu na I9 9900k powinienem zabezpieczyć się w te dodatkowe 4 piny?? Moja płyta główna z390 Auros pro, posiada 2 porty sys fan pump, chłodzenie Arctic Liquid Freezer II 420 posiada 3 wentylatory, czy jeden może być wpięty do cpu fan??

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...