Skocz do zawartości

Philips 70pus7855 czy Samsung QE65Q64TAU?


Recommended Posts

Tu nie ma co pisać o matrycach OLED w takich pieniądzach.

Zastanawiam się na temat Twojej wypowiedzi. Telewizor nie wykorzystuje technologii jaką oferuje Netflix czy to Netflix ma jakieś braki.

A odnośnie matryc, to pomiędzy IPS a VA jest duża różnica, następnie mamy wszelkiej maści qled-y, a do tego jeszcze dochodzi sposób podświetlania matrycy. Mamy jeszcze takie dodatki jak FLAD.

Do ogólnego zastosowania nie zakupił bym telewizora w technologii OLED ze względu na wypalanie, oraz nizsza maksymalna jasność. Nie każdy ogląda tylko filmy w zaciemnionym pomieszczeniu.

Link to post
Share on other sites

Właśnie stoję przed zakupem jakiegoś tv do +- 3500zł przypadł mi do gustu Philips 70PUS7805. Z przezorności poszedłem do jednego z elektromarketów (który aktualnie jest otwarty poza galerią :). Niestety nie mieli wybranego modelu jest podobny czyli 70PUS7555 no to odpalamy. Filmik poglądowy.. niech będzie. Odpalamy naziemną... wchodzimy na youtube... i powiem wam że... albo to sklepy mają coś z tą konfiguracją w tych telewizorach, albo Philips skopał kompletnie budżetowce w tym roku. Gość wchodzi w ustawienia obrazu zgodnie z moją prośbą i coś tam kombinuje... niby na jasny... wchodzimy na film i te inne tryby to jeszcze gorzej... nosz @#&(@. Obraz jak kupa gówna po prostu nie dało się tego oglądać. Jakby ktoś z rana odpalał auto po dużym deszczu z kupą zaparowanej szyby... aż nie chce mi się wierzyć w to co widziałem. 65 od samsunga qe65q67tau spoko nawet na naziemnej.... LG 70 UN7003 też ok. Nawet Tomson lepiej dawał sobie radę. Niby w tych Philipsach matryca VA także powinno być dużo lepiej niż IPS, ale tam dosłownie na każdym lepiej to wyglądało. W filmikach na Youtube obraz jest świetny. Wiadomo, że przy tym rozmiarze będą niedoskonałości skalowania i gorsza czerń, ale pogodziłem się z średnią czernią. Sprawdzę jeszcze w innym sklepie bo nie wiem czy to mnie robią w ch... czy sam siebie robię myśląc, że stara seria 6754 była znacznie lepsza. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.01.2021 o 23:53, Petob napisał:

Właśnie stoję przed zakupem jakiegoś tv do +- 3500zł przypadł mi do gustu Philips 70PUS7805. Z przezorności poszedłem do jednego z elektromarketów (który aktualnie jest otwarty poza galerią :). Niestety nie mieli wybranego modelu jest podobny czyli 70PUS7555 no to odpalamy. Filmik poglądowy.. niech będzie. Odpalamy naziemną... wchodzimy na youtube... i powiem wam że... albo to sklepy mają coś z tą konfiguracją w tych telewizorach, albo Philips skopał kompletnie budżetowce w tym roku. Gość wchodzi w ustawienia obrazu zgodnie z moją prośbą i coś tam kombinuje... niby na jasny... wchodzimy na film i te inne tryby to jeszcze gorzej... nosz @#&(@. Obraz jak kupa gówna po prostu nie dało się tego oglądać. Jakby ktoś z rana odpalał auto po dużym deszczu z kupą zaparowanej szyby... aż nie chce mi się wierzyć w to co widziałem. 65 od samsunga qe65q67tau spoko nawet na naziemnej.... LG 70 UN7003 też ok. Nawet Tomson lepiej dawał sobie radę. Niby w tych Philipsach matryca VA także powinno być dużo lepiej niż IPS, ale tam dosłownie na każdym lepiej to wyglądało. W filmikach na Youtube obraz jest świetny. Wiadomo, że przy tym rozmiarze będą niedoskonałości skalowania i gorsza czerń, ale pogodziłem się z średnią czernią. Sprawdzę jeszcze w innym sklepie bo nie wiem czy to mnie robią w ch... czy sam siebie robię myśląc, że stara seria 6754 była znacznie lepsza. 


Zgarnąłem z tych modeli z wersją VA (58' bo 70 dla mnie za duży), 
Jeżeli chodzi o sieciówkę/kablówkę to dokładnie tak to wygląda, mocno średnio chyba że odpalasz kanały FHD/4k

My głównie netflix, YT, hbogo więc jakość jest super, czerń jest czernią i nie ma plam a ampi robi robotę. 

Warto pamiętać że wbudowany system to tragedia, dlatego warto dokupić xiaomi boxa 4k albo jakąś inną alternatywę pod 4k, inaczej będziesz narzekał że nie możesz sterować tv podczas oglądania netflixa itp. :-)  

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ten Q7X od Samsung ma spore problemy z efektem "brudnej matrycy" (jak większość qled).  Jak philipsa jakoś nie lubię to z tych które wybrałeś wolałbym philipsa. 

 

Co do OLED i mówienia że nie nadają się do ogólnego zastosowania bo mają za małą jasność... Oledy mają po +/-400 nitów w SDR a tv do 3.5k zwykle mają 250-350 nitów czyli one się do niczego nie nadają ? Nie tędy droga. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...