Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry :)

Szukam laptopa wyłącznie z systemem Windows. 

Uniwersalny, dobry laptop to min. 32GB RAM, 2-4GB karty graficznej i nowy procesor AMD Ryzen /Threadripper lub Intel i7/i9 

mile widziany dysk SSD.

Zależy mi na dobrej wydajności procesora max 2-4 min w stosunku do renderingu. 
 

Kwestia wygladu nie ma dla mnie większego znaczenia a jesli chodzi o cene kwota dla mnie optymalna to 10 tys. Mam osobe ktora moze w laptopie wporawdzic lekkie zmiamy jesli jest taka mozliwosc.

 

Bede bardzo wdzieczna za polecenia :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być do 3ds max, to nie tylko procesor jest ważny, ale też karta graficzna. Niestety w tym przypadku wskazana jest Quadro, która dostaje w tym programie kopa mocy w stosunku do podobnej karty GeForce.  Na gwarancji lepiej nie robić żadnych zmian w laptopie, poza dołożeniem RAM, etc. Poniżej przykład czego można się spodziewać w kwocie do 10k zł.

https://www.x-kom.pl/p/592837-notebook-laptop-156-dell-precision-3551-i7-10850h-32gb-512-win10p-p620.html

Poniżej 10k zł ciężko będzie o Quadro z serii T, a Quadro RTX to niestety jeszcze wyższa półka cenowa.

Trzeba ostrożnie podchodzić do HP ZBook G7, konfiguracje są atrakcyjne, ale mają słabsze chłodzenie od Della, a na dodatek RAM jest wlutowany, czego w starszym G6 nie było.

Alternatywą dla powyższego laptopa może być jeszcze coś z mocnym GeForcem RTX, którego wykorzysta Corona.

Edytowane przez Pawel7
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, Pawel7 napisał:

Niestety w tym przypadku wskazana jest Quadro, która dostaje w tym programie kopa mocy w stosunku do podobnej karty GeForce

 

Tia, wrzuć RTX 3080 i porównaj sobie z jakąś Quadro w tym budżecie. Miniesz się o kilka lat. 

RTX 3080 jest blisko dwukrotnie szybszy w renderingu vray od Titana RTX 24GB, który jest znacznie szybszy nawet od Quado RTX 4000 
Jak pójdziesz w tańsze Quadro, to różnica względem zwykłych RTX zrobi się wręcz przepaścią. 

 

Znajdź zbliżone cenowo quadro do geforce gdzie quadro ma "kopa" w stosunku do tej drugiej. 

 

20 godzin temu, Pawel7 napisał:

Alternatywą dla powyższego laptopa może być jeszcze coś z mocnym GeForcem RTX, którego wykorzysta Corona.

 

Przecież Corona siedzi na CPU nie na GPU. 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, kajtek. napisał:

Przecież Corona siedzi na CPU nie na GPU. 

Nowa wersja potrafi wykorzystać sprzętowe wspomaganie odszumienia i jest spora oszczędność czasu dzięki temu. Jeżeli jednak ktoś tego nie potrzebuje, to wtedy RTX jest zbędny. Dużo zależy od tego co się robi w 3ds maxie.

 

1 godzinę temu, kajtek. napisał:

Znajdź zbliżone cenowo quadro do geforce gdzie quadro ma "kopa" w stosunku do tej drugiej. 

Niestety cenowo podobnych nie ma. Ceny Quadro są sztucznie zawyżone.

1 godzinę temu, kajtek. napisał:

Jak pójdziesz w tańsze Quadro, to różnica względem zwykłych RTX zrobi się wręcz przepaścią. 

Jak najbardziej się zgadzam, tylko niestety w laptopach z tymi grafikami jest problem. Producenci do stacji roboczych usilnie wkładają zintegrowane karty, albo słabe Quadro, za cokolwiek mocniejszego bardzo słono sobie liczą, RTXy wsadzają za to bardzo chętnie do sprzętów gamingowych.

Zaproponowałem tutaj Della Precision (i7 10750) ze względu na osobną kartę Quadro, do której dopłaca się (w zależności od sklepu) 100-300 zł względem Latitude (i7 10850) z prawie identyczną konfiguracją (zdarzają się też dopłaty rzędu 1000 zł, co już jest lekkim przegięciem). Wydaje mi się, że taka dopłata nie jest wielka, a podniesie komfort pracy. Kupno RTX, to kolejne kilkaset zł dopłaty i zmiana linii na Vostro z gorszą gwarancją, więc to nie zawsze może się kalkulować.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

 

W dniu 1.01.2021 o 23:10, Pistacja napisał:

nowy procesor AMD Ryzen /Threadripper lub Intel i7/i9 

Tylko kadłubki Clevo w tej cenie.

 

W dniu 2.01.2021 o 21:45, Pawel7 napisał:

Kupno RTX, to kolejne kilkaset zł dopłaty i zmiana linii na Vostro z gorszą gwarancją

Kto tu powiedział że musi być Dell?

W dniu 1.01.2021 o 23:10, Pistacja napisał:

Kwestia wygladu nie ma dla mnie większego znaczenia

 

W dniu 2.01.2021 o 21:45, Pawel7 napisał:

nie zawsze może się kalkulować

A znacznie dłuższy render to już się kalkuluje?

 

Nie zgrywaj fachowca od laptopów bo nim nie jesteś, zresztą jak w większości kwestii, tym bardziej jeśli chodzi o sprzęt od konkretnej pracy.

Link to post
Share on other sites

W programie będą tworzone wizualizacje projektowe domów, mieszkań, rendery pomieszczeń. 
Szukam tu pomocy bo kompletnie nie znam sie na wydajności a sprawdzanie każdego komputera zajmuje mi wiecznosc dlatego z checia poznam opinie i propozycje ludzi którzy sa na bierząco : )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...