Skocz do zawartości

GTX980 SLI w 2020 hyh


Recommended Posts

Cześć,

 

posiadam już trochę stary komputer tj:

i7 6700k,

16GB DDR4 3000mhz

GTX 980

Asus Ranger VIII

Zasilacz Corsair 850W

 

Mój pomysł, może wydać się trochę poroniony, ale ostatnio zmieniłem monitor na taki z rozdzielczością QHD i co normalne, po przesiadce z FHD mam niższe FPSy.

A, że gram w stare gry - GTA V, Far Cry 3,4,5, CS GO, BF 3,4 pomyślałem, o dołożeniu drugiej karty.

Według moich wyliczeń, przesiadka na 1070 jest nieopłacalna i wydłuża w czasie cały proces - bowiem wymaga sprzedaży mojej obecnej karty.

Pytanie do Was, jak widzicie takie SLI do tych gierek (dodam, że mam referenta i drugiego bym takiego szukał) i jak wygląda pobór mocy, w przypadku gdy GPU nie są obciążone. Mam na myśli pulpit etc.

I w ogóle jakiego sampla szukać, ja posiadam czystą sztukę od Nvidii, czy druga też musi taka być?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pankracycacy
Link to post
Share on other sites

SLI nie ma sensu lepiej kupić jedna mocniejszą kartę, z SLI będziesz miał nagle spadki FPS, sttuterring. Nigdy 2 karty na maksa nie będą pracować itd. SLI miał kiedyś sens bo najmocniejsze karty nie dawały pojedynczo rady, to wymyślili łączenie w pary, ale komunikacja między GPU leży i przez to gra nie jest płynna

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Pankracycacy napisał:

Jeśli w istocie tak jest, to dzięki. Rozwiałeś moje wątpliwości ;p

 

zbieraj kasę na pojedynczy model,

 

osobiście GTX'a 1070 bym nie brał, nie dość że są po GW to jeszcze na wygrzaną sztukę po krypto-walutach możesz trafić

 

 

 

 

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, janek20 napisał:

1070 po oc to jest wolniejszy jak 980ti po oc.

Janek ty to jesteś jak sasin, jak się traktuje wszystko co napiszesz odwrotnie to zawsze masz rację :rotfl::rotfl::rotfl:

Żeby nie było że to moje urojenia  link do testu z tak kochanego tutaj przez #teamnvidia źródła:

 

Edytowane przez zbiku90
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zbiku90 napisał:

Janek ty to jesteś jak sasin, jak się traktuje wszystko co napiszesz odwrotnie to zawsze masz rację :rotfl::rotfl::rotfl:

Żeby nie było że to moje urojenia  link do testu z tak kochanego tutaj przez #teamnvidia źródła:

 

 

 

W przeciwieństwie do ciebie miałem gtx 1070 i 980ti i mam 1080 a gościa nie oglądam bo jest dla laików takich jak ty

Link to post
Share on other sites

Wtrynie się. Miałem moment 980Ti od MSI w wersji pomarańczowej (taka specjalna do o/c) i w starszych grach (tak do 2016r.) faktycznie po dobrym o/c potrafił doganiać 1070Ti nawet! Ale pobór prądu i temperatury były ogromne. Nie wiem czy czasem o 350watt samej karty się nie otarłem. Kompletnie nieopłacalna karta dzisiaj. Pascale dużo lepsze z powodu temperatur, poboru prądu i może nie tak dużych możliwości o/c, ale też są niezłe te możliwości.

Zresztą mamy nawet na konkurencyjnym portalu test 980ti i nawet z SLI vs 1080.

https://www.purepc.pl/test-geforce-gtx-1080-vs-geforce-gtx-980-ti-oc-maxwell-vs-pascal?page=0,9

 

Ale wiadomo, test stary i gierki starsze.

Z kolei Hardware Unboxed nie kręcił tak 980ti w teście.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

1070 > 1660S > 980ti (wszystko stock) choć różnice są bardzo małe. 980 ti odstaje natomiast na minus pod względem zużycia prądu (co za tym idzie temperatury i hałasu), trzymanie 2 takich kart w SLI w 2020 to nieporozumienie. Z mojej strony temat zakończony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...