Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, dotychczas korzystałem z dysku HDD na kilku letnim komputerze, postanowiłem zakupić Dysk SSD wraz z 4gb ramu, łącznie posiadałem 6 gb ramu oraz 120 gb na dysku SSD, miałem na początku problem z odpaleniem komputera ale dałem radę, pobrałem system etc. Dotychczas siedziałem na 2gb ramu oraz SSD abym mógł sobie wszystko zainstalować, wszystko działało bardzo dobrze, podpiąłem dysk HDD oraz ram do komputera, po odpaleniu odrazu można było zauważyć spadek jakości systemu, a szczególnie dysku, gdy posiadam włączony komputer dysk HDD działa normalnie, co chwilę dysk spowalnia i odrazu przyśpiesza, co skutkuje działaniem systemu oraz komputeru, podczas spowalniania jest lag mały komputera, albo wielki, czasem nawet go nie ma, nawet pisząc teraz ten post posiadam takie spowolnienia dysku, odrazu odpowiem ustawiłem w panelu sterowania w ustawieniach zasilania wyłącz dysk twardy po 0*. Przez chwile jak ustawiłem nie spowalniało dysku lecz, po chwili znowu można było doświadczyć spadku wydajności na dysku. Czy jest jakieś rozwiązanie ? Czy jest to problem związany z dyskiem, albo z czymś innym? Czekam na odpowiedzi 

 

Specyfikacje:

Procesor : AMD Athlon II X3 425

Dysk SSD I HDD : 120 gb SSD, 500 gb HDD - SATA II

Karta Graficzna : NVIDIA GT 220

Link to post
Share on other sites

Na poczatek proponuje zebys zapoznal sie z podstawowymi zasadami interpunkcji bo to co napisales jest naprawde trudne do zrozumienia :)

Daj screena z parametrow SMART obu dyskow najlepiej z programu CrystalDiskInfo.

Link to post
Share on other sites

ja lubię analizować i rozwiązywać dziwne sytuacje,  panie sebik1 nie każdy kończył polonistykę wraz z informatyka aby poprawnie i w zrozumiały sposób opisać problem.

zakładam ze system to win10 w najnowszej odsłonie ? , można to zrobić na zasadzie wykluczenia problemu odpiąć dysk HDD i pozostawić dysk SSD co jest na nim system, oraz cała pamięć RAM, jeśli jest ok to idziemy dalej, jeśli nie, wyciągamy ten dodatkowy zakupiony ram i ponownie sprawdzamy działanie systemu , czy Ram to DDR3 czy DDR2 ?, to dosyć istotne bo kości DDR2 w module 4GB to nie zawsze chcą poprawnie pracować, ale jeśli dysk SSD + cała pamięć pracują poprawnie szyli system nie ma jakiś anomalii to po wyłączeniu kompa odepnij dysk systemowy z SSD i podłącz tylko zasilanie do dysku HDD bez kabla SATA samo zasilanie, uruchom komputer i jeśli po chwili czyli po sekwencji wykrywania sprzętu dysk na słuch przyspiesza i zwalnia to szkoda czasu na analizy -elektro złom, a jeśli słychać ze dysk wszedł na obroty i cały czas je utrzymuje to problem jest w systemie i będziemy starać się problem analizować dalej.     

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...