Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Zgłaszam się do fachowców ponieważ nie chcę kupić czegoś a później tego żałować. 

Przeznaczenie : gry ( csgo , lol , jakieś fpsy )

Problem w tym , że mam monitor 144 hz a fpsy na niektórych mapkach spadają ponizej 100 i jest to dosyć uciążliwe , wczesniej nie miałem takiego problemu , ale po ostatnich aktualizacjach następuje ten problem. 

Chciałbym w końcu pograć na stabilnych 200+ fpsach bez znaczących spadków. 

Ile mam hajsu? ( Max 550 zł ) 

Obecnie mam

i5 2400 

płyta MS 7728

gtxa 1050ti 4gb oc  ,

zasilacz jest do wymiany dlatego mógłbym tu dorzucić jeszcze stówke zeby się zmieścić. 

Ram : Goodram 2x4gb 1333mhz. 

W grę wchodzą oczywiście używane części 

I7 2600k + płyta pod oc ( używka ) cena 500-550 zł i tutaj pojawia się problem czy zasilacz da rade.

i5 2500k + płyta pod oc ( prosiłbym o pomoc w wyborze dobrej płyty do tych procesorów ) 

Mam do tego chłodzenie Spartan 4.

Jakie jest Wasze zdanie? Siedziałem już trochę i patrzyłem na ceny , ale wolałem się jeszcze dopytać.

Ps. nie jestem wymagającym graczem , chce jednak podnieść wydajność tak aby fpsy się uspokoiły i nie schodziły poniżej 144. 

Z góry dziękuję za pomoc. 

 

Edytowane przez Placio
Link to post
Share on other sites

i5 2500k miałem użytkowałem około 2 lata, robiłem oc ale procesor zaczął dostawać zadyszki,

po zmianie na i7 3770k plus oc 4.3GHz korzystam do tej pory i pełne zadowolenie.

zdecydowanie i7 2600k 4/8 można sporo podkręcić sporo zyskać, ale na dobrej płycie +chłodzenie + zasilacz 

i5 2500k 4/4 można podkręcić i to całkiem sporo nawet 5.0GHz ale to już grozi uszkodzeniem procesora XD

 

jeśli to jest twoja płyta czyli bida edition to oc raczej jest nie wykonalne...

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/plyta-glowna-msi-ms-7728-ver-2-0-z-wada

Edytowane przez Mr.T...
Link to post
Share on other sites

@Mr.T...

W takim razie co byś mi polecił do 550 zł z używek. 

Mam dość dobrą ofertę i5 2500k i MSI Z77A G45 za 350zł tylko nie wiem czy ta płyta jest dobra pod oc , zmieściłbym się również z zasilaczem. Co myslisz?

 

..

Tak to moja płyta XD , i tak się ciesze , że tyle wytrzymała i dalej działa. Do tej pory nie było z nią żadnych problemów ale OC nie wchodzi w grę. 

Edytowane przez Placio
Link to post
Share on other sites

jeśli 350 pln płyta + i5 2500k, zakładam ze CPU jest sprawny, to cenowo dobra oferta, ale jak już pisałem i5 dostaje już zadyszki w grach 

 

zasilacz oczywiście nowy, czasami warto cos dołożyć i np gwarancja na 60 miesięcy czyli 5 lat 

 

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-m2-gold-550w-spc140-774137/    

Link to post
Share on other sites

 

6 godzin temu, Placio napisał:

Ile mam hajsu? ( Max 550 zł ) 

Lekowanie tej platformy to strata pieniędzy.

 

Sprzedajesz ten CPU/MOBO/RAM, dokładasz te 550zł i masz nową platformę, dużo wydajniejszą niż nawet 2600K po OC https://proline.pl/koszyk/cc552406

 

Jaki PSU obecnie siedzi?

Jaka obudowa?

5 godzin temu, Mr.T... napisał:

zasilacz oczywiście nowy, czasami warto cos dołożyć i np gwarancja na 60 miesięcy czyli 5 lat 

 

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-m2-gold-550w-spc140-774137/    

Nieopłacalny crap na tle znacznie lepszego jakościowo https://proline.pl/zasilacz-seasonic-core-gc-650-gold-ssr-650lc-p1378046 w promocji z kodem za 309zł.

Link to post
Share on other sites

wszystko fajnie ale najpierw trzeba to sprzedać aby posiadać dodatkowe środki ? "a po płytę to pewnie już ustawiają się kolejki" XD

dla mnie jak cos jest w promocji to albo cos zalega na półkach albo kończy się termin przydatności do spożycia,

promocja -20% od początkowej ceny, mi to daje do myślenia , nie ma nic za darmo, chyba ze trzeba zrobić miejsce na nowe zasilacze z wyższa cena za uzyskanie certyfikatu. 

 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Mr.T... napisał:

wszystko fajnie ale najpierw trzeba to sprzedać aby posiadać dodatkowe środki ? "a po płytę to pewnie już ustawiają się kolejki" XD

Ma robić przesiadkę z jednego trupa 4 jajka na drugiego? 2500K jak on nie chce podkręcać CPU? do tego zmiana MOBO? - szkoda pieniędzy, chytry dwa razy traci.

 

12 godzin temu, Mr.T... napisał:

dla mnie jak cos jest w promocji to albo cos zalega na półkach albo kończy się termin przydatności do spożycia,

Większość Twoich postów to nic nie wnoszący spam + wprowadzanie w błąd. Nie masz pojęcia co komu proponujesz, więc się ogarnij zamiast ktoś z moderacji straci cierpliwość i zrobi z tobą porządek.

 

12 godzin temu, Mr.T... napisał:

promocja -20% od początkowej ceny, mi to daje do myślenia , nie ma nic za darmo, chyba ze trzeba zrobić miejsce na nowe zasilacze z wyższa cena za uzyskanie certyfikatu. 

Głupoty wypisujesz, proline to oficjalny dystrybutor tej marki na kraj i chyba jedyny prawdziwy.

Mają umowy partnerskie które muszą zrealizować z producentem. Wyobraź sobie że te jednostki były niedostępne przez kilka ładnych tygodni, więc trudno by teraz musieli je wyprzedawać na hura.

 

Poza tym oni mają największy wybór zasilaczy Seasonic od lat, takie promocje zdarzają się co jakiś czas, albo na konkretny model, albo na całe serie.

Link to post
Share on other sites

eee panie moderator czy potrafisz pan czytać z zrozumieniem ? 

skoro napisałem ze i5 2500k w grach dostaje już zadyszki to jak pan to interpretujesz ? 

skoro ktoś posiada określony budżet ta Ty mu proponujesz kup nowe ale trzeba wydać o 30%  więcej

wiec się pytam czy łaskawy pan moderator za swoje mu dołoży ta różnice ? 

 

 

Link to post
Share on other sites

Twoje bzdury z tego tematu

21 godzin temu, Mr.T... napisał:

i5 2500k 4/4 można podkręcić i to całkiem sporo nawet 5.0GHz ale to już grozi uszkodzeniem procesora XD

 

14 minut temu, Mr.T... napisał:

wiec się pytam czy łaskawy pan moderator za swoje mu dołoży ta różnice ? 

nic nie musi dokładać bo sprzeda i wyjdzie na to samo, ma nowe ze sklepu, 3 lata gwary, a nie trup który może w każdej chwili paść, o przepaści w wydajności nawet nie wspomnę. 

 

15 godzin temu, 3ndurek napisał:

Sprzedajesz ten CPU/MOBO/RAM, dokładasz te 550zł i masz nową platformę, dużo wydajniejszą niż nawet 2600K po OC https://proline.pl/koszyk/cc552406

 

 

Link to post
Share on other sites

ok zaczekam na wpis od Placjo za ile i jak długo zajmie mu sprzedaż jego płyty głównej.

gdybym wiedział ze mam robić zdjęcia dla niedowiarków gdzie i2500k można zrobić OC to bym przedstawił czarno na białym ze osiągniecie 5.0GHz na Z77 nie jest wcale dużym osiągnieciem ani wyzwaniem. 

i mam tez prywatne pytanie czy jesteś pracownikiem firmy "proline" ?  

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Mr.T... napisał:

gdybym wiedział ze mam robić zdjęcia dla niedowiarków gdzie i2500k można zrobić OC to bym przedstawił czarno na białym ze osiągniecie 5.0GHz na Z77 nie jest wcale dużym osiągnieciem ani wyzwaniem. 

Zaprzeczasz sam sobie

W dniu 30.12.2020 o 16:36, Mr.T... napisał:

i5 2500k 4/4 można podkręcić i to całkiem sporo nawet 5.0GHz ale to już grozi uszkodzeniem procesora XD

 

7 minut temu, Mr.T... napisał:

i mam tez prywatne pytanie czy jesteś pracownikiem firmy "proline" ?  

No ba, siedzę tu dzień/noc 24h 7 dni w tygodniu, większego trolla dawno nie spotkałem.

 

Jeszcze jeden debilny post w Twoim wykonaniu,spam w temacie czy dalsze wypisywanie głupot to wylecisz stąd za jednym zamachem.

Link to post
Share on other sites

@3ndurek

 

Wznawiam temat , ponieważ za Twoją radą dorobiłem i mam większy budżet ( 1000 zł ) chciałbym zrobić przesiadkę na nową podstawkę tylko i wyłącznie w wypadku dużego wzrostu wydajności ( chociaż , żeby te fpsy w csie nie spadały poniżej 200 )

Jestem cierpliwy i będę w stanie poszukać części używanych tylko prosiłbym o podanie konkretnych propozycji co do części bo jeżeli chodzi o te nowsze lga to kompletnie się nie znam. 

Jeżeli chodzi o obudowe to mam bodajże mAtx , jakaś wyjęta ze starego stacjonarnego. 

Procek , Ram i Płyta.

Jeżeli da rade to chciałbym się też zmieścić z zasilaczem. Jeżeli nie to będę kombinował dalej z hajsem :) Pozdrawiam

Sprzedanie tego zestawu będzie dosyć trudne , ponieważ jak dobrze wiesz nikt nie kupi takiej płyty ( sam się dziwie , że nie było z nią żadnych problemów przez 4 lata ) , jezeli chodzi o procka i ram dostane za to jakies 200 zł ? 

Link to post
Share on other sites
W dniu 4.01.2021 o 14:18, Placio napisał:

Jestem cierpliwy i będę w stanie poszukać części używanych tylko prosiłbym o podanie konkretnych propozycji

Nie ma używek i3 10100F bo to top opłacalności i wydajności w kwocie 370zł. H410 używanych tez nie ma i szkoda brać używkę w kwocie 20-30zł niższej jak ta ze sklepu.

 

 

https://proline.pl/koszyk/99e88414 taniej to bardzo nie ma z czego, ewentualnie PSU 400W https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-9-400w-bn245-1766270/ DC-DC, znośny elektrolit, ale znacznie niższa moc i krótsza gwarancja 3 vs 5 lat.

 

ewentualnie https://www.ceneo.pl/85882570 no ale jakościowo to kondensatory gorsze jak w BQ i chyba tez będzie głośniejszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...