Skocz do zawartości

Stricte do cykania zdjęć i filmów.


Recommended Posts

Witam,

na wstępie napiszę, że długo byłem posiadaczem S7, która zakończyła swój żywot (teraz krótko używałem zapasowego Xiaomi A2 Lite, aż w końcu trzeba zakupić coś nowego).

 

W skrócie:

- smartfon z jak najlepszym aparatem (do zdjęć w słabym warunkach oświetleniowych oraz filmów ze stabilizacją optyczną nie koniecznie w 4K, dobry teleskop i szeroki też mile widziany)

- budżet to ~ 2 tyś zł (jestem w stanie dopłacić ale wyraźnie lepszą konstrukcje)

 

- telefon może być używany (daje to nam szersze pole możliwości, a wystarczy mi jak znajdę coś z gwarancją)

- co do specyfikacji nie musi to być topowa półka choć nie ukrywam Snap 865, Amoled, UFS 3.1 itp kuszą ale telefon ma być po prostu szybki na następne 2-3 lata i dobrze by było jak by był wspierany..

- bateria, która wytrzyma od świtu do nocy..

 

Wszelkie inne bajery są mało istotne jak dla mnie, po prostu celujemy w APARAT.

 

Swoje pomysły:

- P30 Pro kusi bardzo, gdyż ma wsparcie googla i nadal bardzo dobrze oceniany aparat, lecz nie jest to świeża konstrukcja

- Mi 10T Pro kusi jeszcze bardziej, gdyż specyfikacja jest bardzo dobra ale aparat przez jednych jest chwalony, a inni wspominają iż nie jest to fenomen.. i ciekawi mnie jak wypada w porównaniu do P30 Pro

- P40 Pro/Mate 30 Pro, ceny za używkę są akceptowalne dla mnie, lecz boli mnie brak wsparcia googla, chociaż nie używam go bardzo ale brak prostych aplikacji Mapa czy też YT utrudnia trochę życie to da się to przeboleć, lecz mamy problemy z aplikacjami bankowymi np. pod ING - nie ma jej. Apek państwowych itp.. może wypowie się ktoś kto ma Huaweia.

 

Chodzą mi po głowie też Oppo Reno albo Vivo.. po nowym roku mają wyjść reno 5 i vivo x60.. ale czy będzie to taki przeskok w aparatach by czekać i też kwestia ceny jaką nam przywalą..

 

Wertuje internet w poszukiwaniu odpowiedzi, oglądam porównania na yt różnych telefonów ale im człowiek ma większy wybór tym bardziej się gubi.. ale od tego też jest to forum by człowieka jakoś nakierować.

 

Dziękuje za wszelkie uwagi i rady.

Link to post
Share on other sites

W huaweiu zaraz się skończy wsparcie googla, nie będzie więcej aktualizacji emui i androida. Co do oppo, ja posiadam oppo Reno 3 pro i polecam bardzo, trochę szkoda, że nie ma 4k 60 klatek ale można przeboleć, ma snapa 765g ale przy codziennym korzystaniu różnicy raczej się nie odczuje przy snapie 865, to co na plus to telefon bardzo długo trzyma apki, słabe jest to, że reno 3 pro posiada moduł 5g, ale w Polsce ten telefon nie będzie obsługiwał, nie postarali się w tej kwestii. Ogólnie telefon mogę polecić.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki każdemu z osobna za poradę/odpowiedz.. co do pixel 4a - wnioskuje, że to dobry telefon z obejrzanych przeze mnie recek ale jak dla mnie specyfikacja nie powala choć jest tam czysty andek i fajnie to chodzi ale też sam aparat to stara już matryca tylko jak to przypadku pixela soft ją ratuje.. i Majster Pirzu również wspomina, że w Pixel 5 jest ta sama matryca, gdyż pomyślałem również o tym wyższym modelu...

Pozostaje mi dalej zgłębiać temat i zasięgać opinii.

Link to post
Share on other sites
W dniu 30.12.2020 o 05:26, Mr.Beyo napisał:

budżet to ~ 2 tyś zł (jestem w stanie dopłacić ale wyraźnie lepszą konstrukcje)

skoro poszukujesz dobrego aparatu oraz jesteś w stanie dopłacić, to rozglądnij się za jakimś iPhonem. Każdy ma rewelacyjny aparat......

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, macfan-pl napisał:

skoro poszukujesz dobrego aparatu oraz jesteś w stanie dopłacić, to rozglądnij się za jakimś iPhonem. Każdy ma rewelacyjny aparat......

Fanem iPhone nigdy nie byłem i raczej nie będę.. ale dzięki :)

Link to post
Share on other sites
W dniu 3.01.2021 o 06:46, KwantowyYebaka napisał:

Jak masz kasę to kup notas20 ultra albo poszukaj na s21 za miesiąc jest premiera

Telefon topowy więc nie ma na co narzekać i używkę idzie wyłapać za trochę ponad trójeczkę (co jest ponad mój budżet, lecz tak jak mówiłem mogę dopłacić, jeśli będzie warto)... lecz jak dla mnie telefon odpada, gdyż 6,9 cala będzie za duże jak dla mnie, poza tym w samsungu denerwował mnie drenaż baterii.. i chyba nadal im to zostało??

Link to post
Share on other sites
W dniu 4.01.2021 o 21:37, Mr.Beyo napisał:

drenaż baterii.. i chyba nadal im to zostało??

Skoro ma 6,9" to chyba raczej musi drenować baterię....... nawet jeśli ekran jest rzekomo energooszczędny.......... chociaż a) pewnie jest tryb oszczędzania baterii, b) soft jest zoptymalizowany.

 

Mój iPhone 11 ma ekran 5,8" i na pełnym naładowaniu trzyma ( przy średnim użyciu ) 3-4 dni; natomiast po aktywacji oszczędzania energii nawet do 5ciu dni.

Link to post
Share on other sites

Ta, exynosy są ciepłe i żrą prąd jak jankes burgery.

@macfan-pl po co komu smartfon jeśli go nie używa? Tak z ciekawości pytam bo w normalnym umiarkowanym używaniu 2d to dla iP11 maksimum i to tylko jak nie wpadnie ci do głowy za dużo  cykać fotek i filmów. Jak korzystasz normalnie czyli dość intensywnie to nieco ponad 1 (pod wieczór zostaje jakieś 30%). Skoro dociągasz nawet do 5 to znaczy, ze robi za przycisk do papieru.

Niestety degradacja baterii jest nieakceptowalna.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, anemus napisał:

po co komu smartfon jeśli go nie używa?

ale gdzie ja napisałem, że nie używam? Bardzo dużo używam. Po prostu korzystam z udogodnień: sms odbieram/wysyłam na MacBooku, to samo połączenia. Bardzo rzadko wybudzam ekran telefonu. Mam ustawione treansmitowanie wszelkich powiadomień na MacBooka.

Edytowane przez macfan-pl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...