Skocz do zawartości

Problem z RAM DDR4


Recommended Posts

Witam, dzisiaj zakupiłem nowy RAM - G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16
Pojawił się problem gdy chciałem zmienić taktowanie na 3200MHz w BIOSie. Komputer nie uruchamia systemu i pisze że błędnie wgrano OC, każe mi wrócić do taktowania starego RAMu czyli 2133 MHz, jak zmienie na to taktowanie to wtedy system się uruchamia. Zmieniałem napięcie RAMu na takie jakie jest podane że ma mieć, włączałem również profil XMP.

Link to post
Share on other sites

zakładam ze płyta nie blokuje ustawień powyżej 2666 MHz ? bo nie napisałeś jaka masz płytę główna. 

poszukaj w biosie opcji dla napięcia od bootowania pamięci, trzeba potestować i ręcznie podnosić tak jak pozwala podziałka czyli zaczynamy od najmniejszych dostępnych  wartości.

uprzedzając pytanie TAK pamięć tez ma napięcie dla bootowania.

proponuje zapoznać się z tym materiałem. 

 

 

Link to post
Share on other sites

 wedle opisu na stronie MSI standardowe ustawienie dla ramu to 2133 i 2400 wszystko powyżej to już OC , trochę dziwne bo po wybraniu profilu XMP powinno ruszyć z  automatu, rozumiem ze najnowszy dostępny bios jest wgrany ?

 

https://pl.msi.com/Motherboard/support/Z170A-PC-MATE

idąc dalej zapoznaj się kompatybilnością ramu oraz szybkościami to dla dual i single ale w większości przypadków szybkością dla dual jest 3000 MHz 

 

https://pl.msi.com/Motherboard/support/Z170A-PC-MATE#support-mem-4

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, bajojajoo1 napisał:

nie będzie miało to wpływu na system ani nic ? 

 

Nie.

 

10 godzin temu, bajojajoo1 napisał:

Pojawił się problem gdy chciałem zmienić taktowanie na 3200MHz w BIOSie.

 

Zmieniłeś tylko napięcie czy włączyłeś profil XMP?

Link to post
Share on other sites

Pierwsza sprawa to czy masz włożony ram w odpowiednie sloty (A2 i B2)?

Druga wł. profil XMP, jeśli komputer nie wystartuje, reset kilka razy aby płyta znalazła sama rozwiązanie (memory training). Jeśli nadal nie startuje ustawiasz napięcia VCCIO i VCCSA na 1.15V - optymalne napięcie dla 3000-3200MHz.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, kaylo napisał:

Pierwsza sprawa to czy masz włożony ram w odpowiednie sloty (A2 i B2)?

Druga wł. profil XMP, jeśli komputer nie wystartuje, reset kilka razy aby płyta znalazła sama rozwiązanie (memory training). Jeśli nadal nie startuje ustawiasz napięcia VCCIO i VCCSA na 1.15V - optymalne napięcie dla 3000-3200MHz.

Tak , ram jest w odpowiednich slotach, profil XMP jest włączony , napiecia ustawione na podana wartość, szybkość na 3200mhz no i dalej nic się nie dzieje 

7 godzin temu, Mr.T... napisał:

 wedle opisu na stronie MSI standardowe ustawienie dla ramu to 2133 i 2400 wszystko powyżej to już OC , trochę dziwne bo po wybraniu profilu XMP powinno ruszyć z  automatu, rozumiem ze najnowszy dostępny bios jest wgrany ?

 

https://pl.msi.com/Motherboard/support/Z170A-PC-MATE

idąc dalej zapoznaj się kompatybilnością ramu oraz szybkościami to dla dual i single ale w większości przypadków szybkością dla dual jest 3000 MHz 

 

https://pl.msi.com/Motherboard/support/Z170A-PC-MATE#support-mem-4

Ustawiłem 3000 MHz też nic się nie dzieje. 

6 godzin temu, bajojajoo1 napisał:

Bios zaktualizuje dla pewności, nie będzie miało to wpływu na system ani nic ? 

Po zaktualizowaniu biosu i ustawieniu RAM na 3200 MHz system wyrzuca blue screen

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...