Skocz do zawartości

Kingston A2000 wolniejszy od Samsung 850 PRO # SATA vs NVME


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Cacek93,

Recommended Posts

Zmieniłem dysk SSD z Samsung'a 850 PRO 256GB SATA na Kingston A2000 500GB pod M.2 mvme i ku mojemu zdziwieniu nowo zainstalowany win10 uruchamia się dłużej niż na poprzednim dysku. Najgorzej natomiast wygląda wczytywanie przeglądarki Chrome, z wcześniejszej 1-2 sekund zrobiło się 5 sekund, co jest bardzo irytujące. Delikatnie wolniej uruchamia się też CSGO. W syntetyku natomiast widać dużą przewagę kingstona.

 

Specyfikacja:
GTX 970
Ryzen 5 2600
ASUS B450-PLUS GAMING
2x8GB 3000MHz

Skąd te negatywne różnice mimo wyższych prędkości kingstona? 
 

DYSKI.jpg

Link to post
Share on other sites

Co do wczytywania systemu, to tu bardzo od płyty zależy ( bo mówisz o ładowaniu systemu od wciśnięcia power do ekranu logowania prawda?)

Co do przeglądarki to już nie powiem czemu.

Same ssd powinny być dość zbliżone w osiągach, w takich programach.

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.12.2020 o 20:49, kokosnh napisał:

Co do wczytywania systemu, to tu bardzo od płyty zależy ( bo mówisz o ładowaniu systemu od wciśnięcia power do ekranu logowania prawda?)

Miałem na myśli wczytywanie z pominięciem płyty.

 

Dodatkowo pojawił się inny problem, z bootowaniem windowsa z nowego dysku. Miałem podłączony na SATA 1x HDD i wcześniejszy SSD 850 PRO. Po odpięciu dysku SSD po SATA nie bootuje mi się windows z dysku m.2 nmve :co: W UEFI normalnie go wykrywa, ale system nie startuje. Problem natomiast znika kiedy jest podpięty właśnie wcześniejszy dysk po sata. Czyżby procedura instalacji windowsa na dysk m.2 nmve wygląda inaczej?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...