Skocz do zawartości

SPC Gear gk540/550 czy Sharkoon SGK 3?


Recommended Posts

Cześć.

Miała być klawiatura z niskim profilem ale do 300 zł ciężko coś znaleźć dlatego pytanie jak w temacie - SPC Gear GK 540/550 czy Sharkoon SGK 3?

 

Klawiatura bardziej do pisania jak do grania, układ US z blokiem numerycznym.

Pozostaje jeszcze kwestia przełączników, mam dylemat czy wybrać klawiaturę z niebieskimi przełącznikami czy z brązowymi. Nie mam niestety gdzie ich porównać na żywo ;/.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam w swojej klawiaturce czerwone przełączniki ( bardzo je chwalę kupiłem dwie podobne klawiatury na czerwonych tylko innej marki ) a niebieskie przetestowałem w sklepie Auchan. I szczerze nie polecałbym, strasznie ale to bardzo są głośne. W dzień w sklepie a w nocy w domu toż to tragedia by była :)

Link to post
Share on other sites

SGK3 oferuje jak na produkt drugiej kategorii, naprawdę dobrą jakość podstawy - "plate" to kawał metalu.

Produkty zarówno Sharkoona czy SPC, są chropawe i nie oferują wiele, tytułowy SGK3 jednak, to jak na klawiaturę z obiegu w którym przykleja się wyłącznie logotypy, pozycja pierwszorzędna.

 

Przełączniki Kailh (PG1511) nie są pozbawione wad, niejednolite i niekonsystentne, seria "BOX" natomiast, to prześwietne przełączniki które zdeklasowały Cherry.

Wybierając pomiędzy brązowymi a niebieskimi, kierowałbym się zastosowaniem i hałaśliwością, cenię sobie ciszę, a więc klikających drugi raz nie wybrałbym, typ "tactile" zapewnia brak literówek, co wraz z subtelną pracą było dla mnie kluczowe.

Link to post
Share on other sites

Mam od jakiegoś czasu SPC na brownach i sobie chwalę. Wiadomo, jest to budżetówka, ale w tej cenie całkiem dobra. Jak dużo piszesz, to czerwone odpadają, za miękko chodzą i literówki gwarantowane. Mi najlepiej pisało się na niebieskich, ale z kolei granie na nich nie nazwałbym przyjemnością, za "wolno" odbijają. Poza tym jeśli chodzi o wygodę, to GK550 ma podkładkę, która moim zdaniem pełni tylko funkcję wizualną, bo jest za krótka i niska, żeby mówić o komfortowym oparciu dłoni. Musiałem zainwestować w drewnianą, wysoką podkładkę, żeby uzyskać komfort klikania.

Jeśli budżet masz trochę elastyczny, to zerknij na Viper V765 Kailh White, ona ma przełączniki, o których wspomniał @Leminairre i może będzie dla Ciebie najlepsza. Nie wiem niestety nic o jakości wykonania tejże klawiatury, to niech ktoś inny się wypowie, czy warto dołożyć do 349zł. Za tyle jest w sklepie, który ma mistrzowsko żenujące muzyczne reklamy wszędzie, gdzie się da :)

Link to post
Share on other sites

Z zakupem klawiatury jak na razie mi się nie spieszy. Może jak się sklepy pootwierają to podjadę gdzieś dalej i sobie podotykam, zobaczę czy mi to wo ogóle będzie pasowało.

 

W pracy korzystam ze zwykłej membrany OPTIMUS OPT-0737 - mega wygodna ale po niecałych 2 latach zdarza się, że nie wskoczy jakiś znak albo wskoczy ale podwójnie.

I nie ma podpórek żeby ją pod kątem ustawić :D

 

 

Zrzut ekranu z 2021-01-03 11-20-29.png

Edytowane przez Dean_14
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Posiadam od 1,5 roku SPC GEAR GK 540 na przełącznikach Brown klawiatura świetna ale ma 1 mankament nad strzałkami i pod spacją schodzi lakier do białego do laminatu (wygląda to paskudnie) producent wymienił mi klawe po roku na nową drugą mam od pół roku i znowu zaczyna lakier schodzić. Niektórzy też skarżą się na wypadającą spacje. Gdyby nie ten lakier klawiatura idealna sam szukam czegoś do 500 zł na brownach co mi zastąpi GK540 

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Coś w cenach SPC Gear byście polecali albo własnie SCP Gk550 tylko redy chyba cichsze? Bo widzę ,że dobrze znacie ten temat ,a ja szukam w miarę dobrej,niedużej klawiatury z przystawką - głównie na niej pisze czy to na facebook czy Twitterze . Co byście polecali - czy ten SCP Gear jest taki dobry ;)?

Link to post
Share on other sites

W kwocie do 250zł, chcąc nie chcąc zmuszony jesteś do zakupu klawiatury używanej.

Branża wciąż się rozrasta, bardzo budżetowe klawiatury prezentują niezłą jakość wykonania i sporo "feature'ów", niestety wyciszane przełączniki wciąż nie są standardem, a klawiatury z nimi są droższe.

Ponadto, nie liczyłbym na zestaw klawiszy z nieścieralnego PBT, wraz z podświetleniem oraz wyciszonym wariantem przełączników w kwocie ~250zł, wszystkiego mieć nie można, jeszcze nie teraz.

 

Jeżeli zgodzisz się na brak podświetlenia, poszukiwania zacząłbym przede wszystkim od klawiatur Akko, obojętnie jaki model.

Link to post
Share on other sites

Akurat podświetlenie jest dla mnie najwazniejsze, potem w miare dobra cichość ;) nie muszą być nieścieralne ;) byłem w sklepie popatrzeć klawiatury i były jakieś Razory i chyba cos od Logitecha bez podpórki i klawisze dosyć ,że wysokie to do tego głośne jak maszyna do pisania ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...