Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim forumowiczom, mam uprzejmą prośbę jako nowicjuszka. Niestety po śmierci Taty został jego komputer, który stoi odłogiem od kilku miesięcy... czy ktoś z mógłby mi pomoc czy nadaje się taki sprzęt do sprzedania i ile ewentualnie jest wart ? Zamieszczam link pod którym są zrzuty specyfikacji za każda wskazówkę będę ogromnie wdzięczna. thumb_show.php?i=bc323y244

70C38FFB-5885-4DE4-915F-FA9B0E93FFBA.jpeg

65F3A950-118B-43CA-B635-16171FA7D094.jpeg

37F1425F-0BA6-419C-A3C6-6FCBE0507C23.jpeg

Edytowane przez malomowie
Uzupełnienie
Link to post
Share on other sites

to jest całkiem nowy dobry kompiuter

ceny są wedle alledrogo, tylko obecnie ceny trochę są sztucznie zawyżone w związku z problemami z dostępnością np kart  graficznych ... 

płyta główna około 850 pln

procesor 1300 pln

pamięć ram około 250-300pln w zależności jaki jest model pamięci

karta graficzna około 2100 pln wedle aktualnych cen ale tez dużo zależy od producent/model 

dyski bo widzę ze ta maszyna posiada kilka dysków

Samsung 970 evo plus 1TB około 650 pln 

nie wiem czy dobrze widzę ale ta są jeszcze trzy dyski 4TB około 350 pln  , 2TB około 150 pln, i crucial mx500 500GB nowy kosztuje 265 pln 

pozostaje kwestia obudowy 150 pln ?

i bardzo ważna kwestia jaki tam jest zasilacz producent model 

czy z komputerem będzie sprzedawany Monitor a jeśli tak to producent/model

czy Windows jest oryginalny tzn jest dowód zakupu oraz nośnik czy licencja cyfrowa ?

oczywiście ta są tylko ceny z allegro ale czy realnie za tyle uda się sprzedać taka maszynę , 4700 pln ?

trzeba doliczy do zestawu zasilacz  można by uaktualnić o jeszcze dwa zdjęcia, karty graficznej tak aby było widać producent/model oraz to samo z zasilaczem   

  

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za wskazanie drogi, skupy IT proponowały 3k, postaram się dołożyć oba zdjęcia dla pełnego obrazu, myśle ze jeśli komputer będzie sprzedawany to również z monitorem bo nie ukrywając monitor jest spory ... chyba LG, jak tylko odrobię lekcje to wrócę :) 

FE4AB255-21F7-4F7D-8157-3EF55E7D85B7.jpeg

C60CAB5D-CB5A-41FA-99DE-E8B4765768D2.jpeg

9F232AED-FD56-4500-8D32-6AFF7FBA365F.jpeg

Link to post
Share on other sites

Żeby to dokładniej wycenić zrób zdjęcie z boku obudowy, jak jest panel ze szkła to otwórz panel i daj foty bo tak to nie wiadomo co tam konkretnie za modele podzespołów się znajdują, jaki producent karty, moc i model zasilacza, jaki cooler na CPU, które te G.Skile bo mogą być Aegisy albo coś dużo lepszego.

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Mr.T... napisał:

to jest całkiem nowy dobry kompiuter

ceny są wedle alledrogo, tylko obecnie ceny trochę są sztucznie zawyżone w związku z problemami z dostępnością np kart  graficznych ... 

płyta główna około 850 pln

procesor 1300 pln

pamięć ram około 250-300pln w zależności jaki jest model pamięci

karta graficzna około 2100 pln wedle aktualnych cen ale tez dużo zależy od producent/model 

dyski bo widzę ze ta maszyna posiada kilka dysków

Samsung 970 evo plus 1TB około 650 pln 

nie wiem czy dobrze widzę ale ta są jeszcze trzy dyski 4TB około 350 pln  , 2TB około 150 pln, i crucial mx500 500GB nowy kosztuje 265 pln 

pozostaje kwestia obudowy 150 pln ?

i bardzo ważna kwestia jaki tam jest zasilacz producent model 

czy z komputerem będzie sprzedawany Monitor a jeśli tak to producent/model

czy Windows jest oryginalny tzn jest dowód zakupu oraz nośnik czy licencja cyfrowa ?

oczywiście ta są tylko ceny z allegro ale czy realnie za tyle uda się sprzedać taka maszynę , 4700 pln ?

trzeba doliczy do zestawu zasilacz  można by uaktualnić o jeszcze dwa zdjęcia, karty graficznej tak aby było widać producent/model oraz to samo z zasilaczem   

  

 

16 godzin temu, 3ndurek napisał:

Żeby to dokładniej wycenić zrób zdjęcie z boku obudowy, jak jest panel ze szkła to otwórz panel i daj foty bo tak to nie wiadomo co tam konkretnie za modele podzespołów się znajdują, jaki producent karty, moc i model zasilacza, jaki cooler na CPU, które te G.Skile bo mogą być Aegisy albo coś dużo lepszego.

 

AB9BA0C3-75F4-439B-AD11-786DFE237A56.jpeg

https://postimg.cc/gallery/6NmL07F

Link to post
Share on other sites

ok zasilacz to

"be quiet straight power bqt e7-cm-680w" używany około 150-170pln

pozostaje kwestia karty graficznej producent/model oraz model monitora skoro to LG to może być np TV kryjacy się pod nazwa Monitor ...

https://allegro.pl/oferta/monitor-lg-32mp58hq-32-9802848794 

zdjęcie karty tez nie wiele da bo np ja na szybko pyknąłem swojej i co da rade cos wywnioskować ? lepiej zdjęcie z kartonu karty lub odczyt i zdjęcie z Aida64

https://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extreme,Program,Windows,22112.html

 

20201230_171455.jpg

Link to post
Share on other sites

Dla mnie to jest pudełko z czarna magia :( nie wiem z którego profilu robić zdjęcia karta graficzna ... wchodziłeś może na link ze zdjęciami ? Z tego co kołacze mi się w głowie karta kosztowała powyżej 2300 w styczniu czy lutym a LG to model za obecnie ca 800 złotych 

Link to post
Share on other sites

tak wchodziłem na tego linka i dlatego zamieściłem zdjęcie swojej, ze robienie zdjęcia w obudowie nie ma sensu trzeba by kartę wyjąc bo nakleja jest przy "sledziu"  ,ale lepiej było by popatrzeć na pudełko od karty graficznej i tam będzie na białym tle czarny opis co to jest za karta i model, co do LG to raczej jest tak jak napisałem ze to TV udający monitor przecież przy przekątnej 32 cale i rozdzielczości FULLHD 1920-1080 to czytanie tekstu to musi być wyzwanie XD  

800 pln za nowy, nie używany, jak ktoś popatrzy na specyfikacje i oferowane parametry ,to zada pytanie jak to coś dostało nazwę Monitor ? 

zakładam ze są pudełka od kompiutera, a jak nawet by nie było to powinien być dowód zakupu z wyszczególnieniem nazw podzespołów  , przecież wszystko powinno być jeszcze na gwarancji producenta ale trzeba posiadać dowód zakupu no chyba ze ni ma no to wycena tez będzie inna ...  

Link to post
Share on other sites

Wiesz jak człowiek odchodzi na tamten świat to zostawia mnóstwo niedomówień i gdzieś dowody zakupu, nie miałam chyba jeszcze wystarczającej ilości czasu, żeby przejrzeć wszystkie maile które mogą skrywać fv, zamówienia, ciężko mimo wszystko grzebie się w prywacie... może po nowym roku z większym zapałem rozkręce komputer na drobne części :) tak czy siak bardzo dziękuję za już otrzymana pomoc 

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba wyjmować karty, na 90% jest to Sapphire Nitro+ RX 5700XT, daj zdjęcie z góry Backplate to będzie widać co to jest.

 

3700X + BOX 1100-1150zł

MOBO X570 Asus TUF 550zł

GPU 1800-2000zł.

RAM tam masz TridentZ 2x8GB 270zł, jak był screen z CPU-Z (zakładka Memory i SPD) to by wiedział jakie taktowanie, co to za kości konkretnie siedzą.

Evo + 1TB 500zł

HDD 2TB 130zł

HDD 4GB 250zł

MX500 500GB 150zł

PSU 150zł

Obudowa trudno poznać. 

Link to post
Share on other sites

Załączam link z tym co mi się udało https://files.fm/u/52aq2csjj 

50CE5FD8-4A5C-43EB-8AFE-B24CB7402F69.jpeg

https://files.fm/u/f4anvq594

W dniu 31.12.2020 o 12:54, 3ndurek napisał:

Nie trzeba wyjmować karty, na 90% jest to Sapphire Nitro+ RX 5700XT, daj zdjęcie z góry Backplate to będzie widać co to jest.

 

3700X + BOX 1100-1150zł

MOBO X570 Asus TUF 550zł

GPU 1800-2000zł.

RAM tam masz TridentZ 2x8GB 270zł, jak był screen z CPU-Z (zakładka Memory i SPD) to by wiedział jakie taktowanie, co to za kości konkretnie siedzą.

Evo + 1TB 500zł

HDD 2TB 130zł

HDD 4GB 250zł

MX500 500GB 150zł

PSU 150zł

Obudowa trudno poznać. 

https://files.fm/u/rz96qezxf Załączam zdjęcia cpu z

Edytowane przez malomowie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...