Skocz do zawartości

GoPro Hero 8 brak możliwości odtworzenia filmów na TV


Recommended Posts

Witam. Mam już kilku letni  odbiornik TV SAMSUNG UE 40D 5000 ( https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue40d5000 ) i otrzymałem w prezencie kamerkę sportową GoPro Hero 8 ale filmy przez nią nagrane nie odtwarzają się na tym TV. Nagrane przez nią filmy są w formacie MP4 i przy próbie odpalenia filmu wyskakuje komunikat że jest "nie obsługiwany kodek wideo". Natomiast na tym TV nie miałem nigdy problemów z odtworzeniem jakichkolwiek filmów. Zauważyłem że wszystkie filmy  które się odpalają na TV  są w formacie AVI więc przekonwertowałem film z kamerki z MP4 na AVI programem  Free MP4 to AVI Converter 1.16 ale nadal pokazuje się ten sam komunikat. Domyślam się że kodek to nie to samo co format filmu i dlatego, pomimo że mam już film przekonwertowany na AVI to i tak się nie odtwarza. Na kompie jest wszystko ok, w ustawieniach kamerki próbowałem kompresji H.264+HEVC i samego HEVC ale czy nagram tak czy tak to nic to nie daje. Czy jest jakiś sposób na to żeby filmy nagrane tą kamerką odtwarzały się na tym TV? .Jestem zielony w tym temacie. Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Link to post
Share on other sites

Stary TV to i stary procesor, który ma ograniczoną moc obliczeniową. Na pewno nie łyka 60 klatek ani dużego bitrate - po prostu obliczeniowo nie dałby rady.

Ściągnij programik MediaInfo, który pokaże parametry pliku wideo i porównaj sobie parametry filmu z kamerki i filmiku, który TV "łyka". Na podstawie tego ustaw parametry przy konwersji.

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Film z kamerki jest nagrany w 120 kl/s dlatego TV nie chciał odtworzyć. Przerobiłem na 30 kl/s i odtwarza. I to jest najwyższa wartość kl/s jaką ten TV obsłuży. Nie urządza mnie to jednak bo płynności obrazu żadnej. Ta kamerka może nagrywać nawet w 240 kl/s więc szkoda tracić efekt. Będę odtwarzał na kompie albo kupić trzeba nowy TV na wypasie. Jeszcze raz dzięki za podpowiedź w rozwiązaniu problemu. A może ktoś jeszcze chciałby się dołączyć do dyskusji w tym temacie? 

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, login1969 napisał:

Będę odtwarzał na kompie albo kupić trzeba nowy TV na wypasie.

Nie jest to konieczne. Jak masz możliwość, podłącz komputer do TV (laptop) i otwórz ten film. Zobaczysz, że to nie problem "starej" matrycy TV, tylko procesora odtwarzającego. Możesz podłączyć jakieś zewnętrzne urządzenie odtwarzające i będzie chodzić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...