Skocz do zawartości

ŚMIERTELNIE POWOLNE kopiowanie danych z M2/SATA na Pendrive usb 3.0


Recommended Posts

Teraz, wodego napisał:

Tak trzeba przyjąć. Co prawda są możliwe jakieś próby naprawy go odpowiednim oprogramowaniem - mam nawet stronę w jaki sposób próbować (ponowne wgranie firmware), ale po wejściu na ową stronę linki do odpowiedniego oprogramowania wygasły.

Spoko, dzięki za pomoc. Tak jak mówiłem, że jak dysk padnie to nic nie stracę. To jest zwykły magazyn na duperele. 

Najbardziej mnie boli fakt, że prawdopodobnie pendrive też dostał po du**e xDDDD - ale to też nie był wydatek bo ino chyba 50zł płaciłem a swoje się przysłużył :D.

No jak nic innego Wam nie przychodzi do głowy, mimo robienia formatów które nic nie naprawiły to chyba mamy rozwiązanie, żeby go wyrzucić do śmieci :D.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Hej, 

Jako, że jest już wątek rozpoczęty to podepnę pytanie z innej beczki. 

Dzisiaj mam problem z dyskiem SSD. Posiadam taki jako wolumin D: https://www.morele.net/dysk-ssd-silicon-power-a55-512-gb-2-5-sata-iii-sp512gbss3a55s25-1745328/

Wszystko w grach ledwo się wczytuje, zrobiłem test Crystalem i są takie wartości. image.png.92732f2d1a04c4be88b5ff7117d841f1.png

Dodam, że wczoraj było w porządku wszystko, nie odczuwałem żadnego dyskomfortu jak odpalałem Warzone'a. Dzisiaj to zanim cokolwiek się załaduje, tzn całe lobby z wyborem postaci to mija 5min :O 

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.12.2020 o 21:24, Quarantino napisał:

Też zauważyłem ten żółty błąd. Da się to jakoś naprawić czy niedługo dostanie po du**e? 

Ogólnie to oznacza, że siada powierzchnia. Da się to "podreperować" ale to tylko czasowa naprawa (podmienia uszkodzone sektory na inne, ale nie naprawia przyczyny). Bo jak powierzchnia zaczyna siadać, to raczej tylko początek. 

 

Ogólnie na razie masz tylko ostrzeżenia, obecnie jeszcze udawało się odczytać dane z wymienionych sektorów. Ale nie powiemy kiedy się to nie uda i uszkodzi ci jakiś plik, lub MBR, jak masz pecha... 

Tu najlepiej przed wszystkim diagnostykę puścić, czyli skan opóźnień sektorów dla tego dysku, z MHDD, lub z bootowalnego Win XP ci na Hirens jest (tam victorię odpalić). 
po takim skanie byśmy wiedzieli jaki jest stan powierzchni i można się zastanowić, czy "remapowanie" czyli to czasowe podreperowanie (dysk oznacza te "uszkodzone" sektory aby ich nie używać i mapuje je na zapasowa pulę sektorów). Czy zerowanie i ponowny skan... 

Ewentualnie jak ci się nie chce i jesteś pewien, że nigdy tam żadnych ważnych plików nie trzymasz, to możesz puścić remapowanie i co jakiś czas sprawdzać SMART i puszczać remapa jak wartość RAW/DATA w C4 będzie niezerowa. Tylko wtedy liczysz, że dysk wyłapie taki uszkodzony sektor, jeszcze jak będzie się dało odczytać z niego dane.... 

 

 

Co do pendrive, to można przekonwertować na GPT (usuwa wszystkie dane na pendrive) i sformatować wolnym formatem (może długo zająć) i puścić jakieś ATTO czy coś podobnego, aby zobaczyć czy pomogło. 

 

Ale w większości sytuacji takie zachowanie to oznaka padających kości NAND i błędów podczas ich zapisu (czyli za niedługo pewnie wyzionie ducha)

 

Ewentualnie zawsze coś z samym USB może być nie tak, podpinałeś pod USB 2.0 aby zobaczyć jak tam się zachowuje? 


 

@Quarantino to jeden z najgorszych SSD na rynku, wrzuć chociaż SMART, jak i wynik z AS SSD. 

Link to post
Share on other sites

Akurat co do tego dysku z żółtym błędem to mówię, on może iść na śmietnik ;D - to jest dysk ze starego laptopa który ostatnio poszedł na śmieci bo leżał 2 lata z rozwaloną matrycą. Na nim trzymam parę gier ISO i parę filmów, to wszystko. 

Odnośnie Pendrive'a prawdopodobnie dam sobie spokój i kupię jakiś nowy 64gb. Spróbuję tylko na tym postawić raz jeszcze obraz windowsa i zobaczymy jak długo będzie instalował wina. 

Aż tak poważnie z tym dyskiem SSD, że najgorszy? Był na promce jakiejś to brałem od ręki, nie zastanawiałem się. Zauważyłem, że gdy zwolniłem trochę miejsca i z czerwonego kolorku w windowsie na niebieski się zrobiło to dysk jakby przestał zamulać i działa normalnie. 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Quarantino napisał:


Aż tak poważnie z tym dyskiem SSD, że najgorszy? Był na promce jakiejś to brałem od ręki, nie zastanawiałem się. Zauważyłem, że gdy zwolniłem trochę miejsca i z czerwonego kolorku w windowsie na niebieski się zrobiło to dysk jakby przestał zamulać i działa normalnie. 

 

Typowy objaw budżetowca bez DRAM Cache przy dużym zapełnieniu powyżej 80% zwalnia.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, był na prawdę w świetnej cenie jak kupowałem tą wersję. Po odliczeniu VAT itd., wyszło mnie za ten dysk chyba 150zł to brałem bez zastanowienia. Ma on jakieś 1,5r/2 lata. Jeżeli ma się zachowywać tak jak się zachowuje, że powyżej 90% zwalnia to po prostu będę uważał by go na full nie zapełniać. On mi i tak służy tylko do gier które są na nim zainstalowane. 

 

Aktualnie wygląda to tak u mnie z pojemnością:

image.thumb.png.ea136111ba06828c6f1e27b1f6792e01.png

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Quarantino napisał:

Powiem tak, był na prawdę w świetnej cenie jak kupowałem tą wersję.

Kupujesz na zasadzie: jaki najtańszy SSD znajdę w tym sklepie? Jak już ktoś się nie orientuje na co patrzeć, od tego jest temat z polecanymi dyskami.

Link to post
Share on other sites

Kupowałem nie na zasadzie "bo najtańszy" - tylko dlatego, że był w dobrej cenie po odliczeniu VAT (2 lata temu 150zł za dysk 512gb to cena była b.dobra). Jest to dysk który nie służy mi do niczego innego poza grami. A to, że wychodzą jakieś kwiatki po latach użytkowania, no cóż. Nadal działa dobrze ale jak widać nie mogę go zapełnić powyżej 90%. No mniejsza z tym, problem rozwiązany z dyskiem. 

Co do pendrive'a dam znać jak będę robił na nim obraz płyty windowsa i jak będzie się instalować windows z niego. Czy tak samo szybko jak wcześniej czy nie :D

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, BlackCoffe napisał:

No bo dyski po zapełnieniu powyżej 70-75% zaczynają mulić, taki ich urok.

Dyski SSD na Sata III po zapełnieniu, wciąż powinny utrzymać kilkaset MB/s, co pozwala na komfortowe użytkowanie.

Tutaj to nawet nie jest poziom dysków HDD, a podobny cenowo BX500 zdaje się wyprzedzać A55 o dwie generacje.

srednia_real_80.png

"Wyjątkami, których nie polecamy nawet w promocji, są WD Green i SP A55, gdyż wyraźnie odstają od konkurentów."

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Hejo, 

 

Nie chcę tworzyć nowego tematu (jak będzie potrzeba to zmienię tytuł) - czy da się jakoś naprawić ten SSD? Bo już całkowicie dostaje po du**e. Gry mi się na nim 3 lata uruchamiają, itd. Zrobiłem mu format przez windowsa ale niestety wartości z testu są po prostu ŻENUJĄCE... :/ - dlaczego wartości odczytu są słabe a zapisu działają w porządku?


image.png.7128e2e1c2875accd2b71c84d195c5f0.png

image.png.7f88b141997f5b13605934264dc5a185.png

image.png.68d20b9784094c0b3a8c4ae321100986.pngimage.png.7c0d49e53bb08ae9752941f973bf8cb4.png
 

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

@kokosnh Hej! :)

Okej, zrobiłem to przez BIOS'a i teraz prędkości są takie:


image.png.06a15e172f3c2521aaadc11d89183f94.png

 

Jest lepiej po wykonaniu tego ale do pełnych wartości nadal brakuje trochę :p - jak myślisz, ile jest jeszcze w stanie podziałać na takich wartościach? 
 

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

Tak, to po Secure Erase+ z biosa. Wynik w HDTune jest następujący:


image.png.f997501b00d243b2895d33be96021353.png
 

Jest lepiej ale da się jakoś to poprawić może jeszcze? Spróbuję zrobić 2x Secure Erase+.

 

Hahaha, po 2 czyszczeniu Secure takie wyszły wyniki, lol xD


image.png.50570bdc575a3dcfb920e95c160d2a3a.png
 


Zmieniłem wielkość pliku testowego i wartości wyszły takie:


image.png.4970dc1e8fe8a191f3037b8142fbcd28.png
 

A to drugi test HDTune xDDD

image.png.2b7ca0cf2392327e2ff38ae9f118db7a.png

 

To są żarty z tym dyskiem xD - mam wrażenie, że po prostu on działa tak jak mu się zachce po uruchomieniu komputera.

A to wynik na teście 4GB po uruchomieniu kompa ponownie


image.png.12dd3c91cc01afdc4fb65132df820f75.png

... xD
 

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

ty testowałeś goodrama :D 

można by jeszcze spróbować parted magic zrobić secure erase (tylko się nie pomyl który SSD)

Daj jeszcze też screena z crystaldiskinfi całej tabelki SMART. 
Nie podoba mi się ten SSD, być może pamięć w opłakanym stanie i problemy z odczytem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...