Skocz do zawartości

ŚMIERTELNIE POWOLNE kopiowanie danych z M2/SATA na Pendrive usb 3.0


Recommended Posts

Witam, 

Mam problem z kopiowanie danych na dysku M2, SSD Sata, HDD na pendrive. Za każdym razem dane kopiują się w zawrotnej prędkości kilobajtowej :O 

Ktoś wie co może być przyczyną? 

k8uXFrW.png

Pozdrawiam,
Jarek

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites
  • Quarantino zmienił tytuł na ŚMIERTELNIE POWOLNE kopiowanie danych z M2/SATA na Pendrive usb 3.0

To dla testów, że program CrystalDiskMark działa (test z m2 dysku). Test na pendrive nie chce w ogóle się rozpocząć. Tak jakby za długo trwało mu przygotowanie pliku testowego do testu na penie.

hJwHtkA.png

Chodzi o tego screena z HDtune? 

4JkNvbo.png

 

Zaczyna się zawsze tak z okolicy 10mb/s i po chwili spada do 300/400/0kb xDD - POMOCY bo mi kobita brynczy, że chce film oglądać ;D

 

image.png.8adb006c84fd7e0dbd30f3f461c6fdb3.png

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

Tak, tak. Różnie go formatowałem. Bo na FAT32 nie skopiuje tak dużego pliku. Więc i na FAT32 i NTFS, itd. Nic nie pomaga i nadal kopiuje się tak wolno xD

Znalazłem jakiegoś pendrive'a 2.0 chyba i na niego się przesyła plik z taką prędkością. Jest szansa, że to sam pendrive się jakoś uszkodził? 

image.png.8c14b0f73edd02d2d156a35b7f9f9d94.png

Link to post
Share on other sites

Oj, tak tak ;D. Szczerze, to z niego tylko robię bootowalnego windowsa i z niego stawiam systemy. Ale zawsze po formacie jak kopiowałem filmy czy inne rzeczy to szło z normalną prędkością. Zanim chciałem skopiować dzisiaj film, miałem parę innych na nim sprzed paru dni i kopiowały się z normalną prędkością. 

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

Mam takiego SanDiska tylko 128GB i mam ten sam problem, pendrive po 3.5-4 latach ma prędkości liczone w kilobajtach, puszczenie CrystalDiskmarka to abstrakcja. Bez różnicy NTFS,FAT32,exFAT. Może SanDiski się brzydko starzeją ?

EDIT: Dodam że pendrive się bardzo mocno nagrzewa.

Edytowane przez xardas228
Link to post
Share on other sites

Panie, kiedyś to pendrive robili...

 

To prawda. Kiedyś były na kościach MLC, bo tylko takie były. Teraz nie wiadomo co tam wsadzają, nikt się nie chwali. Mam pendrive 4GB, który ma z 15 lat i jeszcze dzisiaj bije prędkościami (zapisu szczególnie) wiele współczesnych.

 

A co do pendrive z tematu, jeśli formaty nie pomogły, to już po nim.

 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Panowie, przegapiliście, dysk Hitachi się kończy, ma błędy C4 i status Warning. Autorze wątku zrób kopie danych jakie są na nim i rozglądaj się za nowym.


Ten dysk to czysty magazyn. Tam na nim nic prawie nie mam. On jest ze starego laptopa wyciągnięty i po prostu daje mi trochę dodatkowego miejsca na obrazy gier .iso itd. 

Też zauważyłem ten żółty błąd. Da się to jakoś naprawić czy niedługo dostanie po du**e? 

Tego pendrive'a mam 4,5r. Swoje już przeszedł, był używany setki jak nie tysiące razy. Rozumiem, że właśnie jest szansa iż dostał w du**ę? Korzystałem z niego jakieś 3/4tyg temu do zgrywania filmów i z normalną prędkością się kopiowały. Od tego czasu cały czas był podłączony do nowego TV i dopiero dzisiaj go odpiąłem, chciałem zgrać film a tu mi po prostu oczy wypadły jak zobaczyłem te zawrotne prędkości :D

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Quarantino napisał:

Rozumiem, że właśnie jest szansa iż dostał w du**ę?

Tak trzeba przyjąć. Co prawda są możliwe jakieś próby naprawy go odpowiednim oprogramowaniem - mam nawet stronę w jaki sposób próbować (ponowne wgranie firmware), ale po wejściu na ową stronę linki do odpowiedniego oprogramowania wygasły.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...