Skocz do zawartości

Problem z cieniami i teksturami w grach


Recommended Posts

Dziękuje Ci raz jeszcze :), spokojnie, żadnych ważnych danych nie mam, raczej sporo śmieci które nazbierały się w systemie przez te dwa lata od zainstalowania 10. A co myślisz żeby dokupić ssd 500GB i całkowicie odinstalować hdd? 

Edytowane przez Mikay
Link to post
Share on other sites

Bardzo Cię przepraszam, nie wiem czemu wyobraziłem sobie, że piszę z mężczyzną. A wracając, z tego co wyczytałem to profil xmp służy, chyba, do podkręcania taktowania. Ale jeżeli producent napisał, że jego pamięć działa w 2933 to nie powinno się to ustawiać jako coś normalnego dla tych kości?

Edytowane przez Mikay
Link to post
Share on other sites

a jest szansa, że uszkodziłem w jakiś sposób płytę głowną? 

Aktualizacja 0.1. Wybrałem w biose csm zamiast uefi i system odpalił. To dobrze czy źle? Bardzo żałuję, że nie mieszkasz w Łodzi, w końcu miałbym kogoś, komu mogę zatruwać życię moimi komputerowymi problemami.

Edytowane przez Mikay
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Mikay napisał:

Wybrałem w biose csm zamiast uefi i system odpalił. To dobrze czy źle?

Windowsa 10 przeważnie instaluje się w trybie UEFI żeby obsługiwał wszystkie funkcje i najnowszy sprzęt bez problemów. U ciebie jest zainstalowany w trybie Legacy i musisz mieć włączone CSM właśnie. Nie jest to duży problem jeśli wszystko działa, żeby zmienić na UEFI trzeba przygotować instalkę w inny sposób i zainstalować system od nowa, moim zdaniem szkoda zachodu. Problem z teksturami nierozwiązany wciąż? Pozmieniaj może w sterownikach Nvidii opcje dotyczące antialiasingu.

Link to post
Share on other sites

Niestety problem wciąż istnieję, próbowałem już wszystkich ustawień w panelu nvidii. W przyszłym tygodniu, zawiozę komputer do serwisu, opiszę problem i może coś wymyślą, powiem też żeby zainstalowali cały system od nowa i poprawnie poustawiali wszystkie rzeczy w Biosie. Dziekuje za pomoc i życzę Wam szczęśliwego nowego roku. Odezwę się w przyszłym tygodniu, jak tylko odzyskam komputer i opowiem czy jest jakiś efekt.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie, odebrałem komputer z serwisu z całkowicie czystym Windowsem który odpala z UEFI, komputer troszeczkę szybciej działa, ale mój problem niestety pozostał. Serwis który to robił stwierdził, że problem z cieniami i teksturami jest kwestią sterowników i powinienem poczekać na kolejne, które może coś naprawią, może coś zepsują i generalnie, że komputer jest sprawny i mam nie zwracać uwagi na problemy z grafiką. Co do taktowania pamieci ram, to mój procesor nie obsługuje wyższego niż 2666 MHz. Więc, pozostaje mi przymknąć oko na pewne rzeczy i mam nadzieje, że jak w przyszłości kupię nową kartę graficzną to problemy znikną, chociaż czytając zagraniczne fora to nie jestem tego taki pewien.

Link to post
Share on other sites

Obejrzałem jeszcze raz filmik z 1. postu i głównie chodzi o brak anti aliasingu przez co zamiast linii jest pikseloza.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Antyaliasing

W większości gier możesz sobie to włączyć w ustawieniach graficznych, albo globalnie w sterownikach nvidia ale AA obniża wydajność bardzo znacząco, w nowych grach będzie pokaz slajdów na gtx 1060.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...