Skocz do zawartości

Problem z cieniami i teksturami w grach


Recommended Posts

Dzień dobry, od jakiegoś czasu mam problem z grami, dokładnie taki sam jak na filmiku poniżej:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ytNZyuk2Iew

 

Mój zestaw to:

GTX 1060 6GB

Intel 1040f

16 GB RAM DDR 4 3000MHz

Zasilacz o mocy 550W

Wszystko na płycie głównej Asrock B460M

Oraz dwa dyski HDD 500GB oraz SSD 250GB

 

Czy zna ktoś rozwiązanie tego problemu? Występuję w obydwu TW: Warhammer, AC: Odyssey natomiast nie zauważyłem go np. w Diablo 3

Link to post
Share on other sites

Tu są zdjęcia, najgorsze nawet nie są poszarpane krawędzie i to migotanie tylko zasięg widzenia. W takim Warhammerze, jednostki wyglądają obrzydliwie po oddaleniu kamery. i jeszcze to doczytywanie tekstur w czasie bitew :(

Bez tytułu1.png

Bez tytułu2.png

Edytowane przez Mikay
Link to post
Share on other sites

Tak, niestety wszystko jest ze sobą zgodne i mam najnowsze sterowniki. Wpadłem już w paranoje, bo nawet jak oglądam telewizję, to co jakiś czas zauważam problem z "pływającymi" teksturami. A może to być kwestia rozdzielczości lub odświeżania? Gram w 1680x1050 oraz 60hz. Albo może zbyt dużo się przypatruje i nikt inny nie zwraca na to uwagi? Po wpisaniu flickering textures/shadows wyskakuje masa wątków. A na moje problemy w total war też narzeka mnóstwo osób.

Edytowane przez Mikay
Link to post
Share on other sites

Na to nie wpadłem :D. Jutro to zrobię i dam znać co z tego wyjdzie. Dziękuję Ci za pomoc, czasem żałuje, że nie mam konsoli. Odpalasz i o nic się nie martwisz, ale z drugiej strony ten pad nigdy nie zastąpi myszki i klawiatury. Ale jak myślisz, czego to może być kwestia? Skoro tak dużo ludzi ma z tym problem na różnych, nawet dużo mocniejszych konfiguracjach to znaczy, że problem leży gdzieś głębiej.

Link to post
Share on other sites

na jakimś forum znalazłem odpowiedź, że problemem może być instalacja elektryczna w mieszkaniu. Ale nie jest to chyba zbyt realna opcja, prawda? Niedawno zmieniłem swój stary procesor, ram i płytę główną. Może wcześniej nie zwracałem uwagi na braki w grafice bo zrzucałem to na karb słabego sprzętu.

Edytowane przez Mikay
Link to post
Share on other sites

To powiedz znajomemu komputerowcowi, że po zmianie płyty głównej ponownie instaluje się system bo na starym są sterowniki do starej płyty głównej min i stąd są problemy z działaniem kompa.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, w takim razie spróbuje tego, przed podłączeniem telewizora :). I mam jeszcze pytanie, jak to zainstalować? System i gry na SSD a na HDD reszta? Będę mógł to wybrać podczas procesu instalacji? Bo teraz mam zrobiony jakiś "obraz" systemu na dysku ssd, ale normalnie gry mam też zainstalowane na hdd. 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, a co z tym obrazem dysku? Chodzi mi o to, ze 250gb w dysku ssd to trochę mało na gry i myślałem, że ten "obraz" to jakaś magiczna sztuczka aby gry i programy z hdd działały jak na ssd. Bardzo Ci dziękuję za pomoc. Wiem, że męczywól ze mnie, ale boje się, że coś spieprzę.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...