Skocz do zawartości

Zestaw z monitorem do grania i nie tylko 5/6tyś bez systemu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Dawider,

Recommended Posts

  • Rozwiązanie
Zastosowanie komputera: Gry | Grafika komputerowa | Montaż filmów

Maksymalna kwota: 5000 max 6000zł PC z Monitorem

Kiedy zamierzam kupić komputer?: Styczeń

Których części potrzebuję: PC + Monitor

Czy będę podkręcać sprzęt?: Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model: Szukam monitora 27/28 cali, z matrycą IPS (komputer będzie używany także w pracach graficznych)

Specjalne wymagania: INTEL i NVIDIA

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): Brak

Własna propozycja zestawu:

 

Nie mam własnej propozycji, ponieważ dawno nie siedzę w temacie i wracam teraz na nowo do PC. Wiem że rynek jest chory ale lepiej pewnie nie będzie także wole szukać już teraz.

 

Co do monitora i zestawu, myślę o 4K ale raczej do edycji filmów, w grach najważniejsza jest dla mnie płynność i zaakceptuje Full-HD 60 klatek. Jest jeszcze opcja 1440p.

 

Chce budżetowy zasilacz, płytę główna, obudowę itp. Dla mnie najważniejsza jest wydajność bo PC i tak ląduje pod biurkiem więc wygląd mi nie jest potrzebny lub jakieś dodatkowe funkcje. Te rzeczy mają być po prostu wystarczające, bez drogich modeli.

 

Dysk min. 500GB ale fajnie jakby był 750GB/1000GB, co myślicie o formacie M.2? Warto tworzyć zestaw z takim dyskiem?

 

Co do karty graficznej celuje w najwyższą jaką da się tu wsadzić (słyszałem że warto czekać na RTX 3060Ti).

Najwyżej złożę kompa bez karty i przeczekam na zintegrowanej.

 

Do tego procesor, który nie będzie blokował topowych kart (typu 3060Ti) i zapewni dobrą wydajność w programach do grafiki i montażu.

 

System kupie sam osobno.

 

Reszta według waszego uznania.

 

Co do monitora to sam nie wiem co robić. Czy brać FullHD, 1440p czy 4K.

Grać planuje na FullHD bo wiem że wiele gier nie pozwoli mi na więcej a wole ustawienia ultra i 60 klatek niż 4K z gorszymi ustawieniami i brakiem płynności. Ale 4K też nie wykluczam bo są mniej wymagające tytuły, gdzie komputer sobie poradzi. Przyda się też do montażu filmów i edycji grafiki.

Jakie jest wasze zdanie?

Oczywiście mówimy o 60hz, więcej nie potrzebuję. Wielkość 27/28 cali, bo nie może być wyższy niż 50 cm. Chcę matryce IPS.

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

 

Stworzyłem swoją listę, jak myślicie będzie to wszystko dobrze współpracować? Da się coś tu zrobić z tą ceną? Wiem, że można wybrać procesor w wersji F ale nie ma kart graficznych więc będę musiał używać zintegrowanej. Po prosu kartę zamówię osobno.

 

Zastanawiam się czy jest sens brać ramy 3600 MHz i droższą płytę główną, czy zamienić to na mniejsze szybkości i tańszą płytę?

 

https://www.morele.net/inventory/info/05a22432/

 

Komputer będzie współpracował z monitorem 2560x1080 lub 1920x1080

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Dawider
Link to post
Share on other sites
  • Dawider zmienił tytuł na Zestaw z monitorem do grania i nie tylko 5/6tyś bez systemu
  • 3ndurek zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...