Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam zastanawiam się jaki Windows najlepiej sprawdzi się w laptopie z 

Intel I3-3217U

4GB Ram

Dysk SSD

 

Przeznaczenie komputera to głownie przeglądarka internetowa(Max otwartych 10 kart zazwyczaj ok 3) ew Office.

Zależy mi na płynności oraz stabilności.

Dodam tylko że w laptopie nie ma możliwości rozszerzenia pamięci ram ponieważ jest wlutowana w płytę główna.

Zastanawiam się nad win 7,8,10. Który z tych systemów sprawdzi się najlepiej, dodam również że najbardziej przydał by się Windows 10 ponieważ można w prosty sposób połączyć Kalendarz oraz pocztę z tą używaną w telefonie oraz Gmail.

Zastanawiałem się również nad Linux jednak oprogramowanie CRM które czasami jest używane nie uruchamia się pod linuxem(Niestety).

 

 

Pozdrawiam,

 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, cywil992 napisał:

Intel I3-3217U

4GB Ram

Dysk SSD

 

9 godzin temu, cywil992 napisał:

w prosty sposób połączyć Kalendarz oraz pocztę z tą używaną w telefonie oraz Gmail.

Najlepiej by tu się sprawdził Ubuntu (albo któraś z lżejszych wersji jak Xubuntu), MX Linux, albo Chrome OS, który całkiem nieźle radzi sobie na słabych laptopach.

9 godzin temu, cywil992 napisał:

Zastanawiałem się również nad Linux jednak oprogramowanie CRM które czasami jest używane nie uruchamia się pod linuxem(Niestety).

Większość CRM to aplikacje web, więc trochę dziwne te problemy. Podejrzewam, że Wine bez problemu by sobie z tym poradził.

 

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Witaj instalowałem już Xubuntu próbowałem również zainstalować CRM przez Wine ale nie uruchamiał się .. udało się zainstalować jednak później w momencie "uruchamiania" nic się nie działo a jako że nie znam się na linuxie się poddałem. Ale też myślałem że najlepiej przy tak słabych podzespołach nada się Linux.

Na chwile obecną zainstalowałem Windows 8.1 i działa całkiem nieźle niestety połączenie kalendarzy z kalendarzem Google się nie udało ale przerzuciłem wszystko na Kalendarz od Hotmail bo  można go używać na tel win 10 oraz na 8.

Najwięcej pamięci pożera Chrome a na to za wiele wpływu nie ma dla tego chciałem zaoszczędzić tego Ramu tyle ile się da na Systemie.

Link to post
Share on other sites

Możesz jeszcze spróbować na VirtualBoxie, jeżeli nie ma tam żadnego klucza sprzętowego.

https://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads

Może najlepszym wyjściem by były dwa systemy? Lekki Linux do codziennej obsługi, a Windows do tego CRM. Sam to stosuję na swoim laptopie, u mnie jest ten plus, że mam dwa dyski, na jednym Kubuntu, a na drugim Windows, którego potrzebuję do niektórych programów (BIMestimate ze sprzętowym kluczem niestety na Linuxie nie chce działać). Na Kubuntu laptop działa mi lepiej i dłużej niż na Win 7, czy Win 10 (ten z kolei pogryzł się z moją kartą WiFi, jedyną radą na to jest wymiana karty).

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Pawel7 napisał:

Możesz jeszcze spróbować na VirtualBoxie, jeżeli nie ma tam żadnego klucza sprzętowego.

https://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads

Może najlepszym wyjściem by były dwa systemy? Lekki Linux do codziennej obsługi, a Windows do tego CRM. Sam to stosuję na swoim laptopie, u mnie jest ten plus, że mam dwa dyski, na jednym Kubuntu, a na drugim Windows, którego potrzebuję do niektórych programów (BIMestimate ze sprzętowym kluczem niestety na Linuxie nie chce działać). Na Kubuntu laptop działa mi lepiej i dłużej niż na Win 7, czy Win 10 (ten z kolei pogryzł się z moją kartą WiFi, jedyną radą na to jest wymiana karty).

Jeśli używam CRM to jednocześnie potrzebuję przeglądarki. Jest to laptop do pracy do użytku codziennego posiadam mocniejszy sprzęt. 
Na chwile obecna będę korzystał z win 8.1 a między czasie spróbuję jeszcze raz zainstalować windowsa być może właśnie na wirtualnej maszynie ma mocniejszym sprzęcie i pobawię się z instalacją tego CRM jeśli się uda to pewnie skończy się na przesiadce.

Pytanie jaki Linux zużywa najmniej zasobów .. a jest w stanie odpalić WINE przeglądarkę oraz coś w stylu pakietu OFFICE. 

Link to post
Share on other sites
39 minut temu, cywil992 napisał:

Pytanie jaki Linux zużywa najmniej zasobów .. a jest w stanie odpalić WINE przeglądarkę oraz coś w stylu pakietu OFFICE.

MX Linux, Xubuntu i Lubuntu. MX i Xubuntu pewnie będą najszybsze, ten drugi całkiem nieźle sobie radzi nawet przy 1-2GB RAMu, ale niektórych odstrasza wygląd, Lubuntu dobrze działa tak od tych 2 GB RAMu, a wydaje się ciut milszy dla oka. Dystrybucje na Ubuntu są całkiem nieźle wspierane i da się z nich korzystać bez znajomości konsoli :)

Co to za laptop?

Może da radę tanio dołożyć mu jeszcze 4 GB RAMu.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Pawel7 napisał:

MX Linux, Xubuntu i Lubuntu. MX i Xubuntu pewnie będą najszybsze, ten drugi całkiem nieźle sobie radzi nawet przy 1-2GB RAMu, ale niektórych odstrasza wygląd, Lubuntu dobrze działa tak od tych 2 GB RAMu, a wydaje się ciut milszy dla oka. Dystrybucje na Ubuntu są całkiem nieźle wspierane i da się z nich korzystać bez znajomości konsoli :)

Wygląd nie ma znaczenia .. liczy się to żeby sprawnie szybko działał.. więc zapoznam się z tymi dystrybucjami .. i spróbuję zainstalować najpotrzebniejsze programy i zobaczę co z tego wyjdzie . 

Wielkie dzięki za sugestie. 

 

Pozdrawia,

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Pawel7 napisał:

W międzyczasie pomyśl o dołożeniu RAMu.

Jak już pisałem jest to niemożliwe uwierz mi jeśli to wchodziło by w grę tego tematu by wgl nie było .

Płyta główna ma wlutowany RAM nie ma możliwości rozszerzenia o czym pisałem w pierwszym poście . 

A laptop to Asus x202e

Edytowane przez cywil992
Link to post
Share on other sites
Teraz, Pawel7 napisał:

Zdarzają się konstrukcje, w których RAM jest wlutowany, a dodatkowy slot jest ukryty np. pod klawiaturą, dlatego pytałem jaki to laptop :)

Wydaje mi się że tan laptop nie ma takiej możliwości ale masz rację to było by najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie, jednak chyba trzeba będzie zadowolić się oszczędnym systemem i liczyć że na jakiś czas wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...