Skocz do zawartości

Czy możliwa jest modernizacja CPU i GPU w tym zestawie do 1400?


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie, czy możliwa jest modernizacja CPU i GPU do 1400 zł w zestawie który teraz posiadam? Mogą być używane części.

 

CPU: AMD Ryzen 3 1200 AF (oc do 3.9 ghz)

CHŁODZENIE CPU: GELID PHANTOM BLACK

MB: MSI B450 TOMAHAWK MAX (płytę kupiłem z myślą o późniejszej rozbudowie)

RAM: PATRIOT VIPER 4 2X8 3200 MHZ CL16

GPU: MSI GTX 1050 TI 

PSU: CHIEFTEC GPS-700A8 700W

CASE: SILENTIUMPC REGNUM RG6V TG

 

 

 

Edytowane przez bartkovek
Link to post
Share on other sites

Cena uwzględnia 1400 + kasa ze sprzedaży obecnego cpu i gpu, czy tylko 1400?

CPU które mają wg mnie największy sens to ryzeny 3100 (4/8) lub 3600 (6/12). Ryzeny 1600af/2600 w grach wypadają słabiej lub podobnie jak 3100. Reszta na gpu, tylko teraz jest z gpu "chora" sytuacja albo ceny są kosmiczne ale brak dostępności, zarówno nowe jak i używane. Szczerze polecam poczekać 1-2 miesiące i obserwować sytuację. Ryzen 3100 to 500pln, kiedyś za 900 kupiłbyś używanego gtx 1660super z gwarancją.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, olo163 napisał:

Cena uwzględnia 1400 + kasa ze sprzedaży obecnego cpu i gpu, czy tylko 1400?

CPU które mają wg mnie największy sens to ryzeny 3100 (4/8) lub 3600 (6/12). Ryzeny 1600af/2600 w grach wypadają słabiej lub podobnie jak 3100. Reszta na gpu, tylko teraz jest z gpu "chora" sytuacja albo ceny są kosmiczne ale brak dostępności, zarówno nowe jak i używane. Szczerze polecam poczekać 1-2 miesiące i obserwować sytuację. Ryzen 3100 to 500pln, kiedyś za 900 kupiłbyś używanego gtx 1660super z gwarancją.

Obecne CPU i GPU mógłbym sprzedać dopiero po zakupie nowych części, więc ta opcja odpada (jednak na strychu mam gdzieś płytę asrock fm2a88x extreme6+ z cpu athlon x4 760k i 2x4 gb ram ddr3 2133mhz od hyperx - mógłbym to sprzedać i kasę ze sprzedaży dołożyć do tego zestawu jednak nie wiem ile mogę wołać za takie coś, wszystko sprawne wystarczy wyczyścić z kurzu.) Co do CPU myślałem również nad Ryzenem 5 3500x - wydajnościowo bardzo podobny do 3600, a tańszy. A co GPU, chyba faktycznie na razie odpuszczę sobie jego zakup i poczekam te parę miesięcy na uspokojenie się sytuacji.

Link to post
Share on other sites

Co do rzeczy ze strychu to wyczyść i wystaw na licytację to już zabytki, ale może ktoś kupi. Z cpu też się wstrzymaj. Kilka miesięcy temu 3600 kosztował 700pln teraz 1000, teraz jest zły czas na modernizację. Wg mnie zmiana gołych 4 rdzeni na gołe 6 nie jest idealnym pomysłem. Moja rada obserwuj rynek i czekaj. Jak zmienisz cpu to i tak ograniczy cię 1050ti więc szkoda marnować kasę. Jak już koniecznie masz parcie to sprzedaj cpu i mobo te co masz posiedź tydzień na 760k i kup i5 10400f i b460 cpu 6/12 poniżej 700 a płyta 300-350pln ale i tak trzeba czekać na dostępność gpu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...