Skocz do zawartości

Gasnący obraz w trakcie gry


Recommended Posts

Witajcie.

Od jakiegoś czasu zmagam się z dziwnym problemem. Uruchamiając gry (początkowo tylko World of Warships, później również inne tytuły) po chwili od włączenia ekran gaśnie i przechodzi w stan spoczynku. Sprawdziłem kartę Furmarkiem i karta działa stabilnie przez 20 minut (nie wiem, czy to nie za krótko, ale w tym czasie zazwyczaj gaśnie mi ekran w grach).

Wszystkie pozostałe operacje - filmy, przeglądarka, dokumenty - nie powodują zjawiska gaśnięcia ekranu.

Mam kartę PALIT GTX980 JETSTREAM, kupiona 5,5 roku temu. Karta nigdy nie była kręcona, przy każdym odkurzaniu bebechów, kiedy wyciągałem kartę do przedmuchania, po ponownym założeniu robiłem test i przez te 5,5 roku nie było z nią nigdy problemów.

Na forum znalazłem temat nt karty 970, której właścicielowi przydarzało się to samo i w odpowiedziach pojawiały się sugestie, że może to być wina zasilacza.

Tutaj również nie miałem problemu przez cały okres czasu - mam XFX XTR 550.

Czy mogę prosić o jakieś sugestie, co z tym fantem zrobić ?

Z góry dzięki

 

Link to post
Share on other sites

Precyzyjniej: Komputer działa, bo rozmawiam w ludźmi na Discordzie, ale monitor traci sygnał z karty graficznej, bo się wyłącza. Reset komputera nic nie daje - muszę go wyłączyć, odczekać chwilę, włączyć ponownie i wtedy znowu mam obraz, ale przy jakimkolwiek uruchomieniu gry historia się powtarza.

Link to post
Share on other sites

Pytanie kontrolne - w czasie testu PS zrzuciło mi taktowania, bo się procesor przegrzał po 6 minutach. Rozumiem, że trzeba podnieść zakres dopuszczalnych temperatur w ustawieniach? Przez parę minut karta działała zgodnie z wykresem...OCCT-Screenshot-20201227-094859.thumb.png.2ba257c748242bd34a132c1aebfbcb98.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...